Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Szeretitek a...

Üdv mindenkinek! Szeretitek a váratlan vendégeket?

Figyelt kérdés
A szitu: szóval a párommal 10 év után költöztünk össze közös házunkba. Sok mindenen túl vagyunk együtt, vártam az összeköltözést. Voltak kompromisszumok (mint minden kapcsolatban), ezeken is túljutottunk. Az összeköltözéssel azonban új, nem várt probléma adódott, mégpedig az, hogy a párom testvére és családja (2 felnőtt 2 gyerek) szeret váratlanul vendégségbe jönni. Sajnos ez nem várt szituációt eredményezett, előző, "külön" életünkben ez sosem volt, nem is lehetett gond. Utolsó ilyen vendégséges alkalommal ösztönösen elutasító voltam és kicsit túllőttem a célon. Ráadásul az előző napokban elég kellemetlen híreket kaptam, amitől nem is volt jó kedvem, szerettem volna kicsit nyugiban lenni. Na ebben az állapotomban érkeztek meg hirtelen, kaptak a rosszkedvemből jócskán. Ezután szóvá tettem, hogy nem lehetne-e mondani nekik, hogy legalább érkezés előtt fél órával hívjanak fel, hogy tudjam ha jönnek, azóta én vagyok a első számú közellenség, hihetetlen feszkót generáltam a párom és köztem. Azt mondja, fogadjam el őket így, ők ilyenek. Hozzáteszem, hogy én bírom őket, bármikor jöhetnek, csak ne váratlanul, ennyi kérésem van. Szeretném megkérdezni, hogy ki hogyan viszonyul a váratlan vendégekhez? Kérhetek annyit bunkóság nélkül, hogy hívjanak fel ha jönni akarnak és ne a kapu előtt szóljanak hogy nyissunk ajtót? Minden vélemény érdekel, lehet hogy bennem van a hiba, azt is elfogadom. De ez a felesleges és értelmetlen mosolyszünet már kezd sok lenni és szeretnék pontot tenni a végére. Ismerősöket direkt nem kérdezek, mert az részrehajló lehet. Idegen véleményekre lennék kíváncsi. Köszi a válaszokat előre is!
2018. jún. 20. 22:09
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
83%

Én a helyedben azt tenném, ha megint random jönnek, hogy elmész otthonról. Pl. "jaj épp most akartam boltba menni", vagy "épp most terveztem hogy merre menjek futni", vagy vonulj be a fürdőbe, és vegyél egy fürdőt, lényeg hogy húzd az időt, vagy kezdj el random porszívózni, és ha nem tetszik, mondd azt hogy " bocs csak épp ilyenkor akartam takarítani"

esetleg "Kár, hogy most jöttetek, mert akartunk a párommal étterembe menni, már lefoglaltuk az asztalt! Milyen kár, hogy ilyenkor érkeztetek! Máskor szóljatok és nem lesz ilyen eset :)"


A kérdésre válaszolva: utálom ha valaki váratlanul jön. Szerencsére csak egy ilyen van a családban, volt itt kétszer, egyszer fel sem hívott hogy itt van vagy hogy jön, másszor meg akkor hívott fel, hogy "na engedj már be itt csengetek és várok már negyed órája" (persze nem így mondta). Én meg csak annyit mondtam, hogy ha valamit akar akkor telefonáljon egy nappal előtte, és nem engedtem be. Azóta nem is beszélünk, de nem bánom egyátalán

2018. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem. Délután nem is nyitok kaput, ha nem várok senkit.


Délelött még csak-csak, ha otthon vagyok, mert jöhet postás, vagy óra leolvasó, de nagyjából azt tudom, mikor esedékes.


Vagy tíz perce jövök haza a boltból, az egyik kapu elött áll egy öregúr, telefon a fülén, és ordít. A telefonba. "Itt állok a kaputokban. Hogy-hogy nem vagytok itthon?" És vörös a képe. Undok alak vagyok, tudom, de vigyorogtam.

2018. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
25%
Amilázt írta, hogy a család jöhet váratlanul: a kereeesben a partner testvére és annak a családja jön látogatóba, márpedig normális embereknél ez családnak számít.
2018. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
83%

33-as normáls esetben a család SEM lálít be váratlanul máshoz.


Ugyanis a másiknak lehet ezer dolga, és rohadtul nincsen kedve magyarázkodni, hogy "bocs, nem alkalmas", ha el akarja küldeni, akkor mgsértődik "csak kicsit maradok", stb.

2018. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
35%
Mégegyszer, utolsó, mert esélyes, hogy a csodás szótárprogram miatt nem ertetted: "aki azt irta hogy a család jöhet váratlanul..."
2018. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosan kéred. Váratlanul-hívatlanul beállítani valakihez szimpla bunkóság, mindegy, hogy ki teszi.


Párom családjánál is divat, hogy csak úgy jönnek-mennek egymáshoz. Nálunk sosem volt. Nincs ezzel baj, ha nekik így jó, csinálják így, de én nem voltam/vagyok rá vevő, és a párom maximálisan igazat adott. Egy darabig hozzánk is próbáltak csak így jönni, amikor nekik tetszett, jelzés nélkül, miután elköltöztünk és megszületett a kisfiunk, de hamar le lettek állítva. Mert mi van, ha épp szoptatok, épp alszik a gyerek, ne adj'isten épp én is ledőlnék kicsit, épp elmentünk sétálni...stb. Szépen, udvariasan a tudtukra adtuk, hogy mindenkit szívesen látunk, DE nem vagyunk átjáróház, 2016-ban mindenkinek van telefonja, sőt internete is, semmi ideig nem tart felhívni, vagy rámírni.


Szerencsére ők megértették, és betartják azóta is, mindenféle harag nélkül...

2018. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
85%
Leszögezem, csak a vastagon szedett kérdést olvastam el. Erre a válaszom: nem. A vendégeket sem szeretem. A váratlant meg be sem engedem.
2018. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvető illem lenne, hogy nem állítok be vkihez váratlanul, ha nincs vészhelyzet, vagy ha igen, megkérdezem, zavarom-e. De sajnos sok helyen ez nem számít...


Én sem szeretem a hívatlan vendégeket, főleg mert azért nem tartok 24/7 rágcsát meg patinás rendet sem. Aztán meg én leszek a tahó, ha nem teljesen kisuvickolt lakásban fogadom őket meg nem vagyok szépen felöltözve meg nem tudom "megkíííínáááááálniiiii" őket. Tapasztalat, sok ilyen típusú ismerősöm van, hogy beállítanak máshoz hívatlanul, aztán rajta csámcsognak más ismerősöknek. Szerencsére nem vagyunk olyan viszonyban, hogy hozzánk is jöjjenek. Egyszer történt hasonló anyámmal, de akkor nem kapta zsebre, amit tőlem kapott. Hogy az nem oké, hogy hívatlanul beállít, és utána azért b.tat, hogy miért vagyok otthon bugyiban-melltartóban.

2018. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Számomra őszintén meglepő, hogy egyrészt 10 évet vártatok az összeköltözéssel, másrészt, hogy 10 év alatt ennyire nem ismerted meg a párodat, hogy ez még meglep. Amikor mi beköltöztünk a saját házunkban, közöltem minden családtaggal, hogy majd ha hiányoznak, hívjuk őket, de nem jöhetnek amikor csak akarnak. Mivel elég határozott és lényegretörő voltam, mindenki betartja.
2018. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még egyszer. Többen felvetették hogy miért kellett várni 10 évet az összeköltözéssel. A válaszom, hogy egyrészt ez nem volt témája a kérdésemnek, másrészt nem fogok két oldalban untatni mindenkit a magánéletemmel, így történt és kész. Hogy hogyan nem ismertem ki ezalatt a páromat? Írtam hogy jól ismerem, de amíg nem volt közös életünk, a családjának ilyen furcsa szokásaival egyszerűen nem szembesültem. Ennyi, és már így is többet magyarázkodtam feleslegesen a kelleténél. Üdv mindenkinek.
2018. jún. 28. 08:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!