Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyesen cselekszem/cselekedtem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyesen cselekszem/cselekedtem?

Figyelt kérdés

Kb. fél évig voltunk együtt barátnőmmel, miután elkezdett romlani a kapcsolat, egyre többször éreztem úgy, hogy már nem szeret, de ezt így nem mertem neki mondani, bíztam benne, hogy csak "félreértem", és majd jobb lesz, hát nem lett...


MSN-en akart szakítani, végül kb. nekem kellett kiharcolni, hogy személyesen találkozzunk, legalább "adja meg a módját". De a szakítás se úgy ment, ahogy én azt gondoltam, elég lekezelő volt, mint akinek nyűg, hogy nem 1 gombnyomásra megy a szakítás, és többször is úgy éreztem, hogy még neki áll feljebb/még ő van megsértődve, hogy ilyet-olyat mondok neki.

Az "elválás" se úgy ment, ahogy én azt gondolom/gondoltam, hogy normális, ahogy észrevettem, már talán mérges is volt, és köszönés nélkül ott hagyott volna, de ezt azért nem hagytam, minek után szerettem volna vele jóban lenni, és jelezve, hogy azért még fontos nekem, és hogy azért jó volt az együtt töltött idő, megöleltem, ráadásul ott, ahol először is tettem (oh hát nem megható?).

Aztán elváltak útjaink ezzel, és azóta hozzám se szólt, én meg már elvből nem írok rá. Én úgy érzem, hogy én vagyok a "sértett fél", többszörösen is (az, hogy dobott, és ahogyan), szerintem nem nekem kéne a régi barátságot visszahozni, és mivel azóta se írt rám, úgy néz ki nem is kér a barátságomból, pedig - leg. ezt mondta - "nem akar elveszíteni". Viszont lehet ő is úgy gondolkodik, hogy mivel nem írok rá, biztos nem is kérek a barátságból...nem tudom.


Hibáztam azzal, hogy nem írtam rá, vagy teljesen ésszerű, hogy tőle várom - ink. csak vártam - a kezdeményezést?


2011. jún. 14. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Miért törvényszerű az, hogy nektek barátoknak kell maradnotok? Nem lehet minden olyan, mint a kapcsolat előtt. Fogadd el, hogy őt elvesztetted mint barátot és mint társat is!
2011. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól fogalmaztam, de szakításkor is azt éreztette, hogy a "barátságomra vevő". Ezért se értettem, miért alakult úgy, hogy egymáshoz se szólunk/szóltunk.
2011. jún. 14. 11:09
 3/8 napietus ***** válasza:
szerintem helyesen cselekedtél. a barátság meg nem olyan, hogy egyik percről a másikra helyreáll egy ilyen törés után. hónapoknak, lehet, hogy éveknek kell eltelni, mire újra barátokként tudtok tekinteni egymásra. most hagyd egy kicsit.
2011. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Ha msn-en szeretne kidobni a barátnőm, és még lekezelő is személyesen, én fix, hogy nem kérnék a barátságából. Ilyen barát kell a lóf*sznak...
2011. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyesen cselekedtél, korrekt voltál. A barátságából ezek utá valószínűleg én sem kérnék, de ha te ezek után így vágysz rá, mint barátra, akkor 1-2 hónapig hagyd, majd írj rá, hogy "Mi a helyzet?" "Hogyvagy?" "hogy alakulnak a dolgaid?". Azt sajnos nem írtad, hogy mostanhoz képest mikor szakítottatok. De szerintem az 1-2 hónap szünet elég lesz arra, hogyha esetlegesen mérges rád, akkor megenyhüljön. :) De ha akkor is azt látod, hogy nem kér belőled, akkor hagyd! Sok sikert!

16/L

2011. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn lesz 3 hete. És igen, úgy gondoltam én is, hogy 1-2 hónapon belül nem írok rá, szerintem - ha csak nem ír ő rám hamarabb - majd ha már tudom, hogy hova vettek fel, akkor ráírok, hogy őt hova, és vagy lesz belőle beszélgetés, vagy nem...belehalni nem fogok már, ha barátság se lesz belőle, már viszonylag ezen is túltettem magam, idézve egyik kommentelőt: "Kell a lófa**nak az ilyen barát...".
2011. jún. 17. 16:17
 7/8 anonim válasza:
100%
Szerintem úgy tedd ahogy neked a legjobb. De azt is vedd figyelembe hogy Te mit akarsz tőle, tényleg barátság vagy visszaszerezni. Egy szerelem után nehéz barátkozni. Ha nem fáj annyira sem neked sem neki akkor menni fog...de annak hogy most pihenteted és mondjuk 1 hónap múlva felhívod szerintem csak felszakítasz egy sebet. Több idő kell. És a lényeg Te mit akarsz!
2011. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hidd el, ezek után szerelmet már akkor csak is nehezen, ha akarná...Hogy "magamtól" belé nem szeretek még1x, az biztos.
2011. jún. 17. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!