Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak egy...

Hogyan viszonyuljak egy hozzánk beköltöző nőhöz/hogyan tudom a leggördülékenyebbé tenni?

Figyelt kérdés

Párom megkérdezte,hogy egy régi ismerőse nem -e költözhetne hozzánk egy hónapra. Külföldön élünk, segítségnek kellene neki elindulásnak. Beleegyeztem,ha tudok segítek. (nem menjünk bele abba,hogy ki az a nő, se féltékenységbe,meg semmibe,csak nézzük a tényeket)


Szóval számomra a nő ismeretlen,kétszer hallottam róla a páromtól (7éve vagyunk együtt,az előttem időből való ismerettség).

Épp nyaralni fogok amikor beköltözik,nyaralásról hazaérve már nálunk lesz.


A lakbérbe bele fog adni. Engem az olyan érdekelne,hogy nagyon barátságtalan lenne neki mondani,hogy a szennyesét ne dobja bele az én ruháim közé,hanem külön mossa? Illetve,hogyan csináljuk a főzést/bevásárlást? Ha este hazaérek (mert későn szoktam) akkor küldjem el a kanapéról,ha épp le akarok heveredni vagy vonuljak el? Ha a párom menni akarna hétvégén valamerre akkor illene magunkkal vinni?


Nagyon fura a helyzet,mert számomra teljesen ismeretlen a nő, a párom viszont elvileg jól ismeri és jó barátságban maradtak. Nem tudom hogy viszonyuljak hozzá,mert a hátam közepére se kívánom,de nem mondhattam nemet,mert hasonló helyzet volt már fordítva és párom rábólintott (bár akkor ő ismerte a barátomat aki nálunk nyaralt egyszer).


Szóval pár jó tanácsra lenne szükségem. Az nem opció,hogy ti nem engednétek be,mert már rábólintottam.

Köszönöm a kedves ötleteket.


2018. máj. 9. 13:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

A beke fenntartas legjobb modja az elore lefektetett es tisztazott szabalyrendszer. Szerintem tok alap h magara mos, a kajaba meg vagy ad penzt, vagy maganak vasarol/foz. Ebben semmi baratsagtalan nincs.

Ha ti ketten akartok menni vhova, nem kell mindig magatoknal vinni, de azert 1-2x „ illik“ vmi programot csinalni vele is.

Jah, es nem hagynam oket kettesben, ez 100....

2018. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Első sorban a pároddal kellene megbeszélni a közös lakhatás feltételeit. Mit szeretnél te, mit a párod. ha egyezségre jutottatok, a beköltözőnek jelezni a feltételeket.
2018. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
18%
Mindjart legelso este tisztazni kell a szabalyokat, amiket be kell tartania kiveve ha jo csaj es dughato mert akkor mindent szabad :)
2018. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
67%
Ezek szerint van egy külön szobátok, az lesz az ő "helye", nem a nappali. A közös helységeket használhatja, azt is előre meg kellene beszélni hogy es mikor. Elelmiszer, mosas, mjmdenkimoldja meg külön.
2018. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
67%
A legnagyobb jóindulattal mondom, hogy ha ilyen kérdéseid vannak, akkor még most fújd le az egészet. Eddig még nem tanultál meg idegenekkel együtt élni és ebben a helyzetben nem is fogsz, ez még azoknak is kényes helyzet lenne, akiknek az alapvető készségeik megvannak a témában. Mindenki síkideg lesz az egész idő alatt.
2018. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Szennyesét természetesen külön gyűjtse, külön mosson magára.

A hűtőben, szekrényben jelöljetek ki neki egy polcot, amit vásárol magának, oda pakolja, az az övé, ahhoz nem nyúltok, ő se nyúljon a tiétekhez. Persze az más, hogy bocsi, nincs tejem, önthetek a kávéba, stb, ha megkérdezi. Az is más, ha mondjuk főzöl egy kondér pörköltet, akkor megkérdezheted, kér-e, jófejségből, de nem kell minden alkalommal rá is főznöd.

Mosópor, tisztítószer, ilyesmik legyenek neki sajátjai, akárcsak a kaja, ebből is lehet konfliktus. Legyen beosztva nem csak a mosás, de a mosogatás is!


Az kicsit túlzás, hogy elzavarod a kanapéról, ha oda akarsz ülni. Nem írtad, hogy lesz-e külön szobája, stb., de ha feltételezzük, hogy a nappali közös helyiség, akkor a kanapét, tv-t ő is használhatja ugyanúgy. A szobátokba ne járjon be, nyilván ti se az övébe (vagy lakrész, akármi, ha egy szoba, szóval azért legalább a fekvőhely maradjon privát szféra valamennyire).


Magatokkal vinni nem kell, csak amennyire random barátot vinnétek. Ha összebarátkoztok, vagy szimpi, akkor el lehet hívni, hogy ne üljön otthon egyedül, szokjon bele az új környezetbe, de ha ti most randizni indultok kettesben kirándulni, akkor semmi ciki nincs abban, hogy nem kérdezitek meg egyáltalán.

2018. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
62%
Legyen saját kuckója, még ha csak egy matrac is a sarokban, azon héderezzen. Hétvégente meg ne veletek lazuljon, húzzon lakást nézni magának.
2018. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
40%
Én elgondolkodnék a kacsolaton is. Normális ember vad idegent nem költöztet magához. Legyél ovatos.
2018. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
16%

Kezd el írni egy házirendet. A nő a barátod lelki barátnője? Volt köztük több is bármikor?


Pl. beleírhatsz ilyeneket, hogy a szennyesét a szobájában szennyestartóban gyűjtse, ottani szárítóta teregessen. Mikor használja a fürdőszobát, ne hagyjon ott semmit, hütőben egy polca lesz, zárt műanyag dobozokban tároljon ott is mindent, amit már felbontott. Nappalit akkor használja, ha nem vagy otthon, ha hazajössz akkor 2 perc után diszkréten vonuljon el, ha szeretnéd hogy maradjon, akkor erre külön kéred. Odaadod egy kinyomtatott papíron.

2018. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
2018. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!