Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, ti ebben...

Kisgyerekes anyukák, ti ebben az esetben elmennétek akár tettlegességig is?

Figyelt kérdés
Ha a szemed láttára, egy másik anyuka strandon, játszótéren, parkban stb. (szóval olyan helyen, ahol sok szülő és gyerek van) de testi fenyítést alkalmazna a gyerekeddel szemben (pl. pofon, elfenekelés, megrángatás)? Nekimennél a másik nőnek, ha ezt tenné? (tegyük fel a gyerek előtte kihúzta a gyufát ennél a nőnél, csinált valami olyan dolgot)
2018. jún. 12. 18:37
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
24%
8asnal a pont. En nem emelek kezet a gyerekemre, ram sem emeltek soha. Ha valaki màs megtennè nő lèttemre agyon vernèm. Soha nem verekedtem èletemben (kivève edzèsen ütöttem zsàkot) de ha èn nem bàntom a gyerekem màs se tegye. Amigy sok a hulye, lehet hirtelen felindulasbol csinalja akar egy perc alatt, hogy bantja, ha gondja van szoljon nekem es intezem a gyerekemmel a magam modjan. Ha szukseges megteritem a kart, ha ugy van bocsanatot kerunk, de hozza ne erjen, mert a helyszinen betöröm az orrat ha nő vagy úgy tökön rúgom, hogy nem felejt el egyhamar, ha fèrfi.
2018. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvastam végig az összes választ, de ez nagyon szituációfüggő.Először is nem mindegy, hogy a gyerekem 3 éves, vagy 9.És hol voltam én, miközben " kihúzta a gyufát"? És főleg mivel húzta ki?Pl.: Ha a 3 évesem nem akarta odaadni a homokozós játékát a másik gyereknek, akinek az anyja erre mondjuk belenyomja a fiam homokba, hát minimum indulatból rúgom fejbe.Ha a kilenc évesem szándékosan nekirúgja a labdát az ő kétévesének,és még röhög is rajta; és erre pofonvágja, én szégyelltem volna magam.Tudom, hülye példák, de gondolom a lényeg érthető.
2018. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálatos, hogy itt csak a fenyegetőzés meg a szájkarate megy. A helyzetet nem lehet értékelni, mivel nincs semmi információ a részletekről.

Ez a "leverem, eltöröm, szétrúgom" duma nevetséges és szánalmas. Egy értelmes embert sem láttam még, aki nekiállt rángatni vagy megpofozott egy kisgyereket. Ugyanígy egy értelmes embert sem láttam még, aki felnőtt létére verekedni kezdett a játszótéren.


Nekem a fenti szituáció elképzelhetetlen, mivel a gyerek közelében vagyok, illetve a fiam sem tenne olyat másokkal, amiért rángatni kellene. Ha pedig egy 6-oshoz hasonló idegbeteggel futnánk össze... Hát őszintén megnézném azt az anyukát, aki egy ilyennek nekiesik és majd lerúgja. Elhúznám onnan valahogy a gyereket, aztán olyan messzire mennénk tőle, ahogy lehet.

2018. jún. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
38%

"Rendőrt hívok mert elfenekekte a kisfiam?


Roppant életszerű :D Remélhetőleg bírósági tárgyalás is lesz belőle."


Igen, rendőrt hívok. ugyanis rendkívül súlyos eset ha egy felnőtt erőszakos egy kisgyerekkel tekintettel rá, hogy a nulla-hat éves korosztályt szokták a játszótérre kísérgetni- vagyis védtelen korosztályról van szó, még aljasabb a dolog. Ha valakinek baja van a gyerekem viselkedésével, jöjjön oda HOZZÁM, jelezze nekem, és ha szükséges, majd én magam leállítom a gyereket, és majd én eldöntöm a szituáció alapján hogy megfegyelmezem-e, és ha igen mivel, és hogyan fegyelmezem a gyermekemet. Idegennek NINCS JOGA HOZZÁ.


Ahhoz, némi alapot hogy valaki ELRÁNTSA a gyerekemet a sajátjától, csak egyetlen érthető szituációt tudok: ha a gyermekem agresszív, erőszakos a másikkal. De akkor sem ütheti meg. Elhúzhatja a saját gyerekétől, felkaphatja, kiemelheti az adott szituációból a hisztis gyereket, de ennyi. Nem rángathatja, nem ütheti meg, mert attól a pillanattó büntetőjogi kategória. És mindent meg is tennék hogy börtönbe juttassak egy olyan primitív barmot, aki csak erőszakkal tudd kezelni egy hisztérikus, vagy erőszakos gyermeket.


Amúgy : a gyermekemet NEM hagyom felügyelet nélkül, tehát ha erőszakos egy másik gyerekkel, én magam állítom le. Ha a másik szülő ennek ellenére agresszív, megint csak hivatalos úton rendezem az ügyet. A gyerekem nem fog erőszakos reagálásokat tanulni tőlem, nem fogja azt látni hogy állatként viselkedem, nem HIHETI azt hogy elfogadható rendezési módja ez bármiféle gondnak.

2018. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
86%

"Roppant életszerű :D Remélhetőleg bírósági tárgyalás is lesz belőle."


Eleve az nem életszerű, hogy egy idegen felnőtt testi fenyítést alkalmazzon egy gyerekkel szemben. De ha megtörténik, igenis fel kell érte jelenteni. Nyilván a mértékétől függően.


De szerinted az sokkal életszerűbb, hogy anyák verekednek a játszótéren...


AMúgy érdekes hallani ezt a sok anyaoroszlánt, aki egyből kezet/lábat/állat törne ha a gyerekét bántanák. Akkor nem tudom, mit tennének, ha a fagyi visszanyalna, és a nagy pattogásban őket is elvernék... Mert ugye aki a gyerekkel agresszív, az nyilván nem hagyja magát.

Akkor mondhatnák a gyereknek, hogy látod, nemcsak téged rángattak meg, hanem engem is...


Szóval tényleg nem értem, hogy ha rendőrséget hívok, mert egy felnőtt agresszíven viselkedett a gyerekkel, az nevetséges, de ha felspanolva én is verekedni próbálok (mert ugye vagy sikerül, vagy nem - legyünk életszerűek), az teljesen normális.

Illetve ha sikerül is, teljesen normális bíróságra járni utána, merthogy engem akkor biztos feljelentenek, ha eltöröm más állát/kezét, akármijét.


Tehát igen, az életszerű, hogy valaki nagyon dühös lesz, ha ezt látja, de az már nem, hogy egyből nekiáll verekedni...

2018. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
78%
Mint írtam: az erőszakos reagálás NEM normális. És elég nevetséges ez a sok agresszív válasz... Duma. Minél nagyobb valaki szája, annál biztosabb hogy igazából lapítana az illető.
2018. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem mennék neki, csak megmondanám hogy a nevelést bízza rám, majd tettől függően a gyereket is lecs.szném.
2018. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
55%

Hát, hogyne :D

Tele vannak a börtönök a játszótéren a másik kisgyerekét felpofozó vagy elfenekelő szülőkkel :D :D

2018. jún. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem fordulna elő ilyen, mert a normális ember megneveli a saját gyerekét és nem akaszt ki másokat. Mit csinált a gyerek amivel ezt váltotta ki? A kérdést sem értem. Nálad úgy működik a gyereknevelés, hogy megszülted és kirakod a strandra/parkba/játszóra, hogy majd nevelje az utca?
2018. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
49%
Én nem kezdenék sem veszekedni, sem verekedni a nővel, feljelentést tennék a rendőrségen. Mert a törvény bünteti az ilyesmit, akkor is, ha egyébként előszeretettel alkalmazzák sajnos sokan a testi fenyítést.
2018. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!