Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám a párjához akar...

Anyukám a párjához akar költözni, úgy 130 km-rel odébb, de én nem akarok menni. Hogy gátolhatnám meg?

Figyelt kérdés
"apánk" már évek óta iszákos. Másfél éve költöztünk el, de amíg ott laktunk sem volt egy nagy családi kapcsolat. Annyi változott, hogy a kisváros másik részébe költöztünk. Anyum megismerkedett egy férfival (miután elvált egyből) aki 130 km-re él hivatalosan. Néha nálunk van, bírjuk is tesómmal. A hétvégén mondták meg, hogy hozzáköltözünk a nyáron. Én nem akarok. Idejárok suliba, itt vannak a barátaim, a család (anyum részéről) itt van félórányira. Amikor az osztályban is felvázoltam egy lány mondta milyen mázlista vagyok, hogy nekem végre sikerülne innen kiszabadulnom, egy vagy 12x nagyobb városba kerülnék, hogy mennyi lehetőségem nyílna. De én nem akarom, nekem ez a "putri" kell, a barátaim, nem kell a lehetőség. Mit tehetnék? 16L
2018. febr. 6. 16:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
20%
Előző nem kell feladni,tárgyként kell kezelni,eltürni h van, amig jár érte pénz,csak akkor tátogni se kell ha a gyerek visszaadja később és pápát int..
2018. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%
Ja, ja, ez a tizenéves lázadó gondolkodás, utolsó. Inkább maradjon az egész család egy putriban, nulla lehetőségekkel, minthogy koltozzenek. Ha másik férfi nem lenne a történetben, már nem is lenne problémád, ugye. De van és a kis egod nem tudja megemeszteni, hogy esetleg az anya is vágyik valami boldogságra. Hát hogy mereszeli?
2018. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
A pénz jár érte részhez meg csak annyit szólnék hozzá, hogy a családipótlék meg az esetleges gyerektartas közel nem elég arra, hogy abból a gyereket valaki eltartsa, pláne nem egy kamaszt
2018. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
16%
Nem vagyok tizenéves,joval tul vagyok már azon,csak mi időnkben nem cspért szültünk,és nem huztuk a gyereket kapcsolatbol kapcsolatba és az ujabb gyereket ujabb kapcsolatokba.. Én se beszélek Anyámmal,de az más tészta. A gyerek meg igenis áldozattal jár ,aki ezt nem érzi érti felnőtt nőként, tegyen be spirált .
2018. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm ez nem egy kicsi gyerek. Egy 16 éves, aki jo esellyel 2 év múlva közli az anyjával, hogy o felnőtt, azt csinál amit akar, semmi köze a dolgaihoz.
2018. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
69%
(14! Az "otthol" -t sok nyelvjarasban használják, nekem pl az erdélyi szarmazasu barátnőm is így beszél. De ilyen pl az "elmentem nálatok " ami elsőre elég meghokkento. Nem bunkó, aki ezeket használja, egyszerűen más nyelvi környezetben nőtt fel)
2018. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
63%

Nőj fel?

Az a másik lány legalább van annyira okos, hogy rájöjjön, a "putriból" nem lesz jól fizető állás, de leginkább semmilyen.


Amúgy ebbe nincs beleszólásod.

2018. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem beszéld meg anyukádékkal, hogy te a középiskolát itt szeretnéd befejezni, ha meg majd továbbtanulsz akkor a közelükbe mész (vagy, majd ahogy te jónak látod 2-3 év múlva). Szerintem így mindenki jól jár.


Amúgy megértem a kérdezőt, én sem szeretem a nagyvárosokat. Nem mindenki vágyik a nyüzsgésre. Én világ életembe faluban laktam és már kicsi gyerekként és kamaszként is tudtam, hogy később is hasonló környezetben szeretnék élni. Persze nekem is mondták, hogy majd változik a véleményem, stb, de nem így lett. Pedig jártam Pesten egyetemre, és hogy őszinte legyek borzasztó volt. Persze kényelmes, hogy minden sarkon van bolt és nem 1 db van, ami 5-kor bezárt, és nem 2 óránként jön egy busz, de nekem nem ér meg ennyit a kényelem meg az ezer lehetőség. Most is hasonló faluban élek, igaz 200 km-rel arrébb. Aki munkát akar találni az úgy is talál (elismerem, hogy nagyvárosban könnyebb). Meg én alapból nem akartam soha főnök lenni cégeknél meg irodában ücsörögni, "kényelmes" munkát végezni, stb. Szerintem nincs ezzel semmi baj, mindenki máshogy gondolkodik, máshol érzi jól magát.


Az meg, hogy barátokat, pasit úgyis találsz újakat én sem szerettem soha hallani. A középiskolás barátnőimmel mai napig tartom a kapcsolatot 200 km-ről is és a vőlegényem is az, akivel anno kamaszként összejöttem. Nem mindenki cserélgeti olyan könnyen a kapcsolatait, barátait akkor sem, ha "csak" egy kamasz.


Meggátolni viszont butaság lenne, mert azzal csak anyukádnak teszel rosszat. Szerintem próbáld megbeszélni velük a kolit.

2018. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de itt nálunk nincs koli. Egy 4000fős faluban élek, nagyon a sulinak híre sincs. A rokonok is fél órára laknak, de azért, hogy ingázzakbfelesleg. Szeretem anyut és nem lenne az a pénz amiért én visszamennék apámhoz.
2018. febr. 7. 16:35
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem tudom mi lenne a jó. Egyik barátnőmnek volt úgy, hogy 16 éves korában az anyukája (ketten laktak csak együtt) kiment külföldre dolgozni és úgy oldották meg, hogy barátnőm maradt az eredeti lakásukban és az anyukája küldött haza x összeget minden hónapra, plusz diákmunkázott mellette és így gyakorlatilag egyedül élt. Annyi volt a feltétel hivatalosan, hogy mivel kiskorú, ki kellett jelölni egy gyámot neki (a nagymamája lett az), akivel heti 1x kötelező találkoznia, de ennyi. Ha álltok úgy anyagilag (na meg persze, ha neked is megfelel ez a megoldás), hogy te a régi otthonotokban maradj és anyudék finanszírozzák neked akkor még ez a lehetőség jut eszembe.
2018. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!