Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egy fiatal...

Hogy lehet, hogy egy fiatal felnőtt férrfi így átveszi egy családban a hatalmat?

Figyelt kérdés
Van a családom, én 21 éves lány vagyok, egyetemre járok. Van egy 10 éves húgom és egy 25 éves bátyám, a 49 éves anyánk, az apánk nem sokkal a húgom születése után meghalt. Mi 3-an és egy 32 éves maca, aki a bátyámnak a jegyese is nálunk lakhat! Anyám, a bátyám és a maca dolgozik, bátyám nem rég végzett egyetemet, amellett is dolgozott. Amióta felnőtt, leérettségizett és elkezdett egyetemre járni, mellette dolgozni, azóta az anyám és a húgom szemében ő valami félistennek számít, mert ő mindennel és mindenkivel törődik, pénzt hoz a házhoz, hasznos dolgokat vesz nekünk, segít mindenben amiben tud. Ez nagyon jó, de minden más el is van neki nézve. Mindig segít a húgunknak a házi feladatában, meghallgatja a problémáit, elmegy anya helyett a szülői értekezletre, mert anya mindig fáradt, dolgozik estig és nem is ér rá. Nálam is be akar vágódni, de én nem hagyom magam, mindig leépítem. Amikor anya hazaér a munkából, mindig odamegy hozzá, megöleli, megkérdezi, hogy van, kell-e neki egy tea, kávé .stb, és elmeséli, mi történt a húgunkkal, mit intézett neki, nekünk, miben tudna még sgítwni, anyával együtt ketten engem számoltatnak el, mint valami gyereket, hogy kitakarítottam-e a szobámat és elmosogatok-e, amikor én vagyok a soros. Én mindig mondom, hogy nem, mert nem vagyok gyerek, hogy soros legyek a mosogatásban vagy a szobámat rendbe tartsam. Mindig visszavágok, hogy már én is elmúltam 18, mint a bátyám, aki csak 4 évvel idősebb nálam, egyetemre járok, aztán majd elköltözök, és nem fogok itt jópofiskodni meg hízelegni, mintő. Erre jön a válasz, hogy ha elköltözök és nem kell engem eltartani egyetem mellett, akkor a bátyám is külön költözik a macával, és hogy ők legalább pénzt keresnek és mindent kifizetnek. Anya úgy tekint rá, és ezt meg is mondta, hogy ő olyan, mintha az apánkat helyettesítené, mert nagyon jól bánik a húgommal, rendet próbál itthon tartani, pénzt keres stb. Nekem meg van tiltva, hogy a barátnőimet, haverjaimat néha felhozzam, akikkel együtt szoktam sörözni, mert szerintük rendetlenség van utánunk és soha nem takarítok ki, de milyen jó, hogy ő meg a macája ilyet is szoktak csinálni, és azt anya rögtön jóváhagyta, hogy a 25 éves fia eljegyezzen egy 32 éves nőt, aki úgy néz ki, mint egy szexi titkárnő, a munkahelyén ismerte meg és folyton kivágott felsőkben, miniszoknyában jár. Ami nem baj, csak az én barátnőim meg szerintük olyanok, mint a kiégett rockerek, a pasi haverjaim meg mint a részeg kamionosok. Én esküszöm, hogy ha vége az egyetemnek, munkát keresek, és elköltözök, de addig még itt szeretnék lakni. Én csak arra vagyok kíváncsi, miért alakulhatott ki ez a családban? Én kisgyerekként még szerettem itt lakni, most meg a bátyám felnőtt és mindent tönkretett és ez bosszant.

2018. jan. 6. 16:53
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon gyerekes vagy! Úgy viselkedsz mint egy pisis idióta, ne csodálkozz, hogy úgy is kezelnek. Ahelyett, hogy te is segítenél anyádnak inkább csak rinyálsz és problémát csinálsz mindenkinek. Nőj fel végre.
2018. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem csak kamuzol, akkor olyan vagy ezzel a mentalitással, mint egy 14 éves kamasz.

Miből gondolod, hogy csak mert betöltötted a 18-at, nem kell rendben tartanod a szobádat meg kivenned a részed a házimunkából??

Amíg egy háztartásban élsz a családoddal, addig az ilyesmi jogos elvárás, akárhány éves vagy.

Igazuk van azoknak, akik azt írják, hogy a bátyád ritka rendes ember. Ha pedig ilyen rendes, biztosan meghallgatna, ha elmondanád neki, mit érzel gyerekesnek abban, ahogyan téged kezel. De valóban neked is fel kellene nőnöd, ha azt szeretnéd, hogy úgy is bánjanak veled. Nem attól leszel felnőtt, hogy 18 elmúltál és sörözöl a haverjaiddal.

2018. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
97%

"Én mindig mondom, hogy nem, mert nem vagyok gyerek, hogy soros legyek a mosogatásban vagy a szobámat rendbe tartsam."


szavaidból úgy veszem ki, hogy te joggal vagy "megvetve" a családban. elkényeztetett, irigy kis rüfke vagy, aki elvár dolgokat, de nem ad érte semmit cserébe. nem engedi anyád, hogy sörözzetek a lakásban? brühühü! te szegényke! néha tehetnél valamit anyádért, ha volt szíves egyedül felnevelni benneteket.

tudod mi? költözz el és ne keserítsd anyádat.

2018. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
89%
Még odáig se jutottál el agyilag, hogy egy közösségben - a család is az, ha nem tudnád - munkamegosztás van. őszintén remélem, hogy a bátyád még jó darabig ott marad, és te költözöl el mihamarabb, hátha egy kicsit benő a fejed lágya, amikor már nem lesz, aki kaját rakjon eléd és rendet tartson körülötted. Őszintén szólva a második ilyen beszólásodnál: "nem, mert nem vagyok gyerek, hogy soros legyek a mosogatásban vagy a szobámat rendbe tartsam. " , összepakoltam volna a cuccodat azzal, hogy van egy heted albit vagy kolit keresni, kapsz havi 40 ezret mindenre a következő két évben, osszad be. Ha nem elég, vehetsz fel diákhitelt, elmehetsz diákmelózni, és azt csinálsz a szállásodn, amit akarsz - meg amit a tulaj/szabályzat megenged.
2018. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
91%
Bàtyád dolgozott egyetem mellett is. Talan te is elhúzhatnál... èn a menyasszony helyében tuti nem tartanám el a lusta hisztis valagad! Tiszta szégyen vagy!
2018. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mi a francot képzelsz???

Szerinted az lenne a normális ha a tesód ingyenélősködne a jegyesével anyukád nyakán? Ha letojná mi van a kishugotokkal?? Ha ahelyett, hogy megölelgetné anyukád, inkább rá se nézne?? Bejárnál a szülőértekezletekre? Egy nagy lópikulát!!

Hogy lehetsz ennyire irigy és féltékeny?? 21 évesen már több eszed is lehetne. Amúgy te mennyi pénzt adsz be? Rezsi, kaja?

2018. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
96%
Remélhetőleg a bátyádnak arra is lesz még valamennyi energiája, hogy megneveljen téged, mert rád férne.
2018. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
96%
Csak gratulálni tudok a bátyádnak és az anyudnak is,hogy ilyen jó neveltetésben részesült a bátyád, utánozd ha tudod.
2018. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
86%
Mikor változtak meg a dolgok, mióta nem szeretsz otthon lakni?
2018. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
94%
Korilag 21 vagy, agyilag meg 12.Nézz magadba kislány.Nem tudok rád nőt írni, mert attól nagyon távol vagy.
2018. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!