Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire lehetséges?

Ez mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés
Lehetséges az, hogy egy buta családfából, melyben alacsony intelligencia szinttel rendelkeztek eléggé régre visszamenőleg is, születik egy olyan gyermek, amelynek rendkívül magad az intelligencia szintje, rendkívül értelmes, könnyen tanul és eltér a családjától, az egyszerű dolgoktól eltérően a tudomány érdekli, stb?

2018. jún. 3. 11:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
Akkor elmondom újra: anyukád nem buta, csak nem tanult. Persze ennek a felfogásához kellne némi ész, legalább fele olyan okosnak kellne lenni mint amilyennek képzeled magad.
2018. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
27%
"Nem hülye a nagynéném,csak a lelkiismerete még megvan." És a fene nagy intelligenciájával nem talált olyan állást amiből nem gond a rezsit fizetni mi?
2018. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Az apukám nekem is csak 8 általános iskolával rendelkezik, anyukám mellette még egy óvónői szakkal. Az idősebbik húgom azt nagyon buta, mert a legegyszerűbb dolgokat is nehezen képes megérteni, stb.


Alapjába véve negatív környezetben nőttem fel, ahol lenéztek, és olyan 7. osztályos koromban jöttem rá, hogy tanulni élvezet. Ezért jobban odafigyeltem órákon, és csak odafigyeléssel kitűnő tanuló voltam, mert megértettem mindent. A középiskolai éveim alatt is azt vettem észre, hogy a matekot nagyon könnyen megértem, és mindent. Volt olyan is, hogy a tanárom képtelen volt több óra alatt elmagyarázni egy tananyagot, hogy megértsék sokan, nekem pedig 2-3 perc alatt sikerült megértetni velük. Ugyanígy a húgommal, aki több tantárgyból bukik, de amióta segítek neki, jobban megért mindent. Mondjuk ez nem feltétlen tükrözi az intelligencia szintet szerintem, csak gondoltam leírtom.


Viszont ahogy mondtam, a matematika könnyen megy és szeretem is, a fizikát, kémiát és sok tudomány terület után érdeklődök és tanulok, végzettség szerint pedig informatikával foglalkozok. Nagyon könnyen tudok problémákat megoldani jól, könnyen megértek és megtanulok akármit rövid idő alatt és így tovább.


A Mensa IQ-tesztet kitöltöttem, és maximálisra sikerült, azaz "145+ az IQ szintem".

2018. jún. 3. 14:10
 14/26 anonim ***** válasza:
50%
Ez is csak azt bizonyitja hogy a magas IQ nem jelent semmit. Csak úgy süt a megvetés belőled a családod felé-akik lehetővé tették hogy tanulj. Emberileg nem vagy a toppon. Szóval mindenki hülye, csak te vagy okos mi?
2018. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

Direkt választotta ezt a munkát mivel elég pénzt összegyűjtött és másokon akar inkább segíteni,bűntudata van a régi munkája miatt.

De minek is magyarázkodok,csak lepontoz mindenki..

2018. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem vetek meg senkit amiatt, amilyen, legfőbbként nem nézek le senkit. Én tisztelem a szüleimet, és nagyon hálás vagyok azért, hogy felneveltek és lehetővé tették nekem azt, hogy tanulhassak. Lehet ezt lehet kivenni abból amit írtam, ezért elnézést kérek.
2018. jún. 3. 14:40
 17/26 Metionin ***** válasza:
75%
Igen, lehetséges, nálunk én vagyok a delikvens. Bár nem vennék mérget rá hogy a szüleim ősei között nem volt magas intelligenciájú személy, mivel nem ismertem őket. Így csak a szüleimről tudok nyilatkozni és igen, kb. mintha egy ufó lerakott volna közéjük.
2018. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%
#15: Alighanem azért pontoznak le, mert nehezen tudják elképzelni, hogy a mai világban még létezik ilyen. Pedig azért létezik, még ha ritka is.
2018. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg azért, mert kicsit kilóg a lóláb. A TEVA egyik fő vegyészmérnöke nem 430k nettót visz haza, ez biztos. Egész véletlenül az egyik unokatesóm szintén a fent nevezett cégnél dolgozik, és közel ennyit keres, pedig jóval alacsonyabb beosztásban van...
2018. jún. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Yoda m. ***** válasza:
23%

Ha kicsit járatosabbak lennétek az IQ fogalmát illetően (akinek nem inge, ne vegye magára!), Az tudhatná, hogy nem csak 1 IQ létezik. Amivel értékelni szoktak, az az "értelmi" IQ, ami a logikus, racionális gondolkodásra jellemző, annak egyfajta (nem a legjobb) mérőszámát adja.

Ezen felül létezik még több EQ is (érzelmi/emocionális intelligencia). Ez viszont nem a racionális, logikus gondolkodást méri, hanem az intellektuális, érzelmi azonosulásra való hajlamot, képességet többek között...

Ha egy költőt, írót, dramaturgot, rendezőt (úgy általában), vagy egy tényleg sikeres cégvezetőt tesztelnének, akkor rendszerint meglehetősen gyenge IQ jönne ki, viszont EQ-ban meg sokkalta erősebb, mint mondjuk egy "matematika professzora", vagy kandidátus, p.h.d., dr., stb. fokozattal felcímkézett úriemberé. (Aki persze lehet nőből is.) Nem feltétlenül igaz, persze, de nagyobb a valószínűsége.

Ezért is lehet meglehetősen "bunkó" viselkedésű, de komoly előraggal és ranggal ellátott emberekkel találkozni. Akár a médiákban is.

Nekem ez a tapasztalatom.


Ezért is lehetséges az, hogy un. "buta" családfából származó ember úgy egyébként sikeres legyen egyéb más területeken, pl. a gyermek/beteg ápolás területén is. Mert sokszor csak évek, évtizedek után döbben rá, h. pl. "erkölcstelen", vagy etikátlan az a munka, amiért a búsás fizetését kapja. Például korrumpálni akarják munkahelyén, de Ő nem hajlandó erre. (Mondják: a lelkiismeretére hallgat) Inkább tovább áll. Ez nem feltétlenül ostobaság. Sőt... azt jelenti, hogy (tudatos) EQ-ja jóval magasabb szinten áll, mint az (elme) IQ-ja, amely egyébként azt súgná neki:

- ...hmmm.. ne légy ostoba. Fogadd el az ajánlatot, Te okos vagy(!), jól fog jönni az a kis +jövedelem (Lásd: Nokiás doboz), akár ha csak prémiumként is kapod meg... pláne, ha meg zsebbe dugják... senki nem látja... S ha meg nem teszed, akkor esetleg kicsinálnak innen, s majd megteszi helyetted Más! Ebben biztos lehetsz! -


A tudat EQ-ja meg azt súgja:

- Ne fogadd el az ajánlatot, mert Te is tudod, hogy annak a fele kamu és átverés, csupán az ajánlattevő privát (vagy céges) érdekeit szolgálja, s nem a mi társaságunkét, vagyis "mindenkiét". S ha másképp nem jutsz dűlőre, akkor inkább hagyd ott azt a bandát...


Így lehetséges két tűz között őrlődni... Így lehetséges az embernek Önmagát győzködni...

Azt is lehet mondani, h. a magas IQ szintje az "okosság szintet", azaz inkább az elmét jellemzi, az EQ szintje meg az "igazság-érzet szintet", a tudatot (öntudatot) jellemzi. Mert hogy az ELME/ész/okosság és a TUDAT/öntudat/tudat-alatti az nem ugyanaz. Két teljesen különálló princípium.

Ezért is fordulhat elő, h. valaki

- meggyőzi önmagát,

- becsapja önmagát,

- szereti, v. gyűlöli magát, stb.

Kérdem én, ilyenkor:

Ki győz meg és Kit?

Ki csap be és kit?

Ki szeret/gyűlöl és Kit?

Mondjuk... én pl. (már) nem vagyok ketten. Hát Ti?


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!