Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista emberrel hogyan...

Alkoholista emberrel hogyan lehet együtt élni?

Figyelt kérdés
Nekem egyik szülőm alkoholista, hiába próbáltunk neki segíteni, háromszor utaltuk be elvonóra, támogattuk, arra kellett rájönnöm, hogy ő maga nem akar meggyógyulni, és fár feladtam a küzdelmet. Rossz ember vagyok ezért? Tönkretette az életemet, én mégis hajlandó voltam megbocsátani neki, de a végén mégis én vagyok az, aki még jobban sérül lelkileg. Rossz végignézni, ahogyan épül le szellemileg és fizikailag, de nem tudok már mit tenni.
2018. jún. 4. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésre nem is válaszoltam: SEHOGY!
2018. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ha kenyszeres segito vagy esetleg tarsfuggo, akkor eleted vegeig is akarhatsz seguteni neki...nem fog valtozni a helyzete. Ahogy irtad is ha o maga nem akar meggyogyulni, akkor nem is fog. Sokszor a nagy segiteni akarassal csak elhuzzuk azt az idot, amig valaki gond nelkul masokat nyomritva alkholizalhat es nem kell neki valtoztatnia.

Neked kell kilepni a segiteni akarasbl es elfogadni o ilyen es ezt akarja. Abban a pillanatban azonban, ha valtozik es o maga keres teged segutseg remenyeben (nem penz kolcsonkeresere gondolok, amt elihat vagy reszegen had aludjak nalad stb.), akkor segits.


Amig a sajat sorsat viszi felre inkabb te is allj felre es hagyd. Sokazor ez nagyobb segitseg, mint barmi mas a valtozashoz.

2018. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még a mesebeli tündér is csak háromszor segít. Te mindent megtettél, a labda már az ő térfelén pattog. El kell engedned.
2018. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Évekig éltem alkoholista nagyszülővel. Sajnos, ha nem látja be a problémát, nem tudsz mit tenni. Maximum annyit, hogy ,,laposkúszásban" közlekedsz, nem hagysz támadási felületet, elpakolsz mindent, amivel kárt tehet másban vagy önmagában. Mi ezt tettük.
2018. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Volt egy férfi, akit bár nem biztos, hogy mindenki alkoholistának nevezne, mert van/volt jól fizető állása, kimondottan részeg maximum csak 3-4hetente volt, amikor elment bulizni. Azonban én 2 hónapig bírtam csak ki vele az együtt élést. Nekem már azt is sok volt elviselni, hogy napi pár sört megivott. Hogy miért? Hiába nem volt részeg mindennap és annál a pár sörnél nem ivott meg többet, nem tudtam elviselni azt, hogy hiába mostam a ruháit dupla annyi öblitövel, és hiába cseréltem akár 2naponta ágyneműt, nekem mindig arra a kimondottan undorító és büdös alkohol szaggra kellett el aludnom és felébrednem. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok tőle, akkor döntöttem el, hogy ott hagyom és szerintem ez volt életem legjobb döntése. Hiszen mi lett volna ha megszületik a gyerek és netalántán otthon hagyom vele és a gyerek esetleg rosszul lesz? Kiviszi orvoshoz? Vagy ha a gyerek éjjel felébred és valami gondja van, ő meg az alkoholtól olyan mélyen alszik, hogy nem ébred fel rá? És még ezer más hasonló veszély forrás lehet.. én nem élnék soha többet egy alkoholistával.. mert ők nem felelősségteljes emberek, nem lehet rájuk bízni semmit. És ahogy már előttem írták, őket nem lehet megváltoztatni. Az egyetlen esély, hogy ha már nem lesz rá pénze és ezáltal lehetősége se arra, hogy igyon.
2018. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!