Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöztem, de nagyon zavar,...

Elköltöztem, de nagyon zavar, hogy a testvérem elfoglalta a szobámat, mit lehet ezzel az egésszel kezdeni?

Figyelt kérdés
Másfél éve költöztem a barátomhoz, megvagyunk, de kicsi a hely, sok cuccom még otthon van, szóval nem érzem magaménak a helyet és mivel az ő családjáé a lakás nincs is sok beleszólásom a dolgokba. Imádom ha van egy saját helyem, egy kuckóm ez nekem létkérdés. Volt is egy szobám még otthon, de befoglalta a hugom(neki is van külön szobája). Nagyon fura és fáj látni a szobám, amikor hazamegyek, a bútorok átrendezve, a cuccaim bedobozolva, kb semmit nem találok, semmi nem olyan mint volt. Anyáék azt mondják, bármikor mehetek haza, bármennyi időre, de így már nem is tudom hol aludnék akár csak egy éjszakát is. Nem tudom mit kéne tenni, beletörődni, hogy kitúrt a tesóm és az életem bedobozolva és már nem tudok visszamenni, hiszen ez a felnőttkor, vagy még megpróbálhatom finoman viszafoglalni azt ami az enyém (volt?)?
2018. ápr. 21. 11:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%
Te akartál elköltözni, így az már nem a te otthonod, nem a te szobád,nincs jogod megmondani mit csináljon a húgod.
2018. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
24%

Ezt bírom a gyk-n, megnézném, hogy akik itt vagdalkoznak ("te költöztél el, így jártál,már nem az otthonod"), azok rohannának haza az első összevitatkozáskor az anyucihoz meg apucihoz.

Ha mondjuk szakít, akkor hajléktalan szállóra megy majd? és ha mondjuk 30 éves koráig mégiscsak otthon élne, és el sem költözött volna?

Az persze teljesen helyén való lenne, ugye? Azt mindig védi mindenki, hogy minek elmenni a szülői házból.

Kicsit elmélázhatna az életén mindenki.

2018. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
54%
Előző sok helyen a költözés előtt se beszélhetünk "otthonról". Otthon számomra az ahol szeretet va,na ezt sok családban hirből se ismerik.
2018. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
52%

MIért rohannék a szülői házba az első vitánál? Felnőtt vagyok, nem gyerek aki apuciékhoz menekül a szobácskájába mert a plüssei meg a játékai ott vannak, a kiságya mellett:-D


Ha valaki lép és költözik, onnantól kezdve az lesz az otthona, nem a szülői ház.

2018. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
86%

23-as: Oké, de akkor az egy másik helyzet. Én is ismertem olyan lányt, hogy önként elköltözött 18 évesen otthonról, utána már nem volt neki visszatánc olyan szinten SEM, hogy egy lapra szerelt fr.ágyat sem tudott (nem engedték) hogy a szülői házba vigyen a pincébe (bútorozott lakást béreltek a pasijával, de kellett egy ágy, és amikor szétmentek, csajé maradt az ágy).

Vegyük alapul, hogy az otthon az tényleg otthon, a szó pozitív értelmében.

Az én lányom 2 éve lakik a párjával, nyáron házasodnak. A szobáját úgy hagytam, ahogy van, eszembe nem jutna belakni, idős rokont idevenni, stb. Ne legyen rá szükség, de BÁRMIKOR hazajöhet, ha szarban van (mert ugye nem látunk a jövőbe).

2018. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy elköltözik valaki nem azt jelenti, hogy soha többet nem mehet vissza.

De csak ezért "érintetlenül" hagyni a szobáját mert már nem lakik ott szerintem butaság. Sőt én kifejezetten bizalmatlanságnak vettem volna ha a szüleim ezt teszik. (azt éreztem volna, hogy ezzel jelzik, a "meglátod jössz még te ide vissza sírva" gondolatukat)


Nyilván ha a kérdezőnek gondja lenne, keresnek majd neki helyet (visszakapja a régi szobáját, vagy helyet cserélnek húgával stb.) de amíg nincs így miért ne használhatná a testvére azt a szobát?

2018. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
42%
Igaz amit irsz előző,de miért is kell a hugnak mind a két szoba?
2018. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
30%

Nem ő túrt ki, hanem te költöztél el. Ahogy írják, nem lehet elvárni, hogy múzeum legyen a szobádból.


Azt mondjuk azért megbeszélném, hogy legalább vendégszobaként hagy tudjam használni ha otthon vagyok.

2018. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
74%
Nézd, ha anyádék azt mondták, hogy bármikor mehetsz haza, barmennyi időre, akkor azért sok okod nincs elkeseredni. Azt valóban nem várhatod, hogy a szobádat évekig, ugy őrizzék meg, ahogy ott hagytad. Végülis, az egy lakóhelyiség. Miért ne használná ki a húgod?
2018. ápr. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz amit irsz előző,de miért is kell a hugnak mind a két szoba?"

Miért, a kérdezőnek miért kell?

2018. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!