Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egy fiatal...

Hogy lehet, hogy egy fiatal felnőtt férrfi így átveszi egy családban a hatalmat?

Figyelt kérdés
Van a családom, én 21 éves lány vagyok, egyetemre járok. Van egy 10 éves húgom és egy 25 éves bátyám, a 49 éves anyánk, az apánk nem sokkal a húgom születése után meghalt. Mi 3-an és egy 32 éves maca, aki a bátyámnak a jegyese is nálunk lakhat! Anyám, a bátyám és a maca dolgozik, bátyám nem rég végzett egyetemet, amellett is dolgozott. Amióta felnőtt, leérettségizett és elkezdett egyetemre járni, mellette dolgozni, azóta az anyám és a húgom szemében ő valami félistennek számít, mert ő mindennel és mindenkivel törődik, pénzt hoz a házhoz, hasznos dolgokat vesz nekünk, segít mindenben amiben tud. Ez nagyon jó, de minden más el is van neki nézve. Mindig segít a húgunknak a házi feladatában, meghallgatja a problémáit, elmegy anya helyett a szülői értekezletre, mert anya mindig fáradt, dolgozik estig és nem is ér rá. Nálam is be akar vágódni, de én nem hagyom magam, mindig leépítem. Amikor anya hazaér a munkából, mindig odamegy hozzá, megöleli, megkérdezi, hogy van, kell-e neki egy tea, kávé .stb, és elmeséli, mi történt a húgunkkal, mit intézett neki, nekünk, miben tudna még sgítwni, anyával együtt ketten engem számoltatnak el, mint valami gyereket, hogy kitakarítottam-e a szobámat és elmosogatok-e, amikor én vagyok a soros. Én mindig mondom, hogy nem, mert nem vagyok gyerek, hogy soros legyek a mosogatásban vagy a szobámat rendbe tartsam. Mindig visszavágok, hogy már én is elmúltam 18, mint a bátyám, aki csak 4 évvel idősebb nálam, egyetemre járok, aztán majd elköltözök, és nem fogok itt jópofiskodni meg hízelegni, mintő. Erre jön a válasz, hogy ha elköltözök és nem kell engem eltartani egyetem mellett, akkor a bátyám is külön költözik a macával, és hogy ők legalább pénzt keresnek és mindent kifizetnek. Anya úgy tekint rá, és ezt meg is mondta, hogy ő olyan, mintha az apánkat helyettesítené, mert nagyon jól bánik a húgommal, rendet próbál itthon tartani, pénzt keres stb. Nekem meg van tiltva, hogy a barátnőimet, haverjaimat néha felhozzam, akikkel együtt szoktam sörözni, mert szerintük rendetlenség van utánunk és soha nem takarítok ki, de milyen jó, hogy ő meg a macája ilyet is szoktak csinálni, és azt anya rögtön jóváhagyta, hogy a 25 éves fia eljegyezzen egy 32 éves nőt, aki úgy néz ki, mint egy szexi titkárnő, a munkahelyén ismerte meg és folyton kivágott felsőkben, miniszoknyában jár. Ami nem baj, csak az én barátnőim meg szerintük olyanok, mint a kiégett rockerek, a pasi haverjaim meg mint a részeg kamionosok. Én esküszöm, hogy ha vége az egyetemnek, munkát keresek, és elköltözök, de addig még itt szeretnék lakni. Én csak arra vagyok kíváncsi, miért alakulhatott ki ez a családban? Én kisgyerekként még szerettem itt lakni, most meg a bátyám felnőtt és mindent tönkretett és ez bosszant.

2018. jan. 6. 16:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
44%
nem kell > NEKEM KELL **
2018. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
96%

Irigy és féltékeny vagy!

Semmi rosszat nem látok a tesódban a leìrásod alapján. Sőt!!! Örülhettek, hogy így törődik veletek! Én büszke lennék rá! Nagyon rosszindulatú vagy! Mi alapján macázod a párját? Téged minősít ez a viselkedés.

2018. jan. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
87%

"Ha egy családnak módja van rá, addig az a normális, ha eltartja a gyereket amíg tanul, ha a gyerek ÖNKÉNT többet vállal, az más dolog. Én megtanultam az élettől, hogy én vagyok, magamra kell koncentrálnom, illetve a saját gyerekemre, akinek a nevelését, ellátását vállaltam (tervezett gyerek, nem becsúszott)"


Te szerencsétlen lúzer, legalább olvasni tanulj már meg.:D Az, hogy 21 évesként rendben tartja a szobáját, és kiveszi a részét a házimunkából, példának okáért elmosogat, NEM segítség, hanem ALAPVETŐ kötelesség. Nemcsak a szülei felé, hanem koliban, albérletben is az lenne, ahol együtt él másokkal. Persze lehet, hogy neked ezt nem sikerült otthon megtanítani, mert tehén volt a szobádban a radiátor, de épp itt az ideje bepótolni a neveltetésed hiányosságait.:-)

2018. jan. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
96%

Egy elkényeztetett kis hulye vagy, hisztis, irigy és féltékeny.

A bátyádnak nem macája van, hanem menyasszony. A korkülönbség meg simán elfogadható, nincs ezzel semmi gond.

Bátyád lett a családfenntartó, segít ahol tud, mivel apukátok meghalt. Becsüld érte!

2018. jan. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
97%
Bár anyád és a húgod nem, de te megérdemelnéd h ez a gonosz bátyád elzárja a pénzcsapot. Képzeld csak el, anyád állandóan dolgozna h hónapról hónapra valahogy kihúzzátok, te lehetnél a pótanyja a húgodnak, nem csak a szobád, hanem az egész ház takarítása rád szakadna. Hovatovább talán dolgoznod is el kéne vinni a kényelmes kis feneked. Hát nem csodálatos lenne? :) Mennyivel jobb mint az h mindent aládtesznek. *szarkazmus level 1000* (gyengébbek kedvéért). Remélem h ez csak egy rohadt jó provokatív kérdés volt és igazából nem léteznek ilyen sz*rrágók.
2018. jan. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
97%
Kezem lábam öszeraknám ha ilyen bátyám lenne. Inkább példàt vennèl róla, ahelyett, hogy itt szapulod, te hü.ye!
2018. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
96%

Hát rendesen ledöbbentem, mikor a kérdés után elolvastam a kifejtést.


21 évesen ilyen szinten lenni.. Még ha a 10 éves húgod gondolna ilyeneket azt talán megérteném. Sajnálom a családod, hogy ilyen irigy, rosszindulatú, hálátlan, elkényeztetett pics@val kell együtt élniük.

2018. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

"Saját életedre koncentrálni"


Na az addig biztosan nem lesz, amíg képes nem leszel saját magadról gondoskodni. El kell jutni az önellátás szintjére. Saját ház/lakás/albérlet, egzisztencia, önellátás. Onnantól kezdve van tényleges saját élet, mert a Jani Te vagy a saját házadban, nem Anyu, vagy Apu, akiktől függesz anyagilag. Nyílván ez nem egy vérgőzös dolog, mert a szülő a saját gyerekét nem teszi ki egyből az utcára (már amelyik), mert pl. a tányért nem oda rakta vissza ahol lenni szokott, de a szülői házban a szülők szabályai az érvényesek.

2018. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Inkább megköszönni illene, hogy lehetővé teszi számodra, hogy úgy tanulj, hogy ne kelljen mellette dolgoznod, mint anno neki. Gondolj bele az ő helyzetébe is egy kicsit, lehet, hogy szívesen kezdene külön, önálló életet a menyasszonyával , szívesen vállalna gyereket, de nem teheti. Ha lenne benned egy kis jó érzés inkább azon munkálkodnál, hogy ezt lehetővé tedd számára azzal, hogy átveszed tőle a stafétát. Eljársz dolgozni, mint mondtad nem vagy már gyerek, törődsz a hugoddal, ellátod a háztartást, de úgy tűnik ettől te még nagyon messze állsz, de kívánom a bátyádnak legalább az egyetemet végezd el mihamarabb, állj munkába, költözz el otthonról, egy gonddal kevesebb.
2018. jan. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
35%
Terhes vagy!
2018. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!