Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöztem, de nagyon zavar,...

Elköltöztem, de nagyon zavar, hogy a testvérem elfoglalta a szobámat, mit lehet ezzel az egésszel kezdeni?

Figyelt kérdés
Másfél éve költöztem a barátomhoz, megvagyunk, de kicsi a hely, sok cuccom még otthon van, szóval nem érzem magaménak a helyet és mivel az ő családjáé a lakás nincs is sok beleszólásom a dolgokba. Imádom ha van egy saját helyem, egy kuckóm ez nekem létkérdés. Volt is egy szobám még otthon, de befoglalta a hugom(neki is van külön szobája). Nagyon fura és fáj látni a szobám, amikor hazamegyek, a bútorok átrendezve, a cuccaim bedobozolva, kb semmit nem találok, semmi nem olyan mint volt. Anyáék azt mondják, bármikor mehetek haza, bármennyi időre, de így már nem is tudom hol aludnék akár csak egy éjszakát is. Nem tudom mit kéne tenni, beletörődni, hogy kitúrt a tesóm és az életem bedobozolva és már nem tudok visszamenni, hiszen ez a felnőttkor, vagy még megpróbálhatom finoman viszafoglalni azt ami az enyém (volt?)?
2018. ápr. 21. 11:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

Akkor a hugod szobája most üresen áll, ugye?

Szerintem is, akkor rendezkedjél be ott te, a hugod volt szobájában. Még ha kisebb is, mint a tied, de van egy saját kis helyed.

2018. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%
Én ezt nem értem.Összeköltöztél a barátoddal,vagyis az lett az otthonod ahol most élsz.Ha jól értem nem érzed jól magad mégsem az új otthonodban.Felnőtt nőként illene tudni hogy mit akarsz,és nem sértődött kisgyerekként viselkedni.Nem várhatod el a szüleidtől és a testvéredtől hogy ne használják a szobát ami a tied VOLT.Vagy úgy is dönthetsz hogy visszaköltözöl és belakod újra a szobádat.Ne a tesódat bántsd,nem ő tehet arról ahogy most élsz.
2018. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

A tesóm van mindkét szobában, nekem a cuccaim vannak a sajátoméban valahogy összerakva.


Köszönöm a válaszokat, nagyon különbözőek, átgondolom a dolgot. :)

Sajnálom még nem nőttem fel teljesen, és biztos, hogy egy részem mindig is gyerek marad. Mindig szeretnék majd egy helyet ami csak az enyém és egyedül lehetek ha akarok.

2018. ápr. 21. 12:58
 14/34 anonim ***** válasza:
59%

1. Nem várhatod el, hogy fenntartsanak neked egy szobát ott, ahonnan elköltöztél. A szüleid otthona nem raktár!

2. Bizarr, hogy a húgodnak 2 szobája van, neked meg nincs semmi helyed - tényleg a szüleiddel beszéld meg. A helyedben azt mondanám a húgomnak, válasszon a két szoba közül (lehet, hogy a tied nagyobb vagy más szempontból jobb), és te a másikban "rendezkedj be".

(Azért letörtem volna a húgom kezét, ha a megkérdezésem nélkül bedobozolta volna a holmim, ezt csak te tehetted volna meg (legfeljebb a szüleid , ha felszólításra sem lettél volna hajlandó rá)

2018. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
63%
Hugod nak két szobája van,önkényesen bedobozol,szüleid egy szot se szolnak? Érdekes,szerintem te se oknélkül költöztél el otthonról. Szépen kilettél turva az otthonodbol.
2018. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
64%

Hugodat úgy 3,14csán rúgtam volna, hogy leég a haja.

Válasszon a szobák közül.

Te pedig ne legyél ilyen lekvár, állj ki magadért.

2018. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
46%

Én már vagy 5 éve elköltöztem otthonról.

Bátyám mindig berakja a cuccait az "én szobámba", mikor megyek haza kis családommal, megfogom szépen a cuccait és átpakolom hozzá.

Amíg nem vagyok otthon addig nem érdekel mit tesz oda, de ha hazamegyek, átpakolom hozzá. Ennyi...

Szólj a tesódnak mikor tervezed hogy hazamész, pakoljon ki mert most egy ideig megint a tiéd a szoba :)

2018. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
78%
Elköltöztél a pasidhoz egy olyan lakásba, amiről eleve tudtad hogy nem lesz benne elég tered, és esélyed sincs átalakítani úgy hogy te is jól érezhesd magad, mert a párod szüleié a lakás. A családod házát kvázi raktárnak használod, mert nem szeded össze magad és költözöl egy helyre, hanem két lakásnyi térben terjengenek a dolgaid. Gratulálok. Jó eséllyel én is bedobozolnálak, ha végleg hazajössz, persze kipakolsz és folyik tovább az élet, de (hacsak nem valami százszobás kastélyban él a családod), kel a hely, fel fogjuk használni. Mondjuk azért megdumálhatták volna veled, de így jártál, azért a beszélgetés misztikus eszközével én még megpróbálkoznék. (szeptemberben költözök el itthonról, már tudjuk hogyan lesz tanítószoba anyának, aki tanár, és itthon tanít. Az ágyam marad, a többi cuccom viszem, amit nem, azt bedobozolunk, és irány a garázs. ) Ne hisztizz, hanem azokkal dumáld meg, akiknél előállítottad ezt a helyzetet.
2018. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk ez úgy volt megoldva, hogy mikor elköltöztem önként átadtam a szobát középső tesómnak...masnival meg minden. :) (neki már nagyon kellett a saját hely, mert legkisebb húgunkkal közös szobában volt addig...) Meg valahogy így lett teljes a "leválás" a szülői háztól. :D


Cuccaimat csak azokat hagytam ott amik már nem kellenek (régi játékok, könyvek stb) Ezekről a családom dönt ha bedobozolva elrakják őket az is jó, ha húgom használja őket az is jó...esetleg érdemes lenne cuccaidat átválogatni. Tényleg szükséged van még azokra a holmikra az új életedben, vagy csak a nosztalgia köt hozzájuk. Ha az utóbbi és nem akarod kidobni, dobozolva lehet őrizgetni a padláson is.


Ha most hazamegyek a vendégszobát szokták befűteni nekem függetlenül attól, hogy a "régi szobámban" van e akkor középső húgom vagy nem.

2018. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
18%

Az en szobamat is elfoglaltak raadasul en kulfoldon vagyok tehat nem ugy van az hogy hazaugrok egy ket cuccert meg ott tarolom ami epp nem kell.

Mi is felesegem szuleinel vagyunk de csak atmenetileg. Nincs itt semmi hely, semmit uj dolgot nem veszek magamnak mert nem tudnam hova rakni.


Amit tehetsz hogy a baratoddal kulon mentek egy sajat lakasba.

Mi is hamarosan kulonmegyunk a szuleitol es lesz eleg helyunk.

2018. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!