Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyesen cseleksze...

Szerintetek helyesen cselekszem? ( lent )

Figyelt kérdés

Ma ballagtam és anyum azt szeretné ajándékba 'adni', hogy megveszi azt a telefont amit nagyon szeretnék ( Samsung La Fleur ) és ad mellé pénzt is. A bizonyítványom nem lesz a legjobb, lesz min. 2 ( Nyelvtan, Irodalom - nem a tudásom miatt lesz ilyen rossz, de ez hosszú. ), max. 4 (+Biológia, Tesi - Készségtantárgyakat anyum nem nézi ) db 3-om. A többi négyes-ötös. Elfogadtam a dolgot, de rossz a lelkiismeretem, hogy nem tettem meg mindent és Ő mégis ennyire belém veti a hitét ( nem tud a Biosz, Tesi 3-asokról). Azzal nyugtatgatom magamat, hogy a bátyám a nagy semmiért ( Félévkor kémiából, most 4 tantárgyból bukik ), kapott egy 50 ezer forintos telefont, arra ami nekem meg most van én gyűjtöttem össze a pénzt. Neki jobb a gépe is, mint bárkinek a családban és neki van a legnagyobb szobája, ami nekem szarul esik, hisz' mindig én voltam a jobb tanuló. Az lenne a kérdésem, hogy jól tettem-e, hogy nem utasítottam vissza anyukám ajánlatát?


Bocsi, hogy hosszú! 14/L


2010. jún. 11. 21:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok! Most azért tényleg megjött egy kicsit az önbizalmam, hogy "Nyugi, ez a helyes út!". (: Köszönöm mindenkinek!
2010. jún. 11. 22:25
 12/16 BlackSword ***** válasza:
Szerintem sem gond, hogy elfogadtad, és jó látni, hogy azért az utnam jövő korosztály sem egy erkölcsi csőd... A tesódhoz meg ne is hasonlítsd magad... Nekem öcsém van, és mi ki nem állhatjuk ha egymáshoz próbálnak meg minket hasonlítani... Pedig öcsim és kztem 7 év van... Az a kényeg, hogy Te is egyedi vagy... És sok sikert a további tanulmányaidhoz... Kívánom, hogy sikeresen valósítsd meg az álmaidat!!!
2010. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (: Neked is sok sikert, mindenben!
2010. jún. 11. 23:08
 14/16 anonim ***** válasza:
70%

Jófej anyukád van, hogy telót megveszi neked meg pénzt is ad mellé. 8.-adikban amikor ballagtam közepes tanuló voltam, kaptam 5000 ft-ot ajándéknak. Idén ballagtam 12.ből, csak 3asom meg 5ösöm volt a bizonyítványban, kaptam 20000 ft-ot. Az írásbeli érettségijeim sem sikerültek olyan rosszul, most lesz a szóbeli, de ha meglesz nem számíthatok semmire sem, mert apámat kirúgták a munkahelyéről, pedig gyűjtök kocsira, és szerettem volna, ha kicsit adnának hozzá.

Jól tetted, hogy elfogadtad az ajándékokat, rengetegen ennél is drágább dolgokat kapnak.

19/f

2010. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kevés fiatalnak van ilyenért lelkiismeret furdalása, rendes tőled. Hidd el ha édesanyád nem őszintén gondolta volna, és nem tellett volna rá, nem igen ajándékozna igy meg. Fogadd el, és legyél továbbra is hálás gyermek, tanulj még jobban, hogy anyukád büszke legyen rád, ez neki elég.
2010. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fogadd el a telefont! Ahogy már előttem is írták, nem a tanulmányi eredmény miatt ajándékoznak ballagáskor. Mégha nem is lett olyan jó a bizonyítványod, látszik, hogy igyekszel, szóval mindenképpen megérdemled ezt az ajándékot!
2010. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!