Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak egy...

Hogyan viszonyuljak egy hozzánk beköltöző nőhöz/hogyan tudom a leggördülékenyebbé tenni?

Figyelt kérdés

Párom megkérdezte,hogy egy régi ismerőse nem -e költözhetne hozzánk egy hónapra. Külföldön élünk, segítségnek kellene neki elindulásnak. Beleegyeztem,ha tudok segítek. (nem menjünk bele abba,hogy ki az a nő, se féltékenységbe,meg semmibe,csak nézzük a tényeket)


Szóval számomra a nő ismeretlen,kétszer hallottam róla a páromtól (7éve vagyunk együtt,az előttem időből való ismerettség).

Épp nyaralni fogok amikor beköltözik,nyaralásról hazaérve már nálunk lesz.


A lakbérbe bele fog adni. Engem az olyan érdekelne,hogy nagyon barátságtalan lenne neki mondani,hogy a szennyesét ne dobja bele az én ruháim közé,hanem külön mossa? Illetve,hogyan csináljuk a főzést/bevásárlást? Ha este hazaérek (mert későn szoktam) akkor küldjem el a kanapéról,ha épp le akarok heveredni vagy vonuljak el? Ha a párom menni akarna hétvégén valamerre akkor illene magunkkal vinni?


Nagyon fura a helyzet,mert számomra teljesen ismeretlen a nő, a párom viszont elvileg jól ismeri és jó barátságban maradtak. Nem tudom hogy viszonyuljak hozzá,mert a hátam közepére se kívánom,de nem mondhattam nemet,mert hasonló helyzet volt már fordítva és párom rábólintott (bár akkor ő ismerte a barátomat aki nálunk nyaralt egyszer).


Szóval pár jó tanácsra lenne szükségem. Az nem opció,hogy ti nem engednétek be,mert már rábólintottam.

Köszönöm a kedves ötleteket.


2018. máj. 9. 13:51
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
5%

AZ nem egyértelmű, hogy beszáll a lakbérbe vagy nem, mert ha igen, akkor más a helyzet. HA nem, akkor inkább vendégszerű a jelenléte.


Nem lesz könnyű a helyzet, de az is lehet, hogy jó fej és nem lesznek extra problémák..

2018. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%

Egyedem Begyedem !


De. Egyértelmű. 3. Bekezdés

2018. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
37%

Asszony! Gondolkozz már!

Pont akkor költöztet be, a közös életetekbe egy általad ismeretlen nőt, amikor nyaralsz?

Te pedig ebbe beleegyezel?

Ezek már régen dugnak! Hogy lehetsz ennyire naív?

Tudod ki tűrne el ilyesmit!

2018. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
52%

- szennyes TERMÉSZETESEN külön

- főzés magára

- sütés mindenkire :)

- külön kuckó neki is

- illik elvinni, de nem kötelező, és ha kiakad erre, akkor meg kell mondani neki, mi-merre-hány méter


És nyugi már, 4 hét - de aztán tegyétek ki, ha akar menni, ha nem -, kibírható.


Nálunk is voltak három hétig vendégek, a mosatlan külön ment, főzés amelyikünknek több kedve volt, jönni nem jöttek velünk, mert saját programjaik voltak.

2018. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk azt én sem értem, miért akkor kell jönnie, mikor te otthon sem vagy.
2018. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
37%

# 13.nak:

Ha igy gondolkozol, akkor fokozzuk.

A nő egyedül megy el nyaralni? Idegen pályán nehezebb lebukni... Lehet mindennap más pasival van.


Kérdező: Ez csak 13-asnak szólt. Feltételezem, hogy megvan köztetek a bizalom és egyikőtöknek se a félrelépés a célja.

2018. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
70%

Úgy érdemes hozzá viszonyulni, hogy először a párodnak mondod el, hogy te milyen szabályokat szeretnél, és utána közösen adjátok elő, amennyiben a párod egyetért vele - ha nem, akkor kompromisszum (pl. oké, nem zavarom le a heverőről, de nem dobja bele a szennyesét a mienkbe). Ennek nem lesz jó vége, hogy a párod mögött kiosztod az ukázt, párod nem tud róla, a nő kikotyogja, aztán a párod veled veszekszik...


amúgy sztem ilyen esetben teljesen reális az, hogy amennyire tudja, a kaját külön veszi, a cuccaitokhoz szó nélkül csak vészhelyzetben nyúl hozzá (értem ez alatt az "ég a ház" jellegű dolgokat, nem az "elfogyottam a szempillaspirálom, világvége van" jellegűeket), mosás külön. Sztem amúgy nem kötelező közös programokra vinni, és ha zavarna, hogy mindig ott van, ezt is érdemes megbeszélni - persze nem így mondva, hanem "szeretnék kettesben programokat ez alatt a hónap alatt is".

2018. máj. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
70%

Mivel nem nyaralni megy hozzátok, hanem a külföldi élet elindulásában segítetek, készülj fel arra, hogy valószínűleg nem 1 hónap lesz.

Együtt élni egy idegennel nagyon nehéz, sőt akár egy messzi rokonnal is. Szerintem ez túl nagy szivesség, bizonytalan ideig befogani egy idegent, sőt ha jól olvasom ő a párod exe. Nem vagyok egy féltékeny típus, de azért tartsd nyitva a szemedet.

2018. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%

"Mondjuk azt én sem értem, miért akkor kell jönnie, mikor te otthon sem vagy."


Mert esetleg akkortól van munkája?!?!?

2018. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
9%
A 14-es és 17-es javaslatait fogadd meg.
2018. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!