Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Szeretitek a...

Üdv mindenkinek! Szeretitek a váratlan vendégeket?

Figyelt kérdés
A szitu: szóval a párommal 10 év után költöztünk össze közös házunkba. Sok mindenen túl vagyunk együtt, vártam az összeköltözést. Voltak kompromisszumok (mint minden kapcsolatban), ezeken is túljutottunk. Az összeköltözéssel azonban új, nem várt probléma adódott, mégpedig az, hogy a párom testvére és családja (2 felnőtt 2 gyerek) szeret váratlanul vendégségbe jönni. Sajnos ez nem várt szituációt eredményezett, előző, "külön" életünkben ez sosem volt, nem is lehetett gond. Utolsó ilyen vendégséges alkalommal ösztönösen elutasító voltam és kicsit túllőttem a célon. Ráadásul az előző napokban elég kellemetlen híreket kaptam, amitől nem is volt jó kedvem, szerettem volna kicsit nyugiban lenni. Na ebben az állapotomban érkeztek meg hirtelen, kaptak a rosszkedvemből jócskán. Ezután szóvá tettem, hogy nem lehetne-e mondani nekik, hogy legalább érkezés előtt fél órával hívjanak fel, hogy tudjam ha jönnek, azóta én vagyok a első számú közellenség, hihetetlen feszkót generáltam a párom és köztem. Azt mondja, fogadjam el őket így, ők ilyenek. Hozzáteszem, hogy én bírom őket, bármikor jöhetnek, csak ne váratlanul, ennyi kérésem van. Szeretném megkérdezni, hogy ki hogyan viszonyul a váratlan vendégekhez? Kérhetek annyit bunkóság nélkül, hogy hívjanak fel ha jönni akarnak és ne a kapu előtt szóljanak hogy nyissunk ajtót? Minden vélemény érdekel, lehet hogy bennem van a hiba, azt is elfogadom. De ez a felesleges és értelmetlen mosolyszünet már kezd sok lenni és szeretnék pontot tenni a végére. Ismerősöket direkt nem kérdezek, mert az részrehajló lehet. Idegen véleményekre lennék kíváncsi. Köszi a válaszokat előre is!
2018. jún. 20. 22:09
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
93%
Anyósék járkáltak így hozzánk, volt hogy öten állítottak be váratlanul vasárnap reggel 7 órakor... Ráadásul 220 kilométerről jöttek, volt, hogy otthon sem voltunk. Aztán egyik alkalommal a párom besokallt (éjjel a gyerek betegsége miatt egyikünk sem aludt, amikor csöngettek, akkor pont arról beszéltünk, hogy vajon hol van nyitva tartó ügyeletet...), eldurrant az agya és közölte velük, hogy rosszkor jöttek, és egyébként is milyen dolog ez (szerintük aranyos meglepetés). Volt nagy sértődés, de többet nem jöttek bejelentkezés nélkül.
2018. jún. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
71%
Ezek szerint én vagyok a kivétel. Nálunk minden vendég szívesen van fogadva, bárki bármikor is jöjjön. Kávé, tea, üdítő, valami teasutemeny mindig van itthon és senki nem várja el, hogy körülöttük ugráljak. Ha mennem kell valahova, akkor szólok, hogy x időpontban mennem kell, sosem volt ebből probléma. Mondjuk nem is fel napra jönnek és nem agyament időpontban. Ha problémám lenne a váratlan látogatókkal, akkor a legelső alkalommal közölném ezt egyenesen
2018. jún. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 kokomono válasza:
82%

Sziasztok!

Én sem szeretem a váratlan vendégeket!Az előző házasságomban volt pár kellemetlen szituáció miatta!Én július 11.-én megyek a lányomhoz Pécsről-Celldömölkre pár napra,de már kb 2 hónapja elmondtam neki(megbeszéltük) 4 műszakban dolgozik,és egyeztettünk,hogy véletlen se zavarjuk,mert két 3 éves és egy 13 éves gyerekkel megyünk!

Én finoman,de megmondanám a páromnak,hogy ez nem szép tőlük,mert mi van,ha pl nem vagytok otthon vagy épp mást csináltok.....nehogy már nektek keljen igazodni a "vendégekhez"

2018. jún. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
90%
Idegrohamot kapnek, ha csak ugy ram rontananak. Meg azt is utalom, mikor a futart varom es nem merek elmenni wc-re vagy zuhanyozni, mert tuti akkor jon. En nagyon megertelek.
2018. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell beállítani, az ilyen bologato hülyét, mint a férjed (vagy mi) ki kell dobbi a fenébe.


Ennyi.

2018. jún. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
74%

Az biztos, hogy nem tudnék ilyen tutyimutyi eröszakos ("ez van fogadd el") fazonnal együtt élni.


Gyakorltilag innentöl kezdve MINDIG odapofátlankodhat bárki, és neked mosolyogva türni kell, vagy a párocskád is kiakad rád.


Tudod, mikor viselném el... gondolkozz el a közös jövön, ami - hacsak be nem csicskulsz nekik - nem lesz hosszu életü.


A párod természete kezd kijönni. Mondjuk nem értem, miért kell tíz évet várni egy összeköltözésre :(

2018. jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
94%

Nagymama vagyok, sokszor vigyázok az unokáimra, hogy a szülők mehessenek dolgozni. Minden gyerekemhez van kulcsom, a gyerekeimnek is van az én lakásomhoz.

SOHA nem fordult elő, hogy önkényesen, kérdezés nélkül bementünk volna egymás lakásába! Ha "arra járunk", előtte telefon!

Szerintem ez alap illemszabály (kellene legyen) mindenkinek!

2018. jún. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Mindenkinek hálás vagyok a válaszért, köszönöm!
2018. jún. 21. 07:35
 29/40 anonim ***** válasza:
88%
Nem is nyitok ajtót, ha nem várok valakit. A futárok és a postás felhívnak vagy kapok e-mailt, mikor jönnek, másról pedig feltételezem, hogy hittérítő vagy ilyesmi és majd elmegy :)
2018. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
96%

Anyukám testvére a családjával jön-megy amikor csak szeretne,de mint fentebb írták,ők család,nem pedig vendégek.

Mi sem szeretjük,ha valaki szó nélkül beállít. Elég kicsi a házunk,gyakran káosz van(amit 10 perc alatt gyönyörűen helyre lehet hozni),ha valaki jön,akkor kellemetlen,hogy ott a mosatlan a konyhapulton,vagy éppen főzés,vasalás,délutáni alvás... Én nagyon rosszul bírom a meleget,ilyenkor nyáron csak a minimális ruházat van rajtam,amit ugye egy idegennek nem igazán kellene látnia.

2018. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!