Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak egy...

Hogyan viszonyuljak egy hozzánk beköltöző nőhöz/hogyan tudom a leggördülékenyebbé tenni?

Figyelt kérdés

Párom megkérdezte,hogy egy régi ismerőse nem -e költözhetne hozzánk egy hónapra. Külföldön élünk, segítségnek kellene neki elindulásnak. Beleegyeztem,ha tudok segítek. (nem menjünk bele abba,hogy ki az a nő, se féltékenységbe,meg semmibe,csak nézzük a tényeket)


Szóval számomra a nő ismeretlen,kétszer hallottam róla a páromtól (7éve vagyunk együtt,az előttem időből való ismerettség).

Épp nyaralni fogok amikor beköltözik,nyaralásról hazaérve már nálunk lesz.


A lakbérbe bele fog adni. Engem az olyan érdekelne,hogy nagyon barátságtalan lenne neki mondani,hogy a szennyesét ne dobja bele az én ruháim közé,hanem külön mossa? Illetve,hogyan csináljuk a főzést/bevásárlást? Ha este hazaérek (mert későn szoktam) akkor küldjem el a kanapéról,ha épp le akarok heveredni vagy vonuljak el? Ha a párom menni akarna hétvégén valamerre akkor illene magunkkal vinni?


Nagyon fura a helyzet,mert számomra teljesen ismeretlen a nő, a párom viszont elvileg jól ismeri és jó barátságban maradtak. Nem tudom hogy viszonyuljak hozzá,mert a hátam közepére se kívánom,de nem mondhattam nemet,mert hasonló helyzet volt már fordítva és párom rábólintott (bár akkor ő ismerte a barátomat aki nálunk nyaralt egyszer).


Szóval pár jó tanácsra lenne szükségem. Az nem opció,hogy ti nem engednétek be,mert már rábólintottam.

Köszönöm a kedves ötleteket.


2018. máj. 9. 13:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
57%
Ha te vagy a nő, és a párod férfi, és ezt a másik nőt eddig kétszer említette, pedig állítólag barátok, és te pont nyaralni fogsz, amikor odaköltözik, akkor nekem is az az érzésem, hogy amire hazaérsz, addigra ez a nő meg lesz dugva.
2018. máj. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Van egy vendégszobánk,ott fog aludni. Nekünk is van hálónk és a nappali és konyha lesz a közös.

Lefixáltunk egy végidőpontot,és én megbeszéltem a párommal,hogy nem akarok együtt főzni vele/nem akarom ha ráérős idejében nekünk főzne (nagyon keveset eszem itthon,párom is a cégnél eszik, felesleges itthon a hétvégén kívül főzni, így amit ő magának megfőz,az legyen. Így nekünk sem kell külön ételt vásárolni)


Én külön nyaralok,mert túrázni megyek,ahova ő nem szívesen jön és felesleges olyan dolgot ráerőltetni,amit nem szívesen csinál.

Igen,nekem is furcsa,hogy akkor jön amikor nem vagyok itthon, ez zavar a legjobban,hogy két hét túrázás után úgy esek haza,hogy azt sem tudom mi vár itthon....ezért is akarok előre mindenre felkészülni,ahogy tudok.


Köszönöm a tanácsokat,sok jót olvastam ami hasznos lehet. Másik kérdés: mielőtt idejön, bunkóság megkérdeznem,hogy a lány hogy gondolta a lakáskeresést? Mármint hogy van-e kaucióra pénze? Mert hahó közepén talál munkát,abból még nem lesz annyi pénze,hogy elhúzza magát....

2018. máj. 10. 13:49
 23/33 anonim ***** válasza:
58%
Ne hogy meglepődj h neked kell majd lakást keresni,nem neki.. Jujujjj.
2018. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
50%
Milyen a komunikáciotok ha a párodtol ezeket nem tudod meg kérdezni,én lemondanám a turát,mert lehet te fogsz meglepődni mikor hazajössz. Óvatosan. Nálunk a legjobb barátnőm nyulta le a gyerekem apját,tudom miről beszélek,alamuszi nyuszi nagyot ugrik ám..
2018. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Minden az én nevemen van, a lány nem legálisan fog nálunk lakni,így ilyentől nem félek. Arról nem beszélve,hogy 100ig megbízom páromban,hogy nem fog így hátbatámadni,biztosan nem fog se kitenni,se egy másik bigét elém helyezni.
2018. máj. 10. 14:35
 26/33 anonim ***** válasza:
87%

ha hó közepén talál munkát

Ezek szerint úgy érkezik, hogy nincs munkája?

Akkor miért pont akkor megy, amikor te nyaralsz? Mehetne 2 héttel később is.

Szerintem te ebből nem jöhetsz ki jól. Most komolyan, ki az aki oaköltözik az expasiához úgy, hogy még csak kb se tudja, mikor tud elköltözni? A bizalom jó dolog, de ne legyél gyermekien naív.

2018. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem akarok vulgáris lenni,de egy okos pasi ebből kétszeren jön ki jól,ingyenesen,aki érti,érti..
2018. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
62%

:D teged aztan jol palira lehet venni! Ne hgyd mar magad, jojjon amikor otthon vagy te is mar, vagy NE jojjon semmikor.

Amugy ismerosi korben hallottam pont ilyet, csak ott a srac es az uj csaja koltoztek a srac exehez, hat most tippelhetsz melyik csaj az ex... a regi vagy az uj...,

Bele nem mennek ilyesmibe, de ha neked jo igy, akkor jo gusztusod van.

2018. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
53%

De azt honnan vesszük, hogy ex a nő? Ezt csak valamelyik válaszadó dobta be, nem volt ilyesmiről szó...


Amúgy kérdező, ha nincs még munkája, szépen vár két hetet és akkor utazik, ha neked is megfelel, otthon vagy. Én azt hittem, fix munka miatt kell pont akkor mennie. A nyaralásod régen tudott, lesz szíves hozzátok alkalmazkodni így. Ez a minimum.

2018. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Máreleve külföldön dolgozott,csak másik országban. Hozzánk azért most jön,mert egy pasi miatt felmondta a munkáját és az albit is,csak a faszi időközben lelépett,ő meg ott maradt a felmondási idő kellös közepén és igazából mivel párommal jóbarátok(nem ex!) ezért jött az ötlet. Valahova mindenképp mennie kell,csalódott a pasiban,mindent felszámolt magamögötr,ezért jönne.
2018. máj. 10. 23:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!