Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3,5 éve együtt vagyok a...

3,5 éve együtt vagyok a párommal. Én szeretném komolyabbra fordítani, de ő még nem biztos benne, hogy velem akarja összekötni az életét, mivel még nem éltünk együtt. Ha ennyi év alatt nem tudta eldönteni, akkor ott már baj van, nem?

Figyelt kérdés
30 év felé közeledünk mindketten. Van értelme rá várni?
2010. jún. 14. 09:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Számomra sem egyértelmű, hogy a párod csak házasodni, vagy összeköltözni sem akar. A házasságot én sem javasolnám együtt lakás nélkül, mert hiába vagytok együtt 3,5 éve, ha nem laktatok együtt, akkor nem ismeritek egymást igazán. Nem véletlenül mondják, hogy lakva ismeriszik meg a másik.

Szóval előbb költözzetek össze, aztán a többi majd jön magától.

2010. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
53%
Mivel 30 felé jártok,nem igazán lehet ugrálni.Én a párommal 6 éve vagyok együtt és 1 éve vagyunk házasok én 21 vagyok ő 33 és most 2 hónapos a kisfiunk.Komolyan beszélgess el vele.mond el neki őszintén hogy mit szeretnél,hogy családra vágysz,és kérd meg hogy adjon választ neked mert kifutsz az időből.Ha szereted és ő is viszont szeret akkor van értelme várni.Gyerek vállalás szempontjából,én annak a híve vagyok hogy 30 éves korig bezárólag vállalnék.Utána kockázatos meg én szeretnék fiatal anyuka lenni.Nem tudom te hogy vagy ezzel.Remélem segítettem valamit.
2010. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
100%
Jó kérdés. De szerintem mindenképpen költözzetek össze, az majd megadja a választ. Ha azt se akarja, akkor mondd meg neki, hogy ez azért így elég elgondolkodtató.
2010. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Én múltkor megkérdetem arról a páromat, hogy mikor érezte azt (pontosabban mennyi ideje voltunk együtt), amikor már azt érezte, hogy velem akarja leélni az életét. Azt mondta, hogy ő ezt már az első évben tudta.

Tulajdonképpen az összeköltözés is egy "komolyabbra fordítás", szóval azt mielőbb meg kellen ejteni. És ha az után sem tudja, hogy akar-e téged a későbbiekre, akkor nem érdemes tovább vesződni vele.

2010. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
59%

Mi is jöv.hónapban hogy 1ütt leszünk már 4éve.Én is mondtam már neki 100*hogy össze akarok költözni vele(laktunk már 1ütt),de ő nem akar.Mindíg talál valami kifogást.Pedig én lassan majd gyereket szeretnék(2-3évben benne van)mire jönne a baba meglenne szinte minden.De ő nem akar.

Nálunk a másik próbléma az hogy én el szeretnék menni Bp.-re lakni,vagy más nagy városba,ő nem akar.Itt akar maradni a faluba,ahol semmi munka lehetőség nincs és a környéken sem.

Már elgnodolkoztam azon hogy lelépek,pedig szeretem őt,de már ez is más kérdés hogy mit érzek iránta.Már nem úgy szeretem(mint régen),de félek elhagyni.(nem tudom miért van ez).

Beszélj vele,és ha még mindíg így gondolkodik ne várj rá.


22/L

2010. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ha igazán szereted és jó együtt, akkor miért kéne "várni rá" ? Ha valami jól működik, miért nem lehet önfeledten élvezni anélkül, hogy te adott dolgokat ki akarnál pipálni (pl. házasság). Ha meg nem működik, akkor lépni kell. Annyira szánalmas ez a hozzáállás,hogy ő nem akar komolyabbat, várjak-e rá.. 24/N
2010. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Én már két éve kérem, hogy költözzünk össze. Eleinte egyáltalán nem akarta, aztán már állítólag igen, csak a pénzt sajnálta a közös albérletre. (Nem túl jól áll anyagilag, így eléggé össze kellett volna húznia a nadrágszíjat)

Én most vásároltam egy lakást, ahová viszont szívesen odaköltözne, csak én így már nem nagyon akarom. Erőltesse meg már magát, ne csak beleüljön a kényelembe... nincs igazam?

2010. jún. 14. 11:11
 18/28 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de mi most vagyunk együtt 4. hónapja és a párom érzi, tudja, hogy én vagyok neki az igazi, velem akar élni. Házasság, közös élet sem tabu, azt mondja senkivel nem érezte ezt csak velem. Volt hosszabb, komolyabb kapcsolatom is, de ezt még én sem éreztem soha, csak vele. Szerintem a 3 és fél év, meg a korotok is indokolná már a komolyabb lépéseket, és ha a párod ezt még nem szeretné ott BAJ lehet. Komolyan. Tudom, nehéz kilépni ennyi idősen, egy ilyen hosszú kapcsolatból, de gondolj bele, megéri? Várni rá? Ketyeg az óra, jöhetne lassan a baba. Neki mindegy, talál máűst ha nagyon kellene, de neked van egy ultimátum, és ha nem is dobálózunk ilyen komoly dolgokkal, elég magadba nézni. Neked ez kell? Ha a válasz csak egy talán, én már akkor is otthagynám az ipsét, várjon akire csak akar.
2010. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egészben, hogy már jött volna a baba, akit nem tarthattam meg, mert ő nem akarta. Ennek ellenére vele maradtam, de ahogy telik az idő, és a hozzáállásában nem változik semmi, egyre kevésbé értem, miért.
2010. jún. 14. 11:16
 20/28 anonim ***** válasza:
jaj :S sajnálom! De ebből is láthatod, hogy talán nem kellene feláldoznod magad érte! Tényleg megéri?
2010. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!