Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan Erdélyről, Ősmagyars...

Állandóan Erdélyről, Ősmagyarságról beszél. Hogyan állíthatnám le?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom barátnője, élettársa állandóan Erdélyről, trianonról, határon túli magyarokról meg ilyesmiről beszél. Most hogy itt voltak/ vannak az ünnepek elég oskat találkoztunk, de egyéb családi összejöveteleken is vagy más alkalomból , akár csak összefutunk az utcán vagy rokonoknál bármi, szóval itt msot nem jó a "ne állj vele szóba" kategória. Bármiről próbálok beszélni valahonnan mindig előjön 10 perc után,hogy a magyarok hogyan nyilaztak meg, hogy mennyire segíteni kéne őket és hogy milyen gyönyörű Erdély,stb. de persze ez csak egy része, ehhez hozzátartozik a politika is, amit én teljesen másképpen gondoltam. Inkább nagyon nem is reagáltam rá hogy ne legyen veszekedés vag bármi,de egyszerűen képteleség leállítani erről. Csak vallás, ősmagyarság meg a jelenlegi politika megy neki és persze egyes csoportok ócsárolása. Mit tehetnék? Mit lehet kezdeni vele?

2017. dec. 28. 16:16
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
0%
Volt már valaha Erdélyben? Mert velem az erdélyi férfiak viselkedtek a legundorítóbban és lekezelőbben. Náluk tényleg csak asszonyállat ott a nő.
2017. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
67%
Nekem olyan barátaim vannak, akik kizárólag a kondiról, az étrendről és a testépítők fenekéről tudtak beszélni hónapokon keresztül. Az első néhány alkalommal meghallgattam, mert tudtam, hogy nekik ez fontos, és szerettem volna megérteni a világukat. Sokszor tűnt úgy, mintha fel akartak volna vágni, ami nem mindig esett jól. Egy idő után leszoktak róla, én viszont sokat megtudtam a témáról és mai napig könnyen veszek nekik ajándékot, mert ismerem a szükségleteiket. Amit ezzel el akarok mondani, hogy nem baj, ha nyitott vagy egy közömbös/ellenszenves témára, ugyanakkor elhiszem, hogy eljön egy pont, amikor elviselhetetlenné válik a dolog. Ha nem unja meg, javaslom, mondd meg neki kerek-perec, hogy politizálásnak nincs helye családi eseményeken, vagy csak veszekedés lesz a vége. Esetleg mondd azt, hogy van jó pár "egyes csoportokba" tartozó nagyon kedves ismerősöd, és hogy bántó számodra, ahogy általánosít, te ezt nem akarod tovább hallgatni. Valószínűleg csak te tudod leállítani, azt pedig valahogy így lehet.
2017. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!