Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elfogadni és...

Hogy lehet ezt elfogadni és így élni, hogy alig van idő egymásra, a családra?

Figyelt kérdés

Mikor iskolás voltam, akkor is be voltak táblázva a napjaim, de akkor ez még nem zavart annyira, nem volt párom, nem terveztem családot így elvoltam. Dolgozni jobban szeretek, mint suliban lenni. Szeretem a munkahelyem, azt amit csinálok, de szinte az egész életem ebből áll pedig "csak" 8 órában dolgozok és még így is. (Dolgoztam 10-12 órákat is régebben ). Úgy érzem túl sok idő megy el a munkával, a 8 óra se 8 óra hiszen ott van az utazás, ami oda-vissza másfél óra, hazajovok, eszek valamit, leviszem a kutyát, elvegzem a hazimunkat, és már este van, a párommal pedig alig valottam két szót, a főleg ha ő csak este ér haza, a csaladomhoz el se jutottam és masnap kezdődik elölről az egész. Az a pár szabadnap elrepul azzal,hogy bepitoljam azokat amikkel heten elmaradtam. Annyira elegem van, hogy nincs időm arra, ami igazán szamitana az életben. Szeretnénk családot, de azt érzem, hogy a kutyámat is elhanyagolom.

26/N


2018. ápr. 6. 01:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Ezen már én is elgondolkodtam pár éve. Azóta sem lett jobb.
2018. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos vagy beéred a "rosszab" életszínvonallal vagy nem éred be de akkor meg így marad minden. Én abba nőttem fel, hogy apám is és anyám is halálra dolgozták magukat a saját vállalkozásunkban apám este 9-10 fele ért haza anyu meg este 7 kor. Ennek megfelelő életszínvonalon is éltünk. Mindenkinek saját autó saját garázs, motor, több ház, nyaralások külföldre stb. Tesóimnak autó is járt. Párom akivel 17 éves korom óta együtt vagyok mélyszegénységben élnek. 3 szobás parasztházban laknak 8-an. Szüleim egyáltalán nem támogatnak anyagilag sem mert nem az ő egzisztenciájuknak megfelelő embert szeretek. És akármilyen hihetetlen sokkal boldogabb vagyok így nem hiányzik semmilyen "luxus" sem a pénz. Szerényen élünk falun egy kocka házban de minden amire szükségünk van megtudjuk venni, nem nélkülözünk semmit. 6 éve vagyunk együtt így és én így vagyok boldog. Nem fogom halálra dolgozni magam csakhogy mindenből a felső kategóriásat vegyem. Ba.. Hatom a felső kategóriát meg a luxust ha nincs idő a családra az évek meg elszaladnak mellettünk.
2018. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

“leviszem a kutyát, elvegzem a hazimunkat, és már este van, a párommal pedig alig valottam két szót”


Itt megy el az időd. Házimunka felez, a kutyát együtt levinni egy jó másfél órára, közben beszélgetés. Sokkal jobb buli, mint otthon, mert otthon mindenki hajlamos a mobilját-laptopját babrálni, filmet nézni, akármi. Főzni is lehet ám együtt, az is jó móka. Gyere ki a Hamupipőke üzemmódból, rögtön duplaanyi időd lesz.

2018. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Míg otthon éltem, ez volt.

Fél hatkor csörgött az ébresztő, és 8 óra munka plusz 3 óra oda-hazajárás után beestem nyolcra.

Kaja, fürdés, kész.


Elköltöztünk Svájcba, dolgozni kell, de 17-kor legkésőbb lecsukom a laptopot és maximum fél hat utánra itthon vagyok.


Pedig ugyanannyira lakok km-re a melóhelytől, csak épp nem kell 40-45 perceket várni a csatlakozásra.

2018. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Igazából ott a hiba, hogy te ezt el akarod fogadni, beéred vele. Ne tedd, ha nem tetszik. És bizony, csak te tudsz változtatni.

Én napi 4-6 órában dolgozom, van amikor 3, esküvőszezonban szombat reggel is, szépségipar, saját vállalkozás. Imádom a munkámat, nagyon jó érzés széppé varázsolni a nőket, meg a férfiakat is. Nem kellett agyontanulni magam érte, még diplomám sincs. Pár éve dolgozom ebben csak. Előtte külföldön takarítottam, ott is sokmindent megtanultam. Például, hogyan kell normálisan takarítani, úgy, hogy ne napi szinten végezd a házimunkát, mert mindig van mit csinálni. Hetente egyszer 3 óra elég egy két fürdőszobás, amerikai nagy konyhás, 3 hálós, két szintes ház kitakarításához, porszívózással, mindennel együtt. Ahol gyerek van, ahol nincs, ott kéthetente is elég. A nagytakarítás( például a konyhai bútorok belső polcai, sütő-, hűtő kitakarítása, ablakmosás) 3-6 havonta kb. plusz 2 órát vesz igénybe. És ennyi. Sokan még ekkora házban sem laknak, mégis fél életüket sikálással töltik. A napi alap, hogy rend maradjon, nagyon max. fél óra. Bedobni a szennyest a gépbe 5 perc válogatással( de sok helyen láttam eleve két kosarat sötét és világos ruháknak), ha főzöl, a konyhapultot letörölni, morzsálás, szeletés után 2 perc, konyhapult nagyságától függően, a tűzhelyet, ha kicsapódik a kaja 1 perc, a földről esetleg felporszívózni, felmosni 3-4 perc, még mindig van negyed óra kiteregetni a félből. A mosogatást el lehet osztani a pár között. Ha valaki sokat főz, vagy ugye gyerekek vannak, szerintem alap a mosogatógép. Egy kétszemélyes háztartásban pedig két ember nem hiszen, hogy 20 edényt elhasznál. Így felosztva a kézi mosogatás sem több pár percnél.

Cipővel sehol nem járkálunk a lakásban, így pl. a szobákat, nappalit elég heti egyszer porszívózni. A gyerekem utáni pakolás abban merül ki, hogy van egy kb. 70cm átmérőjű, mélyebb, medenceszerű tároló, abba hajigálok be mindent, amit kipakol a nappaliba. A szobájában szintén ugyanígy. A főzés szerintem nem házimunka, evés nélkül meghalnánk, valakinek pedig, aki ért hozzá, meg kell csinálni. A férfi is főzhet. És nem kell bográcsgulyást, meg egészben sült marhasültet vajas párolt borsóval, desszertnek meg créme brülé-t mindennap. Én imádok főzni, nekem nem munka sosem. Aki utál, vagy nem tud, annak mindig nyűg lesz, ezért számítja kínzó házimunkának. Komplett menüt lehet rendelni már mindenhol 1000 forintért. Nincs rá pénz? De a konyhában töltött utálkozó perceket, amit a családtól veszel el, azt sem fizeti ki senki, úgyhogy de, van rá pénz. "Jobban szeretem, ha tudom, mi kerül a kajába, ezért én főzöm meg."- Na akkor miért is nyűg?

Kicsit sokat rizsáztam, de ennyi a titok. Jól oszd be az idődet, amit nem akarsz, azt ne csináld!

2018. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%

Sokan bevallaljak igy a gyereket latod!

Mi is a férjemmel,pedig mindketten reggeltől -estig dolgoztunk.Ő még most is igy.kb 2 órát találkozik délelőtt a kiafiunkkal aztán meló.hétvégén viszont együtt vagyunk!akkor nincs munka!

Amúgy a takarítással lehet időt spórolni.sosem voltam az a tisztasagmanias de mindig volt egy alap!a gyerek mellett heti 3* porszívózok az lb 15-20 perc

2018. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16%

Veletlen elküldtem.tehát porszívózok,amikor használt edény van rögtön elmosom nem várok ossze halmokat!a fürdőt 2 Naponta attorlom fertőtlenítő kendővel és heti egyszer takaritom ki.mind akkor csinalom amikor nincs ittjon a Férjem.fürdés előtt osszepakolunl a gyerekkel és azzal sincs már gond.

Gyerek mellett máshogy fogod latni az egeszet.neha én is elgondolkozom h mivel töltöttük azt a rengeteg időt amikor nem volt a gyerek?

A hétvégéket ugy kell tervezni h akkor már csak egymással foglalkozzatok!okosan keves idobil is meglehet oldani a dolgokat.

Mikor dolgoztam akkor is a szomjat délelőtt ment el arra h vásároltunk es takarítottunk a hátralévő idő csak a mienk volt!

2018. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%

3. vagyok. Nem welcome to life és nem üdv a 21. században. Nem.


Minden rajtunk múlik, a tiszta tudaton, a tisztán látáson. Semmiféle fősodor normatívát nem kell magunkra erőltetni. Világéletemben utáltam az ilyen "ez van ezt kell szeretni" hozzáállást. Ez van ezt kell szeretni (inkább elfogadni) az érvényes arra, hogy a víz folyékony, hogy a Föld gömb alakú, hogy van gravitáció, van nappal és éjjel stb. De az, hogy ki hogy éli le az életét, mit enged be magába, a lelkébe, az nem lehet standard, tukmált-testált életviteli elvek áldozatszerű elszenvedése.


A munka mennyisége és a belőle kivehető pénz mennyiségének arány az ún hatékonyság.


Ha minden nap felkelek, rákészülök,mhogy el kell menni dolgozni, lehajtott fejjel, utazom a munkahelyre másfél órát oda, meg ugyanannyit vissza, bent először a szokásos manír, kávé cigi, duma, majd ráhangolódás, hogy megkezdjem a melót, majd hosszú ebédidőre megszakítom, ezt követően a délutáni etap után hazautazom és a teljes napomból a munka miatt eltöltött időt veszem alapul és összevetem a fix fizetéssel, így valószínű nem vagyok hatékony.


Ha ugyanezt otthonról csinálom papucsban, utazás és manír nélkül, akkor hatékonyabb vagyok.


Ha van egy jól fizető 4 órás munkája egy nőnek, ami heti 20 óra, és akár beoszthatja, hogy két napig belehúz 10-10 órát, és a többi 5 nap otthon marad, akkor az hatékony. Stb.

2018. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ugyhogy kell pénz ,jó szinvonalu élethez ,én is dolgoztam 6 órás állásokba ,az egyik jol fizetett,és volt időm mindenre megszünteték,másik kevésbé jol fizetett de sok mindenre volt időm ,most egyelőre van egy jol fizetett munkám de rengeteg munkával jár 8-9 néha több órát dolgozom ,igy családomal és 3 gyerekemel kevesebb időt tudok tölteni.hétköznap .ezt amig birom csinálom,vagy nem találok egy jol fizető 6 órás állást.
2018. ápr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!