Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban mi számít...

A ti családotokban mi számít luxusnak?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a válaszok, kérdések közt, hogy "pedig nem költünk luxusra". Mit takar ez a luxus?
2018. febr. 16. 09:31
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
58%
De aki panelban él,és ügyes simán lophat a szomszédoktol. :P
2018. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
91%

#27 se bor, sem cigi, sem pedig nincs szerencsére. Bármelyik is lenne akkor 1000% hogy egyáltalán nem élnék meg. Még így sem.


#Digo

Minden nagyobb magyar város önkormányzatának és fő terének van ingyenes wifije ami pár órás használatott biztosít pár órára. Ha szerencsés vagy akkor ezek közelében laksz ahol még a lakásból is fogja a telefon a netet vagy csak egy kicsit kell kimenned az erkélyre.

2018. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan költenek bagora piára aztán sir a szájuk h nincs pénz kajára számlára és beszolnak annak aki nem bagora veri el a fizetést hanem normális kajára pl a gyereknek legalább..
2018. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem értem miért pontozzák le mindog akik sokat keresnek, vagy jó labon élnek :D én teljesen atlagosan elek, de orulok ha valaki gazdag. Tett érte valamit. Mellesleg ez egy teljesen szubjektiv kerdes volt, a kerdezo azt kerdete kinek a csaladjaban mi szamit luxusnak. Ha valaki tobbet keres, nem kell lepontozni csak amiatt, persze a szegenyeket sem kell felpontozni csak amiatt mert szegenyek
2018. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan utolso ha van pénz ne h már a csorok miatt adjak kevesebbet a gyerekemnek enni,a csorok tobbsége azért csoro mert nincs végzettsége a semmire szült, kettő bagora piára költ..
2018. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
64%

szerintem van egy kis fogalomzavar is itt, mert a köznyelvben terjed az a mondás, hogy ez vagy az már luxus...., amit arra értenek, hogy valaki olyan rossz körülmények között él, hogy az egyébként alapvető szükségleteit is alig tudja kielégíteni, pl. a tusfürdő már luxus.


de ez nem változtatja meg a luxus szó fogalmát. tehát a jó minőségű élelmiszer, télen a fűtés, az évszaknak megfelelő ruházat (és persze váltás), a napi higiéné és ennek eszközei nem luxuscikkek a szó szoros értelmében akkor sem, ha végtelenül sajnálatos módon sok embernek olyan szegény körülmények között kell élnie, hogy ezeket az ALAPVETŐ cikkeket nem tudja megvenni magának. Ez a szegénység és mélyszegénység. Én azt gondolom, félrevezető hosszútávon, ha mindenre a luxus szót használjuk, amire nekünk nem telik. Szomorú kimondani, de az igazság az, hogy többségünk nem a luxuscikkeket nem engedheti meg magának, hanem olyan szegény, hogy az alapvető szükségleteit sem tudja kielégíteni.


Az én szememben egyébként luxuscikk a kávé, a parfüm, a smink is. Épp ezért úgy vagyok vele, hogy mivel luxuscikkek, nagyon jól lehet élni NÉLKÜLÜK IS. De sosem innék rossz kávét vagy használnék rossz illatú parfümöt, vagy eurós boltos sminket. Inkább semmit. Ez az én agylövésem. De luxuscikkből a bóvli nekem még rosszabb, mint a semmi.


Nekem luxus az is, hogy a gyerekeket a játszótérre vagy bölcsi- oviudvarra vadonatúj ruhába vigyem, mert szerintem egy kisgyerek akkor normális, ha fut, esik, homokozik, saraz, és nem feladata játék közben a ruhájára vigyázni. Erre tökéletes a használt ruha is, és az új a kimenős.


Luxus lenne a megkopott kanapé szivacs helyett most újat enni, amíg kicsik a gyerekek, és naponta van valamilyen baleset a kanapé kárára.


Nem tartom viszont luxusnak a napi gyümölcsöt, hetente többször húst (inkább húst veszek és főzök belőle, mint felvágottat), tejet, zöldséget.


Luxus a külföldi nyaralás, de nem luxus néhány havonta elmenni kirándulni és/vagy gyerekkoncertre, egyéb programra.



Viszont egyáltalán nem

2018. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk luxusnak számít egy új ruha, egy pár cipő is. Amióta az eszemet tudom, turkálóból öltözök, összesen három bolti felsőm van.

Éttermi kajálás, nyaralás olyami, amit hallomásból se ismerek.

2018. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
56%

Meg fogtok kövezni, de...... nekem kicsit furcsa, hogy Interneten keresztül azt írja valaki, hogy ami nem luxus az a kenyér és a víz. Ez az sugallja, hogy olyan körülmények között él, ahol a felvágott, sajt, zöldség, gyümölcs, joghurt, vaj már közelíti a luxus fogalmát? És ezt tabletről vagy számítógépről vagy okostelefonról írja....



notoboke-rol irok, es igen, van internetem es szamitogepem mert ez a munkaeszkozom

mivel ebbol keresem azt a keveset, amit keresek + ez adja minden szorakozasom (zene, filmek, olvasas stb.) ez ugy gondolom nem luxus



aki olyan korulmenyek kozott el, hogy mindig tele a huto, felvagott, sajt, gyumolcs, joghurt stb. en ugy hiszem az luxusban el .

szerintem nagyon kevesen vagyunk akik igy elnek (leszamitva azokat akik felvasaroljak a -50%-os sajtokat husokat a tescobol)

2018. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
81%
"felvagott, sajt, gyumolcs, joghurt" .. Sajnos itthon ez tényleg luxus,ezért megy el a fél ország oda ahol ez alap,legakább a gyereknek kéne gyümölcs,csoda h ilyen beteges a magyar nép a gyerekek is,mert a gyümölcs zöldség egészéges táplálék luxus,a szemetet meg olcson megkapja az eteti a gyerekkel is.. Sajnos itthon lassan a viz meg a mosakodás is luxus lesz,sokan még a kezüket se mossák meg, pl a villamos után se, és ugy nyul a kajához,undorito h felnőtteknek is szólni kell ilyenért.. :(
2018. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
89%
Normalisan elunk nem kell a kajan sporolni a gyereknek se csak 1 cipoje van. A szamomra felesleges az nekem.luxus, soha nem.kene bejaro es luxusauto, neha tudjak utazni, ez eleg.
2018. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!