Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, ti ebben...

Kisgyerekes anyukák, ti ebben az esetben elmennétek akár tettlegességig is?

Figyelt kérdés
Ha a szemed láttára, egy másik anyuka strandon, játszótéren, parkban stb. (szóval olyan helyen, ahol sok szülő és gyerek van) de testi fenyítést alkalmazna a gyerekeddel szemben (pl. pofon, elfenekelés, megrángatás)? Nekimennél a másik nőnek, ha ezt tenné? (tegyük fel a gyerek előtte kihúzta a gyufát ennél a nőnél, csinált valami olyan dolgot)
2018. jún. 12. 18:37
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
57%
Az tanar volt es nem semmisegekert kaptuk.
2018. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
42%
Lényeg, hogy a történetben szereplő gyereknek jót tett a dolog, végre megtanulta, hogy nem szabad hergelni a másikat, mert baj lesz belőle. Az ilyen kis akaratos kölykökből lesznek később a csúfolódók. Reméljük kellően helyre lett rakva egy életre.
2018. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
28%

Ez miért kérdés?

Nyilvános helyen anyukának az a dolga, hogy a gyerek seggében lógjon. Mindenki érdekében.

Amúgy igen! Ha valaki a gyerekemet bántaná, eltörném a kezét.

2018. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
70%

Kemények vagytok :D

Ez eltörné a kezét, az szétrugdosná a picáját.

Most komolyan :D :D

Hány nő lenne képes eltörni egy másik kezét. Miközben a két körmével kaparászik előre, vagy a hajuknál fogva cibálják a másikat. Viccek vagytok :D

Én 25 éves vagyok, még nincs gyerekem, ráadásul férfi vagyok, de van 4 fiatalabb testvérem. Játszótéren volt már olyan, hogy kishúgomat egy nagyobb fiú elkezdte lökdösni, anyuka leszarta. Én a fiúnak mondtam, hogy én szó nélkül felrúgom ha nem hagyja abba, elrohant anyucihoz, az majdnem nekem támadt. Ha megüt a nő, szó nélkül töröm el az állát.

Sok anyatigris. Inkább nevelnétek meg a gyereketek, ha már megcsinálni megtudtátok.

A gyereketekkel legyetek kemények, amikor nevelni kell és nemet mondani a 4. csokira, miközben a 120 centis gyereken már 10 kiló zsír van :)

2018. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
20%
Honnan tudod,hogy nem lennek kepes eltorni akarkinek a kezet..?:D Hagyjadmar.. 23 eves vagyok. Es igen anyatigris ha megkoveteli a helyzet! Mert rohadtul nem fogom elnezni,hogy egy felnott rancigalja a 3-4 eves gyerekem akarhol.. Nevelje a sajat gyereket. Az mas teszta,hogy nem fogom a sajatomnak hagyni hogy baromsagokat csinaljon.. De ha csinal is , mas mi jogon fenyitgeti az en gyerekem mert 2 pillanatra elkaptam a tekintetem rola? Es nem,ezzel nem nevelem eroszakra,hanem ott vagyok neki en az anyja aki barkitol barmi aron megvedem es tudatom vele,hogy szamithat ram.
2018. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
75%

És akkor csodálkozunk, hogy mennyi a neveletlen, agresszív nyomorék.

Ha én ilyet látnék, biztos nem az lenne, az első gondolatom, hogy na most jól nekiállok verekedni, hanem tudni szeretném, hogy mi történt. Az meg döbbenet, hogy senkiben fel sem merül, hogy esetleg bocsánatot kérjen, amiért felügyelet nélkül hagyta randalírozni a gyerekét. Így lehet jól rászoktatni a kölyköt, hogy a tetteinek semmi következménye, mert anyu úgyis mindent elsimít.

2018. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
46%

Akkor kedves anyatigris.

Ha nekem lesz gyerekem, és más gyerek lökdösi meg ráncigálja, vagy verekedni akar vele, én is arrébb fogom rángatni, meg ordibálok vele. Mert én meg a sajátomat védem meg :)

Persze ha az enyém kezdte, akkor nem támadnék neki a másik szülőnek.

De ha a másik gyerek kezdi, akkor igenis arrébb rángatom és ordibálok. És ha egy ilyen anyatigris elakarja törni a kezem, akkor nyugodt szívvel ütöm ki 1 ütésből az állkapcsát a helyéről. 5 év küzdősport csak 5 év. És leszarom hogy nőt nem ütünk, ha ő üt először, nyugodt szívvel ütöm ki a francba :D Én férfiként csak addig nem ütök nőt, amíg a nő sem emel rám kezet.

Sok sikert :)

2018. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
44%

Hat nemtudom.. De en nem a masik gyerekebe allnek bele ha bajom van.. Ebbol adodoan igenis megvedenem a gyerekemet!:) es nem lenne ettol agressziv nyomorek.. Ha meg en veszem eszre nem a masik gyereket kezdem elrangatni onnan hanem az enyemet viszem el elsokorben de mindegy is:) Ide mindig ilyen birkaturelmu,felulemelkedett,okosok jarnak. Akik a verbalis kommunikacioval mindent meg tudnak oldani. En legalabb oszinte vagyok:)

Te meg hogy pasi letedre novel verekednel .. Mikor itt no-norol volt szo ... Te tudod:D

2018. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Apuka vagyok, nem anyuka; nem olvastam végig mást, csak a nyitókérdést, gondolom ezek miatt amúgy is le leszek pontozva :DDD, mégis válaszolnék!

Gondolom kb. óvodás korú gyerekről beszélünk.


"Ha a szemed láttára, egy másik anyuka ...... testi fenyítést alkalmazna a gyerekeddel szemben"


ILYEN NEM TÖRTÉNHET MEG!

Ui. elképzelhetetlen, hogy ne figyelnék a gyerekemre. És nem vagyok olyan prosztó, mint némelyek, hogy egykedvűen nézem, ahogy a gyerekem másokat zavar, idegesít vagy bánt. Vagyis én jóval előbb közbeavatkoznék, elvinném onnan a gyerekemet, bocsánatot kérnék a másik felnőttől, és a kisfiammal elbeszélgetnék arról, mit csinált rosszul. (Megjegyzem: sose csinált ilyet, és nem is nagyon tudom elképzelni róla, hogy egyszer ilyen problémát csináljon nekem).

2018. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
83%

Annyira bírom, hogy ebben az országban kábé mindent, de mindent el lehet venni az emberektől (ja, nem, az internetadó megbukott), mert képtelenek a sarkukra állni, de minden egyéb kérdésben valami elképesztő agresszivitás bugyog elő.

A kérdező felvetése pedig kellően homályos volt ahhoz, hogy érdemben válaszolni lehessen.

Nem tudjuk, a "testi fenyítés" minek a következménye volt. Nyilván normális szülő nem tűri, hogy bántsák a gyerekét. Bennem is van feszültség a "vérszülők" miatt közösségi helyeken, akik árgus szemmel lesik, hogy ki mikor árt (?) a gyermekének vagy hátráltatja valamiben. Akik csak az alkalmat keresik az üvöltésre vagy a tettlegességre, és akik szerint a jó szülő az, aki lexar mindent, a lényeg, hogy a gyermeke semmilyen módon ne sérüljön (= ne szembesüljön azzal, hogy nem tehet meg mindent, avagy nem kéne).

Na most, én állandóan loholok a gyerekem nyomában (2 éves), és oda figyelek, hogy mit csinál, ha kell, irányítom. Nem hagynám, hogy valaki bántsa, de megakadályozni nem mindig lehet pl. egy másik gyerek részéről, hogy meglökje, eltolja, stb. Valószínűleg a kisfiam is fog ezekkel az eszközökkel élni, ez az élet rendje. Igyekszem ügyesen kezelni a helyzeteket.

Nem hagynám szó nélkül, ha ok nélkül belekötnének, de én is szóltam már olyanokra, akiknek a szülei vagy sehol nem voltak, vagy csodásan kávézgattak egy sarokban, míg mások próbálták túlélni a csemetéik vadulását.

Na de az, hogy eltörjünk egy arccsontot (6-os), és még büszkék is legyünk rá, az az igazi baj. Értelmetlen, veszélyes, kártékony - még ha felháborítónak tartom is, hogy egy másik apuka tarkón legyintette a gyereket.

Ugyanígy a szétrúgnám...agyonverném...stb. hőzöngések.

Nagyon szomorú ezeket olvasni. Ha van rá fogékonyság, szavakkal (a megfelelőekkel) ezek elkerülhetők - ha csak nem jönnek jól egyeseknek az ilyen szituk gőzkiengedésnek, ha már más területeken nem sikerült érdekérvényesíteni.

2018. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!