Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám a párjához akar...

Anyukám a párjához akar költözni, úgy 130 km-rel odébb, de én nem akarok menni. Hogy gátolhatnám meg?

Figyelt kérdés
"apánk" már évek óta iszákos. Másfél éve költöztünk el, de amíg ott laktunk sem volt egy nagy családi kapcsolat. Annyi változott, hogy a kisváros másik részébe költöztünk. Anyum megismerkedett egy férfival (miután elvált egyből) aki 130 km-re él hivatalosan. Néha nálunk van, bírjuk is tesómmal. A hétvégén mondták meg, hogy hozzáköltözünk a nyáron. Én nem akarok. Idejárok suliba, itt vannak a barátaim, a család (anyum részéről) itt van félórányira. Amikor az osztályban is felvázoltam egy lány mondta milyen mázlista vagyok, hogy nekem végre sikerülne innen kiszabadulnom, egy vagy 12x nagyobb városba kerülnék, hogy mennyi lehetőségem nyílna. De én nem akarom, nekem ez a "putri" kell, a barátaim, nem kell a lehetőség. Mit tehetnék? 16L
2018. febr. 6. 16:53
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%
En hasonlo helyzetben voltam. Csak nekem hála Isten nem valtak a szuleim ,csak költöztünk. Az igazi barataiddal tartani fogod a kapcsolatot. Rokonokkal tudsz beszelni skypeon ,viberen ,messengeren vagy whatsapp stb. Mennyire van messze az a nagyvaros a "putri" tol? Mit.tudom en ,ha mondjuk 2 ora ,akkor elmehetsz vonattal ,vagy kocsival a rokonokhoz vagy baratokhoz. Nem örökre mesz oda ,Marmint nyilván haza fogsz meg menni abba a "putriba" a baratokhoz meg rokonokhoz.
2018. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom hogy most rossznak érzed a helyzetet, de akkor se legyél ennyire önző meg buta. Majdnem tizennyolc éves vagy, ideje feladni a gyerekes hozzáállást. Menj anyukáddal. egész életedben bánni fogod ha feladod a kicsit is könnyebb élet lehetőségét, mert csak elméletben hangzik jól hogy nem érdekel mennyire lesz igy nehezebb majd az életed. Ezt csak azért mondod mert igazából SEMMIFÉLE terhet nem viselsz a saját életedért. Ha egy picit is felelős ember lennél, meg sem fordulna a fejedben hogy tönkretedd ezt a lehetőséget meg hazavágd anyukád boldogságát.
2018. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
48%
Aki felsőoktatásban tanul az nagykoru,nem kötelező mennie Anyuci uj pasija miatt,maradjon ha akar, te meg maradj vele,bár én a nagy várost választanám,a jobb lehetőségek miatt.
2018. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

Hagyjuk már ezt az ostoba putrizást. Imádom, amikor a 8 elemis kőbányai panelproli attól érzi különbnek magát, hogy pesti betondzsungelben van "otthol", nem pedig mondjuk a dunaújvárosiban.:D (Az "otthol" szót szándékosan használtam, Pesten hallottam életemben először, oda jártam egyetemre.)

Kedves kérdező, 130 km nem egy áthidalhatatlan távolság. Azt megértem, hogy nehéz lesz a középiskolában beilleszkedni egy, már összeszokott társaságba, de a barátaiddal tudod majd tartani a kapcsolatot, személyesen is, ha vannak rokonaid a szülővárosodban. Az is igaz, hogy ezek a mostani kapcsolatok idővel amúgy is lazulnának. Ha jól kijöttök anyud új párjával, nektek is jobb, ha mind együtt éltek, ha a barátok miatt maradnál pl. nagyszülőnél (erre elvileg van lehetőség, ha neki is megfelel), akkor a családod hiányozna.

2018. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
41%
"Aki felsőoktatásban tanul az nagykoru,nem kötelező mennie Anyuci uj pasija miatt,maradjon ha akar, te meg maradj vele" És gondolom el is fogják tartani magukat ha ennyire a maguk útját járják. Majd a nagy tesó melózik az iskola mellett, hogy a kérdezőnek ne kelljen otthagyni a fiúját mi?
2018. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
17%
Hát előző felsoőoktaztásban nagyon sokan dolgoznak,főleg ahol nem teszik a gyerek segge alá a kényelmes életet. Fiu akad máshol is,van távkapcsolat is,nem kell regadni, 16 évesen meg mi anno nem fiuztunk,tanultunk..
2018. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%
Tény hogy sokan dolgoznak iskola mellet is, de az a pénz maguknak se elég sokszor csak zsebpénznek. Nem hiányzik az ember nyakára olyankor még egy gyrek si akiért felelősséget kell vállalni. Ezzel csak azt akartam mondani az ostobaságokra biztató kommentre, hogy persze, lehet semmibe venni az anya döntéseit, de akkor azt se várják hogy eltartsa vagy támogassa őket. A kérdező kiskorú, Nincs döntési joga, pláne nem olyan nevetséges érvek alapján hogy nem hagyja ott a barátait meg a csávóját. Ha az anyja munka miatt kötözne hogy meg tudjanak élni, akkor is ez a hiszti menne? Vagy csak akkor ha mer gondolni a saját boldogságára is, és nem csak a gyerekei léteznek? Szerencsétlen asszony ki tudja hány évi terror után szeretné embernek érezni magát egy normális kapcsolatban.
2018. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Anyad menni akar, akkor menni fog. Te az ő költözési vágyát látod onzesnek, ő a te maradni vagyasodat. A barátokkal távolról is lehet kapcsolatot tartani - a gyerekem ugyanezt külföldrol oldja meg- párkapcsolatot viszont nehéz fenntartani. 16 éves vagy, 2 év múlva akár el is koltozhetsz, nem kellene, hogy anyádat akadalyozd a boldogságban
2018. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
34%
Mintha Anyukát érdekelné a kiskoru gyereke,ja, kiráncigálja a megszokott környezetből életéből szimplán egy pasi kedvéért,mert h ő szerelmes épp. :D Csak ha majd lány is lelép a fiujával 18 v 20 évesen akkor már sirás rivás lesz Anyucitól h hogy képzeli.
2018. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
87%

19!


Az a kiskorú 16, 2 év múlva így is úgy is lelephet. Az anyja valószínűleg nehezebben fog magának párt találni, mint a kérdező barátokat. Tudom, mindent fel kell adni a gyerekert, szemét szulo, aki magára is gondol, ugye.

2018. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!