Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban mi számít...

A ti családotokban mi számít luxusnak?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a válaszok, kérdések közt, hogy "pedig nem költünk luxusra". Mit takar ez a luxus?
2018. febr. 16. 09:31
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim válasza:
36%

Nálunk az 50 millió körüli és afölötti vagyontárgyak számítanak luxusnak. Pl. most vettem egy német jachtot full extrásan felszerelve, erre 2 évig spóroltam. Vagy elmenni mindennap étterembe és fejenként 10.000 forint fölött enni (mivel csak hétvégén megyünk).


Ui. Kár, hogy a Balaton Soundon nincs már külön hajós bérlet, korlátlan italfogyasztással. :'(

2018. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
68%

Luxus az ami durván túlárazott, anyagi viszonyainkhoz mérten megvásárlása már értelmetlen pazarlás lenne.


Nem luxus egy normális ház, 1-2 autó, évi 1-2 nyaralás, havi wellness hétvége. De luxus egy párszázezres svácji óra, százezernél lényegesen drágább bármilyen szórakoztató elektronika (TV, számítógép, telefon...), pártízezres ruhadarabok, táskát, napszemüvegek is.

2018. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos már az is luxus hogy van mit ennem és van fedél a fejem felett. Nekem már a kávé is luxusnak számít.
2018. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
56%

Meg fogtok kövezni, de...... nekem kicsit furcsa, hogy Interneten keresztül azt írja valaki, hogy ami nem luxus az a kenyér és a víz. Ez az sugallja, hogy olyan körülmények között él, ahol a felvágott, sajt, zöldség, gyümölcs, joghurt, vaj már közelíti a luxus fogalmát? És ezt tabletről vagy számítógépről vagy okostelefonról írja....


Én azt gondolom, dönthet valaki úgy, hogy az élelmiszereken visszavesz, és inkább költ másra. Lehet ezzel vitatkozni, hogy érdemes-e pont ezen spórolni, de mindenkinek szabad döntése. De ahol van Internet, és bármilyen technikai eszköz, amellyel azt használni lehet, ott szerintem erős csúsztatás a kenyér és vízre szorítani a még nem luxus élemiszereket.

2018. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 Metionin ***** válasza:
100%

Nálunk minden luxus volt ami a legtöbb családban alap. Autó, nyaralás, fizetős különóra, számítógép, telefon stb.

Mostmár külön élek és sok olyan dolgot érzek még mindig luxusnak, ami egyébként nem az de sajnálom rá a pénzt. Valahogy nem merek költeni drágább ruhára, drágább kajára, egy jobb biciklire stb. Fura hogy ami most a heti kajapénzem, az régebben egy havi kajapénzem volt.

2018. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

#24

Havi 120ezret keresek. Ebből 60+rezsi az albérlet. 8éves telefont használok, hang már nincs rajt es az akumlatora is rossz. Internetem azert van mert a varos ingyen wifije a lakás hatókörében található. Havi 30ezer forintom sem marad. És akkor még nem is vettem semmit sem.(kaja,tisztalkodó és mosószerek, bérlet stb...) ezek után nem hiszem el hogy ne tartanád luxusnak ha néha tudsz venni egy 500ftos kávét vagy bármit ami már több mint ami az élethez szükséges.

2018. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol a gyereknek tusfüdő sampon a luxus,de bagora borra mindig van a szülőknek pénze..
2018. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
75%

Az a luxus ami nem letfenntartassal kapcsolatos kiadas. Szoval ha veszek egy uj cipot mert a regi beazik, egy uj nadragot mert a regi elszakadt, az nem luxus, de ha veszek harom uj ruhat mert ahhoz van kedvem (de egyebkent a regiek is jok) az mar az.

Plusz luxus a szorakozas, a mozi/etterem/udules/nyaralas.


Viszont en nem mondom hogy nem koltunk luxusra, mert nemi luxusra szukseg van hogy ne vesszen meg az ember. De az mondom, hogy luxusra csak annyit es abbol, ami a szuksegesek utan maradt.

2018. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
63%
26#, melyik magyar város ad ingyen wifit?
2018. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Siofok pl ad,nyaraláson probáltuk,kb fos a szolgáltatás,igy a mobil netet használtuk,ennyit az ingyen vifiről..
2018. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!