Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám kérte menjek le a kisbolt...

Apám kérte menjek le a kisboltba, nemet mondtam az alábbi indok miatt, mire némán nemtetszését adta. Jogosan? 16/l

Figyelt kérdés

Hadd szögezzem le, hogy mondtam apámnak, hogyha hajat moshatok, akkor lemegyek, de erre szemforgatva azt mondta, hogy akkor nem kell.


A helyzet az, hogy 1 nap alatt bezsírosodik a hajam, ezért mindennap mosnom kell, éppen ezért, mert nem tesz jót a mindennapos hajmosás, péntek estétől hétfő reggelik, vagy vasárnap estig (attól függ mikor nem bírom már) nem mosok hajat, vagyis 1 és fél - 2 napig. Régen általánosban rengeteg csúfoltak a zsíros hajam miatt, ezért konkrétan még a szemetet is utálom levinni zsíros fejjel, vagyis kilépni az ajtón.


Amikor apám azt mondja, menjek le a boltba, lemegyek, még akkor este fél 9-kor is. Az egyetlen amitől falra mászok és azt mondom, hogy nem, azaz, hogyha ilyen fejjel akar leküldeni, még akkor is ha csak a közeli kisboltba kell. Lemegyek, csak akkor várja meg amíg megmosom a fejemet. Ezen azért vagyok amúgy fennakadva, mert ő 3 perc alatt fel tudna öltözni, és ugyanannyi idő alatt megjárná az utat mint én. Sőt, ha annyira ellenszenves a séta, akkor kocsival is mehetne, de nem. Magamtól szoktam megkérdezni, hogy kell e valamit vennem a boltból (nappal, csak úgy, hátha), szóval nem lehet azt mondani, hogy semmit nem csinálok, mert de. Amikor kéri, sőt, én szoktam megkérdezni, hogy befizessek e valami számlát, kell e valami a boltból vagy bárhonnan. Illetve a mosogatás is az enyém hétköznaponként és stb. Nem vagyok túldolgoztatva, emiatt nem panaszkodom.


Melyikünknek van igaza?



2018. márc. 18. 15:43
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Egy darab sapkám sincs, mivel még gyerekkoromban sem tudta három percnél tovább rajtam tartani apám.


15:50: A volt orvosaim szerint normális. Sajnos az arcommal is szenvedek a gyorsan zsírosodó bőröm miatt, de azt mondták ez van. :/ És én még normálisan csinálom. Anno amikor beszélő viszonyban voltam nagyanyámmal és lementem hozzá egy hétre, megcsinálta azt, hogy amíg nála voltam, kétszer egy nap simán megmosta nekem a hajamat, pedig még nem volt annyira rossz az első mosás után.


Megpróbáltam már vagy ezerszer, de talán többször is elmagyarázni neki, ahányszor hétvégén le akar küldeni az évek során valamiért, de a vége mindig az lett, hogy baromság, és - ahogy most is - morcos kedve lett. Ebben nem tudunk megegyezni. De ezen azt nem értem, hogy miért lesz morcos kedvében, ha egyrészt mondom, hogy lemegyek ha megvárja míg hajat mosok (főleg, hogy jelenleg valami undorító ahogy kinéz a hajam), vagy szépen lemegy, mert ős meg tudná csinálni. Egyszer megcsinálta azt, hogy felhívott engem és lecseszett amiért elfogyott a tej (vagy valami más) és nem szóltam neki, pedig volt vásárolni, ráadásul kellett is az ételbe amit készített. Kb 6 óra múlva hazaértem az iskolából, morcosan fogadott engem. Kérdeztem, vett tejet? Mondja, hogy nem, nem vett. Megvárta míg hazaértem, adott pénzt aztán mehettem le. Nem lusta apám, ő tart el engem és saját magát, de ezeket nem tudom megérteni. :/

2018. márc. 18. 16:04
 12/38 anonim ***** válasza:
94%

Figyi, el vagy tájolva. MOst belepörgetted magad ebbe a "kinek van igaza, csak nekem lehet igazam" dologba.

De! A lényeg itt nem az a kva liter tej, meg, hogy ki megy le érte a kva boltba, a lényeg a hajad. Mert az nem normális, hogy naponta kell mosni olyan zsíros.

Igenis bőrgyógyászhoz menj el vele! Meg az arcoddal kozmetikushoz! Már mindenféle csodasampont kitalálnak, kérj tanácsot szakembertől.

A probléma EZ, nem pedig a boltba menés meg a kinekvanigaza.

35N

2018. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
42%

Ezek után én SEMMIT nem kérnék tőled, de te se kérjél.


Hülye kis hisztérika vagy.

2018. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
41%

Jól teszed , biztos a paparazzok már vártak a zsiros hajaddal , igy hoppon maradtak

Mehettél volna nyugodtan , apádnak tettél volna egy szivességet de most felmentést keresel a gyakorin a lustaságra?

2018. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
87%
Minél többet mosod a hajadat, annál jobban zsírosodik. Azt szokták mondani, hogy tarts először 2 nap szünetet, utána 3, 4. Egyébként meg összefogod, vagy csinálsz egy kontyot, fánkot és máris nem olyan feltűnő..
2018. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon sok helyen végigolvastam a samponok ajánlásait,de nem találtam olyat,ami a haj zsírosodás megakadályozására szolgálna. A népi gyógyászat a kamillafőzetet és a nyers tojássárga valamint habzó gagyi hajmosó összekeverését említi. Valami oka van,ha a fejbőrőd nem tud magától tisztulni.A kamillát langyos vízben hagyd állni legalább egy órán keresztül és csak ezután kutymákold össze,használhatsz keverékként csalánsampont vagy annak levelét,jó ha legalább fél óráig rajta van a fejedben,legalább megmasszírozod a fejbőrődet.
2018. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
53%
megnézlek majd, amikor a gyerekedet azonnal orvoshoz kell vinni és nem lesz lehetőséged előtte hajt mosni.
2018. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%

Kényszerbeteg lettél az állandó hajmosással. Ha zsíros hajra való sampont használsz, valószínűleg attól zsírosodik. A fejbőröd megszokta, hogy kompenzálni kell a zsírt. Kell neki ugyanis. Nyilván nem annyi, hogy csöpögjön a hajadból, de a szárazság sem jó. Ezt talán már sosem lehet kijavítani, vagy ha igen, az hónapokig tartana és bizony jó sok zsírral jár. Kezdd el kókuszolajjal vagy bárivel kenni, hagyd úgy éjszaka. És sürgősen tedd le azt a sampont, ami szárít.

Pszichológussal kéne konzultálnod, mert ez hosszú távon rámegy az egészségedre és az emberi kapcsolataidra is.

Apukádnak nincs iagaz, mert nyugodtan kivárhatná azt a húsz percet, vagy elmehet szépen ő, ha annyira sürgős. Sajnos attól még, hogy igazat adok neked, nem fog semmiben változni a helyzeted.

Apád nem fogja megérteni, hogy mit érzel, ahogy az itt írogató proli csőcselék sem, mert addig már nem terjed a nagy tudásuk.

2018. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
63%
Az indok magában nem jogos (hülyeség, durván megfelelési kényszeres vagy), de az érthető, hogy nem akarsz mindig te ugrálni le a boltba.
2018. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
55%
Az is segitene a hajadon ha meliroztatnad vagy festetned. Az szarit. De erdemes lenne borgyogyaszhoz is elmenned. Biztos tud segiteni.
2018. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!