Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 eves letemre oroklok, de...

19 eves letemre oroklok, de ahhoz, hogy lakast tudjak venni magamnak, az egesz oroksegemet fel kell hasznalnom, igy a szuleimnek nem tudok adni belole es ok kiborulnak ram. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mama hagyta ram.

2017. dec. 27. 16:46
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is minden a tiéd és ne osztogasd el. Itt is érvényes az a régi mondás hogy:

" üzletben nincs barátság."

Se barát se rokon, senki nincs aki számit.

2017. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
2 kisebb lakast akartak videken, egyet nekem es egyet a tesomnak. De igy a tesom nem kap semmit es csak en "indultam el".
2017. dec. 27. 19:51
 23/52 anonim ***** válasza:
91%
Akkor azért mégsem utazgatni szeretnének, csak igazságosan elosztani a két gyerekük között. Így azért más a helyzet.
2017. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim válasza:
89%
Ó, így azért máshogy néz ki a sztori! Te coltál a mama kedvence, rád hagyta. Ilyen esetbe nekem is lennének gondok. A szülők részéről ebben az esetben természetes hogy a másik gyereket sem szeretnék kizárni, mert neked ez nyilván "nagy" előny. Ezesetben szerintem dönts a saját érzéseid szerint, ha akarsz adsz a testvérednek, ha nem, nem, de én leeht nem tudnék együtt élni a gondolattal, hogy nekem szépen megvan mindenem míg a tesóm valahol nehezen fizet egy alberletet, es ezek utan ne csodalkozz ha o sem segit majd neked
2017. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
96%
Mielőtt véleményt mondanék, engem érdekelne a teljes sztori, mi az oka annak, hogy a mama kizárta az örökségből a saját gyerekét és miért csak kizárólag rád, egyik unokájára hagyta a vagyonát, miközben van még unokája?
2017. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
0%
Tudtommal nem az unoka örököl, hanem a szülő. Vagyis a mama gyereke. Te majd a szüleidtől örökölsz. Ha esetleg valamilyen okból kizárta a gyerekét a mama,de ehhez nyomós indok kell, a köteles rész akkor is jár neki.
2017. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
89%

Miért hagyott mindent rád a nagymama? Random te voltál a kedvence, vagy esetleg te vigyáztál rá, amíg a többiek felé sem néztek? Ha a második, akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod, hogy rád hagyta.


A szüleidet én amúgy kihagynám az egyezkedésből, a tesóddal oszd meg ha ha úgy gondolod. Nem irigyellek a szituért. Nagyjából akármit csinálsz, meg fog sértődni rád valaki.

2017. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
87%
26, más az eset, ha van végrendelet. Ilyenkor csak a köteles rész jár a gyereknek.
2017. dec. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: Na de akkor melyik? Először azt írtad, a szüleid összevissza utazgatni szándékoztak az örökségből.

Most meg azt írtad, hogy Neked és a tesódnak vidéken akartak venni egy-egy lakást.

Nagyon nem mindegy, akkor melyik verzió van?

2017. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim válasza:
100%
Szerintem az van, hogy mivel a szulok eleinte utazni akartak a mama unokara hagyta a penzt...igy ertheto hogy a szulok a masik gyereknek is szeretnenek belole, de akkor nem ertem miert kellwtt belekeverni a hitel dolgot. Erdekes
2017. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!