Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elfogadni és...

Hogy lehet ezt elfogadni és így élni, hogy alig van idő egymásra, a családra?

Figyelt kérdés

Mikor iskolás voltam, akkor is be voltak táblázva a napjaim, de akkor ez még nem zavart annyira, nem volt párom, nem terveztem családot így elvoltam. Dolgozni jobban szeretek, mint suliban lenni. Szeretem a munkahelyem, azt amit csinálok, de szinte az egész életem ebből áll pedig "csak" 8 órában dolgozok és még így is. (Dolgoztam 10-12 órákat is régebben ). Úgy érzem túl sok idő megy el a munkával, a 8 óra se 8 óra hiszen ott van az utazás, ami oda-vissza másfél óra, hazajovok, eszek valamit, leviszem a kutyát, elvegzem a hazimunkat, és már este van, a párommal pedig alig valottam két szót, a főleg ha ő csak este ér haza, a csaladomhoz el se jutottam és masnap kezdődik elölről az egész. Az a pár szabadnap elrepul azzal,hogy bepitoljam azokat amikkel heten elmaradtam. Annyira elegem van, hogy nincs időm arra, ami igazán szamitana az életben. Szeretnénk családot, de azt érzem, hogy a kutyámat is elhanyagolom.

26/N


2018. ápr. 6. 01:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Én egyetértek veled.

Megoldás ha nem állásban dolgozol, nem állásban gondolkozol, vagy ha 4 órás állásban keresel a megélhetést fedező összeget.

Vagy egyszerűen kimész a városi életformából és önfenntartó leszel akár egy törzsi közösségben vagy egy tanyán.

Egy nem iparosodott törzsi kultúrában napi 2-3 órát dolgoznak azzal együtt, hogy megfaragják az egy étkezésre szánt edényeiket.:)

Szóval ez egy nagy átverés, hogy 8 órát kell dolgozni.

Azért van, mert az emberiség 30%-a képes csak értéket teremteni, és a maradék 70%-ot is fenntartják, sőt a Föld és térsége egy energetikai fekete lyukban van, ami leszív minden energiát, minden teremtést, amit alkottunk. Teremtési anomáliaként is ismert. A Szofia-mítoszt olvasd el pl.

2018. ápr. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

Üdv a 21.században.


Az emberek többsége szerint ezt az élet.

Illetve ennyi.

Szerintem is teljesen felesleges családot alapítani,azért,hogy napi 10 percet beszélgess a családtagokkal.

De látod sokan mégis családot alapítanak,mert gyerekként nem érezték azt a nyűgöt és terhet,amit a szüleik.

Én már kb 10 éves korom óta tudtam,hogy soha nem akarok családot,hanem egyedül szeretnék élni.


29/f

2018. ápr. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok. Nagyon jó a kérdés és érdekesek az eddigi válaszok.

Nem szeretnélek benneteket frázisokkal untatni, de érdekes infó, hogyha félretesszük az emberi kapzsiságot és a kapitalista túlhúzásokat, akkor állítólagosan a mai gépesítettség és termelékenységi hatásosság mellett havonta kb két db 8 órás műszaknak megfelelő időtartamú munkavégzéssel mindenkinek jutna mindenre, ami alapvető.

Csak sajnos ezek a frázisok,mhogy "fenntartható fejlődés" és ezek az állandó stresszpárti embert nyúzó "többet, többet és mégtöbbet" irányzatok és ez az iszonyat kapzsiság vezet oda, hogy az ember úgy érzi,,sosem éri utol magát, így teljesítménykényszer, dolgozz, mint a güzü,,teljesíts, "tedd oda magad" stb. ezek vannak.

Példa: fontoskodik mindenki, hogy vegyél a+-os mosógépet. Mert környezetbarát. Vegyél downsizeolt kis turbómotoros autót, hogy védd a környezetet. Stb stb. De ezek a mai cuccok, a fogyasztói társadalmas ún "tervezett avulás" miatt örökké cserélendők. Mindig mindent vegyél újat újat újat. Ájfon 6, ájfon 7, 8, 9, x stb. Autó, facelift, újmodell stb. De ehhez az iszonyat fogyasztáshoz sokkal több energia elmegy és nyersanyag is, nembeszélve a hulladékhasznosításról, mintha eleve tartós dolgok lennének. 1982-83 táján vettünk a családdal, még kicsi voltam egy Hajdú Energomat mosógépet. Tehát kb 35 éves ma. Kb 3szor kellett rákölteni párezer forintot, de a mai napig hibátlanul teszi a dolgát. A csodálatos vörpúl meg gallyra ment, meg az electrolux is. 5 6 éveket bírnak. Heti egy mosásom van, de ahol a családban akár napi, akkor is hamar megvan, hogy egy százezres mosógép párévente cserélve összességében nagyobb öko lábnyom, mint a kissé zajos és többet fogyasztó, de akár 40 50 évig is élő energomat.


Stb stb,


A mai társadalomban pl egy ember értékét az határozza meg, mit tesz le az asztalra, mennyit teljesít, de az, hogy lelkileg harmóniában legyél, hogy stresszes vagy e vagy kiegyensúlyozott, az nem számít.


Én úgy oldottam meg, hogy elkezdtem minimalista lenni. (Van is egy könyb, Minimalisták címmel, nagyon jó útmutatás) nem ülök föl a fogyasztói őrületeknek, nem foglalkozom trendiséggel és egyéb megfelelési hülyeségekkel. Éppen még a lakóterem kisebbre cserélésén vagyok.


Kerestem jól egy időben, de napi 15-16 órám elment. Nem bírtam, egy idő után kezdte a szervezetem feladni.


Most szabadúszó, magánzó vagyok, nagyon kevés pénzből, nem dolgozom minden nap. Heti pár nap, ha hívnak. Jobban be kell osztanom, de van időm magamra. Tudok medítálásra időt szánni, elmélyülni pl zen tanítások hallgatásában stb.


Szerintem sok embernek nem ártana egy igazi paradigmaváltás az életében. Amit írnak többen, jó az önellátás, a bio élet, én a minimalizmusra szavazok stb.

Imádom a jómódot, a szép márkás dolgokat, de ha annak egy kicsináló mókuskerék az ára, akkor inkább kösz nem.

2018. ápr. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Én Konfuciusz mondásával értek egyet: válassz olyan munkát, amilyet szeretsz , és soha többé nem kell dogoznod.

Ez hatalmas igazság, rengeteget tanultam és hajtottam azért, hogy olyan munkám legyen, amit szívvel,lélekkel végzek, amit élvezek, és amivel jól keresek, így nem érzem tehernek. Gondolj bele, az ember az életének java részét a munkájával tölti, pénzkereséssel (hacsak nem születik gazdag családba) nagyon nem mindegy, hogy végigkínlódja az életét, vagy örömöt talál benne, ill. szabadidejét milyen minőségben tudja eltölteni. Én se 8 órát dolgozok egy nap, de úgy építettem fel az életemet, hogy bőven kárpótolnak más dolgok pl. rendszeres utazások (most meghajtom magam, mert jövő héten meg milyen jó lesz), vagy hogy nem kell árgus szemekkel néznem az árcetliket, hogy az igényeimet kielégíthessem - nyilván ésszerű kategórián belül.

Egy életed van, dolgoznod meg kell, mert valamiből meg kell élni, de az egyensúlyt neked kell megtalálnod, meg a megoldást is, hogy hogyan tudod kihozni az életedből azt, hogy elégedettséget, és ne keserűséget érezz. Valamit valamiért, ha szereted a munkahelyed, de sok idő megy el utazással, keress megoldást (költözz közelebb, járj autóval, csinálj valami hasznosat az utazási idő alatt stb., a házimunkát ne minden nap csináld, próbáld meg automatizálni azt, amit lehet, szerezz be jobb háztartási gépeket stb. ) Koncentrálj inkább a pozitívumokra, és próbáld meg azokra fókuszálva építeni az életedet, mert túl fiatal vagy még ahhoz, hogy belefásulj ebbe. Rosszabb mindig lehet sajnos...

2018. ápr. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én szeretem a munkámat és nem azon nyűglődök, hanem azon, hogy nincs időm azokra akiket szeretek és ez annyira rossz. Nem tudom elképzelni azt se, hogy gyereket vállalok. Az apja alig lesz velünk aztán beadom oviba és én is csak este látom majd. Én azt érzem, hogy így nem is akarok élni. 4 órás munkából nem lehet megélni. Persze ha jól csinálom akkor biztosan,de jelenleg nem tudom elkepzelni, ahogy azt sem, hogy saját magamat tartsam fenn. Én tudom, hogy muszáj dolgozni és pont ez a bajom. Hogy vagy ez vagy pedig akkor nem élek. Bár emelett sem. Meg ha én nem dolgoznek a párom ugyanúgy dolgozna akkor semmit nem érek vele hiszen ugyanúgy elveszi a munka az időt csak nem az én munkám.
2018. ápr. 6. 06:46
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Ha egy nő gyereket vállal, akkor azért ha nem is marad ideje mindenre, de legalább nincs időhöz kötve. Pl terhesség idején hirtelen sok időd lesz. De én pl gyerekkel is gyesen, otthon éreztem azt a szabadságot hogy nem vagyok időhöz kötve.

Nagyon jó időszak volt. És utána is sokáig négyórában dolgoztam.

Már nagyok és nyolcórában dolgozok, de semmire nincs időm és energiám. Fizikai munkát végzek, úgy érzem mindig dolgozom, ha nem, akkor egésznap alszom. Van hogy napokig nincs elmosogatva. Szörnyű de ez van.

2018. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Welcome to life 😉
2018. ápr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos ez van. Nekem sincs gyerekem, nem is lesz. Anyám soha nem volt otthon, mindig dolgozott, nem foglalkozott velem. Nem akarom ezt a saját gyerekemnek. A számlákat meg ki kell fizetni. Ez van.
2018. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Amíg nem volt gyerekünk, nem tudtuk elképzelni mikor lesz rá időnk. Most, hogy vannak, nem tudjuk előttük mivel ment el az a "sok" szabadidő.

Egyszer olvastam, hogy azért van ilyen munkaidő, mert így az emberek nagy része a munkahelyén van és addig sem csinal rosszat. Kevesebb a bűnözés, verekedés stb. mintha csak napi 4 órát kéne dolgozni a többi szabad lenne. Hogy ennek mi a valóság alapja nem tudom. Mindenesetre elgondolkodtató. 😊

2018. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
#3-as nagyon egyetértek veled én is próbálkozom a változtatással , de nem megy sajnos , mert túl sok dolog hátráltat mint anyagi, mint emberi részről. Vállalsz coachingolást?
2018. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!