Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, ti ebben...

Kisgyerekes anyukák, ti ebben az esetben elmennétek akár tettlegességig is?

Figyelt kérdés
Ha a szemed láttára, egy másik anyuka strandon, játszótéren, parkban stb. (szóval olyan helyen, ahol sok szülő és gyerek van) de testi fenyítést alkalmazna a gyerekeddel szemben (pl. pofon, elfenekelés, megrángatás)? Nekimennél a másik nőnek, ha ezt tenné? (tegyük fel a gyerek előtte kihúzta a gyufát ennél a nőnél, csinált valami olyan dolgot)
2018. jún. 12. 18:37
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
35%

Bár én nem anyuka vagyok, hanem ilyesmi az unokatestvéreimmel történt (4 éves fiú ikerpár). Egyikük véletlenül fellökött a biciklijével egy náluk nagyobb fiút, akinek semmi baja nem lett. A gyerek anyja elkezdte felváltva rángatni az ikreket (már ezt sem értettem). Amire odaértem, a párom már beszélt a nővel (a beszélt kicsit finom kifejezés rá), aki a szép szó hatására bocsánatot kért a kicsiktől és hozott nekik fagyit.

Összességében: egy szülőnek sincs joga megütni a saját gyerekét, nem hogy egy másik nőnek. Hogyha a saját gyerekemmel történt volna ilyen, minden bizonnyal elborul az agyam, de a verésig nem mentem volna.

2018. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
20%

Kar, hogy nem egy jatszoterre jartunk. Ugy megneztem volna, ahogy osztod a eszt mikozben adok par tockost.


Én meg megnéztem volna ahogy osztod a tockosokat a gyámügyeseknek akik elveszik tőled a gyereked az önbíráskodásod miatt:-)


Mert gondolom egyértelmű, hogy azonnal feljelentettelek volna, és a GYVT idevágó paragrafusa szerint másnap már a gyermekvédelem és a gyámügy kopogtatna az ajtódon.


De jót röhögnék, a heti egy láthatáson majd menőzhetsz az erőddel:-)

2018. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi agresszív nő van itt te jó isten...szép példát mutattok a gyerekeiteknek, ezek után nem csodálkozom ha a kapanyél kilóg szinte az összes szájából akkora tahó, agresszív kis görcs.
2018. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
44%
#42 es megis hogy talasz meg? Vagy minden jatszoteren ott rejtozkodnek a gyamugyisek, hogy azonnal tudjanak intezkedni?
2018. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Amikor en azt mondom eltornm a kezet, akkor itt senki nm.erzekeli, hogy ez sokszor szofordulat. Egyszeuen azt jelenti, ha egy anya latna, hogy epp veri egy felnott a gyereket, akkor valoszinuleg o is minden eszkozzel beavatkozna. Legyen szo orditasrol, rangatasroo vagy a masik meguteserol es dulakodasrol.


A kerdesre a valaszom:

Attol fugg. Ha en figyelem a gyerekem es nem hallom vagy latom, hogy gond lenne es egyszercsak elcsattanna egy pofon az arcan, akkor tuti 9odarohannek es leuvoltenem a fejet a masik anyukanak (a fiatalabb korosztalynak vagy ertetleneknek ez nem azt jlenti hogy olyan uvoltest tudok hallatni, hogy leesik a feje a valosagban, hanem azt hogy hangosan kiabalok es szamonkerem mégis mi tortent????).:-)

Ha latnek elozmenyt es az alapjn nem ereznem jogosnak pofont, rangatast, akkor lehet idegessegemben megloknem vagy en is megutnem, de inkabb a gyrekem lenne az elso.

Ha jogosnak ereznem, mert lattam es hallottam is es jogos a pofon, akkor pedig szolnek, hogy ezt akkor se kellett volna szegyellje magat es meg egyszer hozza ne erjen es a gyerekemet i elovennem, hogy o meg mi a tokomet csinalt.

De ez nagyon helyzet fuggo.

A legtobb jatszoteren azert eleg nehez nem figyelni a gyereket es nem eszrevenni, ha nagyon gaz dolgot csinal es nehezen elkepzelheto, hogy azt valaki nem erzekeli, hogy a gyereke fele kozelit egy masik felnott es az is raszol es ennek ellenere tovabb folytat valami nagyon rossz dolgot es vegul meg kell rangatnia vagy utnie. Foleg, hogy a szulok inkabb a sajat gyerekuk mentik ki az ilyen helyzetekbol nem pedig a maset kezdik el nevelni vagy fenyiteni.

Aki irta azt a csuszdasat...hat en is utottem volna h ezt latom.

2018. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!