Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban mi számít...

A ti családotokban mi számít luxusnak?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a válaszok, kérdések közt, hogy "pedig nem költünk luxusra". Mit takar ez a luxus?
2018. febr. 16. 09:31
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a luxus, és nem csak azért, mert eltérőek az anyagi körülményeink, hanem azért is, mert mindenkinek másra van szüksége. Luxus az, amire nincs szükségem egyáltalán, mégis van, mert csak. Az is luxus, ha tovább nyújtózkodom, mint ameddig a takaróm ér. Az viszont szerintem nem luxus, ha azt, amire valóban szükségem van, vagy ami igazán örömet okoz, azt az anyagi körülményeim által megengedett legjobb minőségben veszem meg.
2018. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk luxus a ruha, a cipő. Ha veszek egy könyvet, vagy ha elmegyünk moziba. Ha beülünk a környékbeli kínaiba, vagy melóban rendelek valahonnan ebédet.


De egyébként ez mindenhol más. Mi mindketten nagyon rossz körülmények közül származunk párommal.

2018. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Az én szememben minden luxus, ami rossz ár/érték arányú, és inkább az érzelmi érték miatt veszem meg, attól függetlenül, hogy simán kifizetem-e vagy valaminek a kárára tudom csak kifizetni.

Pl. vettem egy koncertjegyet a legjobb helyre 20 ezerért - egy este, luxus, de emlékezetes lesz és már egy fél évvel előtte is örülök neki:) Vagy nemrégiben vettem egy antikvár könyvet 4 ezerért. Lett volna példány 1000 forintért is, csak rosszabb állapotú: ugyanúgy olvasható lett volna az is, ezt viszont öröm kézbe venni. Luxus, de ezt egy életre veszem, többször is el akarom olvasni.

2018. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
73%

Nálam a takarítónő nem luxus, hanem teljesen normális dolog, de a márkás ruhák luxus, ezért nem is veszek.

Sok embernél pedig fordítva van. Megveszik a (szerintem) méregdrága cuccokat, de maguknak takarítanak. Kinek mi, nem szép dolog a másik pénztárcájában kutakodni. Mindenki arra költ, amire akar (tud).

2018. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
89%

"Ez csak egy kifejezés és legtöbbször köze nincs a luxushoz.

Azt jelenti, hogy valaki nem költ olyasmire amire nincs konkrétan szüksége a napi életvitelhez."


Gratulálok, ez az egy hozzászóló fogta fel a mondat értelmét.

Tök felesleges azt elemezni hogy kinek mi a luxus. Nem erről szól ez a mondat.

2018. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a túlárazott és túlhájpolt brandek (bármiben), amik nélkül vidáman elvagyok. Utazni szoktam évente többször, itthon is, külföldön is, bejártam a fél világot, mert számomra ez az egyik fontos dolog sok egyéb mellett. Sokkal inkább, minthogy több százezres göncökben járjak, vagy plusz lakásokért verjem a fogamhoz a garast.😀
2018. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a luxus szó az elérhetetlen dolgokat jelenti vagy amire még telne is, de soha nem fizetnék érte annyit.
2018. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél más. Az emberek olyan dolgokra szokták mondani, amit ritkán vagy soha nem engedhetnek meg maguknak. Nekem, ha kis értékű, de pazarlás (megveszem majd kidobom), az is ide tartozik.
2018. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát, van az a kategória, amire tényleg nem telik: első osztályon repülés, ötcsillagos karibi nyaralás, drága autó. Aztán van, amire telhetne, de mégse veszem meg: márkás ruha, nagyon drága kozmetikum. A hétköznapi élet hétköznapi kellékei, kaja, ilyesmi nem luxus. De ez tényleg pénztárcafüggő szerintem. Arról meg nem is beszéltünk, hogy kinek honnan van a pénze, mennyire kell megdolgozni érte. Mert szerintem attól is függ, hogy mit tartasz luxusnak.
2018. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
72%

az en csaladomban csak kotelezo luxus van peldaul BKV berlet, havonta tiz ezer forint .

elelmiszer, hus, hal, gyumolcs .. szinten luxushoz kozelit.


kulfoldi utazas, markas ruha, takaritono... uristen, mikrol beszelunk Xd ez eszembe se jut a luxus szo hallatan.


nekem legnagyobb luxus az eletemben az autovezetes, a benzinkoltseg es az auto javitasa, szervizelese


ami nem luxus: kenyer, viz, futes, szamlak befizetese

2018. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!