Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélye komoly...

Szerintetek van esélye komoly kapcsolatra egy 29 éves lánynak, ha nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy érzem, ki kell írnom magamból a kételyeimet, különben megőrülök. 26 éves vagyok. Jelenleg tanulok, az egyetem vége felé járok. Magamtól ez a gondolat eszembe sem jutott volna, de valahogy ide tévedtem, és azt látom, hogy a többség szerint 30 körül már nem lehet párt találni. Nekem jelenleg nagyon más tölti ki az életemet, nem tudnék hova tenni egy párkapcsolatot, nincs is rá igényem, de butaság is lenne, mert úgy fest, 29 évesen a nulláról kell majd kezdenem, talán még más országban is, de az biztos, hogy a mostani lakóhelyemtől messze, itt ugyanis semmi lehetőségem. Sajnos a barátaimmal esélytelen ezt megbeszélni, jórész fiúk, és minimum hülyének titulálnak, ha azt mondom, félek, hogy egyedül maradok. Tényleg kizáró ok lesz a 29 évem, vagy csak trollkodnak? Gyereket nem szeretnék, ilyen szempontból nem sürget az idő. Kérlek segítsetek!


2018. márc. 15. 19:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

Nőként olyan 40 éves korig,ha jól tartod magad sokkal könnyebb párt találni.


Sok pasi nem akar gyereket,sőt szerintem több férfi nem akar gyereket,mint nő.


De ha találsz is valakit 30 évesen nem garancia,hogy 40 évesen is veled lesz.

Szerintem ezen nem érdemes agyalni.

Egyedül is tudni kell élni,és élvezni kell,amíg valami tart.


Ja,és ne érd be,elvált,gyerekessel később sem.

40 felett is sok szingli,gyermektelen pasi van.

2018. márc. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, pont ez az ördögi kör. Én remekül elvagyok egyedül. De belátom, hogy nem lenne jó egyedül maradni. Más 20 évesen és megint más majd 70 évesen. Ha megélem, persze. És azzal is számolnom kell, hogy a szüleimen és a szűk baráti körömön kívül nincs senkim. Azaz, egy féltestvér, de 19 év van köztünk, és már most ellenem hangolja az anyuka, szóval kérdéses, lesz-e abból normális testvéri viszony.
2018. márc. 16. 01:52
 13/21 anonim ***** válasza:

26 évesen LÁNY vagy? Tyű... :D


Amúgy sok pasi nem akar gyereket, csak meg kell találnod azt, aki így gondolkozik, mint te :)

2018. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

30 éves korom után egyik évről a másikra hihetetlen mélyrepülésbe csúszott a férfiak irántam mutatott érdeklődése, pedig az életemben semmi nem változott.

Igaz, hogy sok a gyerektelen, szabad férfi még 35 körül is, de ők általában már a huszonévesekre hajtanak (vagy még mindig nem akarnak elköteleződni):S


Ettől függetlenül az esély megvan.

És ha nem érzel belső késztetést a párkapcsolatra vagy a gyerekvállalásra, akkor NEM SZABAD egyikbe sem belevágni.

Az élet úgysem szokott úgy alakulni, ahogy az ember tervezi, és ha lenne is valakid, semmi garancia arra, hogy meddig lesz melletted.

Élj úgy, ahogy neked jó, légy nyitott, és gondolkodj pozitívan!

2018. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem mondod komolyan, hogy egy tanult, okos nőnek a Gyakori az etalon?

Vedd észre, hogy vannak egy-egy kategóriában 50-100-an és azok válaszolgatnak mindenre.

Ez csak egy görbe tükör, amit unatkozó 14 évesek, magányos, lelki sérült, mentális zavarokkal küzdő, vagy valamiért nagyon ráérők gyülekezőhelye, magamat is beleértve az utóbbiba.

Felejtsd el amiket itt olvasgatsz, nem ez az élet!

2018. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igen, 26 éves és LÁNY. Tessék! Miért, mi legyek, pasi? :) Semmivel nem érzem magam jobban nőnek, mint 20 évesen. Bocsánat!


Kedves utolsó! Nem mondom, és volt egy pont, ahol úgy éreztem, ebből az oldalból csak baj lesz. Bejött. Az a gond, hogy valós tapasztalataim nincsenek. Rendkívül zárkózott vagyok, de ami bajosabb, hogy kizárólag férfiak vannak körülöttem a nagymamámon kívül. Nincs harmincas barátnő, aki megosztaná a tapasztalatait. De lehet, csak depressziós vagyok. Elég beteg, hogy már azon aggódom, hogy öregszem vagy hogy ki fog eltemetni.

2018. márc. 16. 15:24
 17/21 anonim ***** válasza:

Miért ne érezhetné magát 26 évesen "lánynak"?


Minél jobban öregszel annál inkább rájössz,hogy ezek a címkék,hogy "lány","nő","asszony" csak messziből helytállóak.

Anyám nemrég 50 éves lett,és azt mondta 30 évesen azt gondoltam,hogy egy 50 éves már milyen öreg "vénasszony".


Lehet egy 15 éves szemében egy 26 éves már nő,de ha nagyon körbenézek a saját korosztályomban,nagyon sokan még nem igazán érettek,keresik a helyüket.

Én is azt gondoltam,hogy kb ennyi idősen már kiforrott személyiségem lesz.


29/f

2018. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ki kell írnom magamból, úgyhogy kiírom. Talán most először érintett meg a szele annak, hogy döntenem kell. Eddig minden olyan evidens volt. 6 évesen azt mondtam, nekem nem lesz gyerekem. Nem elírás, 6 voltam. Kaptam egy óriási pólyás babát, talán még van, aki emlékszik ezekre, és frászt kaptam tőle. Aztán 18 évesen újra megkérdezték, és határozottan tudtam, hogy nem. Most is azt érzem, hogy nem. Remek anya lennék, ahogy mondják is, de nem lennék boldog. Szenvednék a kötöttségtől. És ugyanezt érzem a párkapcsolat miatt is. Olyan férfit szeretnék, akibe tényleg őrülten szerelmes vagyok. Előttem az a példa, hogy ilyen érzésekből lesz csak holtomiglan-holtodiglan. Még ha a házassághoz nem is ragaszkodom. És azt hallani, hogy öreg vagyok és vénlány és ne álmodozzak olyan életről, amit szeretnék, nagyon durva. Ahogy az is, hogy nem fogok kelleni senkinek. De én most képtelen lennék feladni az életem és elköteleződni. Nyilván más lesz az az élethelyzet, hogy már úgysem lépek le hónapokra a munka miatt, ergo akkor már bele fog férni egy kapcsolat. Persze, ha nem jön össze, meg fogom oldani. Egy dolog aggaszt: a magány úgy 30-40 év múlva.
2018. márc. 16. 17:21
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18

Azt kellene különválasztani, hogy a magány és az egyedüllét nem azonos dolog.

Amellett 26 vagy 29 éves korodban arra nem köthetsz biztosítást, hogy 40 év múlva nem leszel egyedül.

Akármilyen mindent elsöprő, kölcsönös szerelemre találsz, akivel a legnagyobb mámorban éltek 39 éven keresztül, aztán hopp! megbetegszik és meghal, mert abban a korban már, (sőt a férfiak 55-60-tól) mennek el az emberek.

Tipikusan önsorsrontó gondolataid vannak, amikre jellemző, hogy így kezdődnek "De mi lesz hogyha ..."

Erről született is egy nagyon tanulságos mese, Benedek Elek tollából a "Bolondok"

[link]

Ne mérgezd magad, a fiatalságod ilyen gondolatokkal, majd ahogy lesz, úgy lesz és a mindenkori helyzetből hozd ki a legjobbat!

Carpe diem! ... és azon igyekezz, hogy nálad az a bizonyos, sokszor emlegetett pohár mindig félig tele legyen!

2018. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igazad van! Egy éve borzasztóan negatívan látok mindent. Rettegek az öregedéstől, hogy nem lesz időm mindenre, hogy csúnya leszek, elhagynak, már ha lesz valaki. Addig mondták, hogy már elhittem, hogy 26 évesen öreg vagyok. A családi példa is nehezíti, mert a nagymamámnak a gyerekek voltak a mindenei, engem is ő nevelt fel, mert anyám fiatalon szült (27 éves volt), aztán rájött, hogy én nem plüsskutya vagyok, amit továbbadhat. A magánytól épp ezért félek, nekem nem lesz élő rokon sem. Legalább, olyan, aki néha felhív. Félek. Nekem elsődleges szempont, hogy ne legyek függő helyzetben. De így párt keresni, pláne, ha a korom is ennyit számít majd. Bár, nem tudom, mennyit számít. Mint mondtam, fiúk vannak körülöttem, és mérnök-informatika szak, szóval kockák is. A legtöbbjük egyidős velem, és legfeljebb a p****oldalakat bambulják. Tudom, hogy hülyeségen stresszelem magam.
2018. márc. 16. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!