Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban mi számít...

A ti családotokban mi számít luxusnak?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a válaszok, kérdések közt, hogy "pedig nem költünk luxusra". Mit takar ez a luxus?
2018. febr. 16. 09:31
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
76%
Számomra az lenne luxus, ha olyasmit vennek, amire nincs szükségem a mindennapi é lethez. Ha csak azért vennék meg valamit, mert "jó az ára", mert divat, vagy mert azt mondták valami reklámban, hogy enélkül "nem lehet élni".
2018. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
93%

Nekem luxus:

- Porsche, Mercedes, Audi, VW SUV de főleg a Porsche álom számomra

- Első osztály utazáskor

- Drága ékszerek, órák (Rolex, Cartier)

- Lakberendező által berendezett lakás/ház Budán, milliós konyhával és Miele háztartási gépekkel

- Rendszeresen drága étterembe járni (20-30000 ezres fogyasztással)

- Egy teljes ruhatár kizárolag prémium márkákból

2018. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
63%

A tele hűtő nem luxus szerintem, hanem alkotmányos emberi jog. az írod, kevesen vannak, akik így élnek? Arra gondolsz, hogy Magyarországon az emberek többsége éhezik? Szerintem nem, szerintem a többségnek tele a hűtője, más kérdés, hogy milyen minőségű ételekkel.


Másfelől pedig simán elképzelhető, hogy két család közül, akiknek forintra azonos a bevételük, az egyiknél tele a hűtő,a másiknál pedig kong. Az egyik erre nem sajnálja, hanem másra költi, a másik pedig úgy érvel, hogy ha egészség van, minden van, és az egészség alappillére fizikai szinten a jól táplálkozás.


Ismerek olyanokat, akik sopánkodnak a boltban a sajt árán, de cigit minden másnap vesznek. aból a kétezer forintból több, mint egy kiló trappistát lehetne venni. Tehát hazugság, hogy nincs pénzre rá, az igazság az, hogy másra szeretné költeni (jobban szereti a cigit, mint a sajtot, ami rendben van, csak akkor nem kell előadni a hattyú halálát, hogy akinek telik normális ételre, az luxusban él).


NÁlunk például tele van a hűtő, nem is akármilyne élelmiszerekkel, mert a két kisgyerekemnek ezzel, úgy gondolom, az egészségén keresztül az egész életét is meghatározhatom. De nincs a családban okostelefon, márkás ruha vagy cipő, sőt, leginkább használt ruha van, és több a használt játék is, mint az új. A ház csinosítása is sokadlagos nálunk az tápláló ételekhez képest, tiszta és rende sházban élünk, de avittasak a bútorok és szegényesnek is lehet mondani a berendezést. Azt is gondolom, hogy ha kongana a hűtő, akkor amit gyümölcsre költenék most, sokszorosan elkölthetném a patikában. Lekopogom, ebben a tanévben még egy napot nem hiányzott egyik gyerekem sem betegség miatt.

2018. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Luxus az, amit megveszel, de soha nem használod ki. Van egy kolléganőm, akinek annyi nadrágja van, hogy időnként ő is rácsodálkozik, hogy jéé, ilyen is van a szekrényben. Én számon tudom tartani a dolgaimat, mert használatban vannak.
2018. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
69%
szex
2018. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
A vőlegényemmel élünk kettecskén egy kényelmes (értsd: nem is lyuk, nem is hodály) kis albérletben. Nem tartjuk luxusnak az étterembe járást, a változatos és minőségi ételeket, kajarendelést, viszont -még- nem voltunk külföldön nyaralni és autót sem tartunk. Utóbbi tudom, hogy nem luxus manapság, de rengeteget spórolunk a hiányán. Imádok ruhákat, sminktermékeket és kozmetikumokat vásárolni, adok a minőségre, de van egy határ, amit nem lépek át ár tekintetében. Nagyon szeretnék egy klasszikus Burberry trencskót például, de az már nálam bőven kimeríti a luxus fogalmát.
2018. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

A családunkban ez olyan dolgokat jelentett, amik nem érik meg az árukat, vagy egyszerűen drágák. Például nyaralás wellness-szállodában, egy sokadik cipő, táska vagy kabát. Úgy általában csak olyan dolgokra költöttek a szüleim, amire szükség volt. Inkább minőségibb (középkategória), de kevés cuccunk volt. Idővel, ahogy nőtt a fizetésük, és kevesebb lett a nagyobb kiadás (pl. lakáshitel, felújítás, stb.), egyre jobban kezdtünk élni, de alapvetően még mindig csak szükséges dolgaink vannak, legfeljebb több. A programokra költött pénz nőtt meg szerintem, de sajnos most meg az időnk határolja be ezeket.


Nekem még nincs igazi saját keresetem, de már mondhatni, hogy egy fél "háztartást" vezetek egy adott pénzből. Ebből adódóan nekem még mást jelent a luxus. Az én fogalomtáramban minden olyat takar ez, ami a szükségesen és ésszerűn felüli, amit azért veszek meg/azért költök rá, hogy jól érezzem magam. Tehát ide tartozik például a nyaralás, egy második télikabát/cipő de az illatosabb (és drágább) öblítő vagy a 60 forintos nosztalgia kifli a sima 30 forintos helyett is. Ezekre a dolgokra időnként azért mégis kiadom a pénzt, de olyankor azt érzem, hogy ez egy kis luxus.


Egy másik kategória a fejemben az a luxus, amire nem is költök, mert csak irreálisan sok gyűjtögetéssel tudnám megvenni, például a csúcskategóriás mobil, a szállodában nyaralás, vagy a rendszeres szép étteremben evés.

2018. febr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 DuplaKV ***** válasza:
100%

Nálam egyetemistaként, úgy, hogy nem tudok teljes állásban dolgozni, de a párommal együtt élek, nem közös kasszán luxusnak számít:

- Rendszeres étterembe járás (azért havonta egyszer max kétszer rendelünk egy pizzát vagy valami vegyes tálat)

- Marhahús, lazac, bélszín, etc.

- Minden ruhát butikban megvenni/nem turkálóban/nem használtan vásárolni (kivétel a fehérnemű, abból szigorúan csak újat vásárolok)

- Mindenféle szükségtelen elektronikai kütyü, konzolok, etc. (ha még működik a telefonom, nem cserélem le csak azért, mert nem "menő")

- A drága smink és szépségápolási cuccok. (vannak olcsóbb cruelty free márkák is Pl.: Trend It Up!) Bár sminkből sincs olyan hú de sokam, parfümöm is csak az van, amit a páromtól kaptam.

- Értelmetlen, és felesleges dolgok (pl.: 20 táska, heti szinten fodrászhoz járni, műkörmöt rakatni, etc.)

Amúgy mi jelenleg saját lakásra spórolunk, és egy normál méretű, jó állapotú albérletben élünk. Az első dolgunk mindig a számlák, biztosítások, és a lakásalap befizetése, a többi pénzt pedig a saját belátásunk szerint költjük el. Nekem van egy macskám is, de szerintem a párom többet költ rá, mint én, borzalmasan elkényezteti.

2018. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
77%
Szuleimnek az luxus lenne ha 1-1 kocsijuk lenne es nem kellene megosztani egymas kozt az az egyet ami van. Mi meg a felesegemmel most vettunk kocsit, hamarosan lesz meg egy es az o szuleinek is kulon kocsijuk van meg a huganak is es ez nem szamit nekik luxusnak
2018. febr. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
23 éves lány vagyok. Nálunk a luxus fogalma inkább a számunkra kevésbé fontos dolgokat jelenti, amikre nem szívesen költünk: Folyamatos berendezési tárgyak vásárlása a lakásba, légkondi, mosogatógép, legújabb elektronikai kütyük (okostelefonom, laptopom van), autó, albérlet. Nagyon egészségesen élünk és főleg növényi dolgokat eszünk, ami jelentős spórolás egy hónapban és felesleges nasikra, gyorskajákra nem költünk. Cserébe viszont 3-4 havonta el tudunk menni egy külföldi utazásra.
2018. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!