Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 eves letemre oroklok, de...

19 eves letemre oroklok, de ahhoz, hogy lakast tudjak venni magamnak, az egesz oroksegemet fel kell hasznalnom, igy a szuleimnek nem tudok adni belole es ok kiborulnak ram. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mama hagyta ram.

2017. dec. 27. 16:46
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Nem. Amint meghalt a mama, mar adtak el mindent, ami mozdithato volt, jottek azzal, hogy az orokseg felet fektetik be, csak ugye se en, se a 11 eves tesom nem megy sokra egy videki lakassal. Inkabb veszek egyet Pesten, ahol lakom es a masik szobat kiadom, az alberleti dijat feéreteszem a tesomnak. S a masik felebol utazgattak volna meg csicsazzak tovabb a lakast. Viszont azt tudni kell, hogy mikor 7 millios tartozasuk volt, anya minden honapban rengeteg ruhat vett maganak, nekünk meg alig volt mit felvenni, honapokig egy szakadt nadragban jartam. Szoval meggondolom, hogy ki mit kap.
2017. dec. 28. 11:59
 32/52 anonim válasza:
100%
Ha tied az örökség, nem értem hogy adhattak el mindent. A leírtak alapján mivel a tesód 11 éves, megvenném a lakást, az albérleti díjat félretenném neki, vagy éppen odaadnám ha szüksége van rá (pl ruhára), ebben az esetben nem adnék a szüleidnek, mert anyukád halmozta fel a hitelt, és továbbra sem gondolom hogy felelősségteljes szülő az aki a saját dolgait a gyerekei elé helyezi. A kistesód még fiatal, ha azt a pénzt tényleg neki adod, szerintem lelkiismeretfurdalás nélkül vedd meg a lakást!
2017. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
97%
Nem válaszoltál arra a kérdésre, miért zárta ki a nagymama a gyerekét az örökségből és ha már így döntött, miért csak rád hagyta a teljes vagyont, a kisebb unokájára miért nem hagyott vagyont? Ez a sztori eléggé sánta...
2017. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
12%
Nekem ott sántít, hogy hogyan adhattak el mindent a szülők. Először is ugye, volt egy hagyatéki, ott a kérdező nevére került. Utána az anyjáék hogy adhatták el????? Vagy ők rendezték, és elé tolták a szerződéseket aláírásra? Érdekes...
2017. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már olyat a családban hogy meghalt a bácsi (konkrétan dédnagyapám) és mire a legtávolabb elő unokája (!) azaz édesapám megszervezte a temetést, a lakásban egy fényképet nem hagytak neki a nagynénjei meg az unokatestvérei. Igaz az 2001 volt, de ilyen alapon eladogathattak a szülők itt is ezt-azt.

Kérdező, részvétem a mamád miatt. Lehet sőt biztos hogy nem leszek népszerű a gondolatommal de ha jól láttam a testvéred 11 éves csak, tehát neki még messze a költözés. Én a helyedben megvenném azt a lakást, a kiadott szoba utáni összegből meg támogatnám az öcsémet: vennék neki téli kabátot, jobb minőségű iskolaszereket játékokat stb. A maradékot meg félre tenném/megélnék belőle. Ha a szüleidnek a 0nál több gyereknevelési érzéke van, még 8 év alatt akármit is össze tudnak spórolni tesódnak ha már a hiteleket kifizették az ingóságokból. Hiszen lehet hogy pl tesód nem akar tovább tanulni stb, adott esetben ráérnek akkor lakást venni neki mire kitalálja mit hol akar kezdeni magával. Ha pl külföldre menne, nem menne sokra egy itthoni vidéki lakással. Biztosan érted mire gondolok

2017. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a lakást, komolyan. A szüleid meg csak borulgassanak kifele, ne törődj velük.
2017. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

#34

Nagyon egyszerűen. Hacsak nincs részletes leltárral egybekötött végrendelet, ami nagyon ritka, az ingóságok semmiféle dokumentumon nem szerepelnek. Én is láttam már olyat, hogy a halott közelében élő, így a halálról legelőször értesülő rokonok a drágább bútordarabokat, berendezési tárgyakat még azelőtt lenyúlták, hogy a többiek megtudhatták volna, hogy egyáltalán léteztek.

2017. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálunk is előfordult, meghalt a rokon, rá három hétre az élettárs, mire a törvényes örökös odaért a házhoz, addigra az élettárs lánya az értékes cuccokat már vitte.
2017. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a helyzet, akkor vedd meg a pesti lakást, az albérlet árát pedig tedd félre öcsédnek, mire elég nagy lesz, neki is lesz valami. Egy pesti lakásal sokkal többre lehet menni mint két vidékivel amúgy is, ez nagyon jó lehetőség. A szüleidnek pedig annyit adj, amennyit a lelkiismereted diktál, akár csinál pro-kontra listát is. De nem kötelességed adni nekik. Nem a te feladatod, hogy gondoskodj róluk. (Nyilván más lenne a helyzet, ha pénzszűkében lennének, de itt nem erről van szó).
2017. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
41%

A kérdező továbbra sem válaszol arra a kérdésre, a nagymama miért zárta ki a saját gyerekét az örökségből. Már ha kizárta egyáltalán.

Sántít az egész történet.

2017. dec. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!