Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza: a szüleimnek...

Kinek van igaza: a szüleimnek vagy a férjemnek?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden:

A férjemnek nagyon régóta van egy háza. Mikor ide költöztem mindent én vettem bele. Edényektől vasalótól kezdve a függöny, bútorok, hűtő, mosógép stb. Szóval 80-90%-ban én a szüleim segítségével. Utánna a szülemtől kaptunk egy új autót is (több milliós), amit közösen használunk, bár nagyon ritkán, mert a benzinen lehet a legjobban spórolni. Kissebb felújításokat csináltunk (pl. ajtó- ablakcsere, festés), amit közösen fizettünk a férjemmel.

Most megint egy nagyobb összeg kellene a házra, ugyanis a tető beázik. A szüleim látva, hogy nekünk nincs rá pénzünk és hitelt nem akarunk felvenni (szerencsére sosem volt), felajánlották az utolsó fillérjüket is (konkrétan 1 millió ft-ot), hogy csináltassuk meg belőle a tetőt. Na de nem akarják csak úgy kidobni a pénzt az ablakon, felvetették, hogy a ház egy részét, figyelembe véve, hogy idáig is sokat hoztam ide, írassa rám (itt max. 20-25 %-ról beszélhetünk). A ház sem ér sokat, vidéken lakunk, max 14-15 milliót.

Szóval a férjem ezen teljesen fel van háborodva. Ő ezt az összeget semmibe nem nézi, mivel a ház értékéhez képest ez semmi. Nem nézi, hogy már idáig is az összes pénzem itt van, és a szüleim is mindenben segítenek amiben tudnak. Szinte mindent ők vesznek meg a gyereknek is.


Szerintetek jogosan van felháborodva az ötleten a férjem?

Én meg úgy érzem, hogy költöm a pénzem egy olyan házra, ami sosem lesz az enyém. Akkor tényleg az ablakon dobom ki.


2010. jún. 17. 08:19
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
11.09 egyetértek, a fentit nem a kérdezőnek írtam, hanem egy válaszolónak, aki szerint minden felesbe igazságos.
2010. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát szép kis helyzetbe hoztak a szüleid, nem mondom.

Még nem váltam el (nem is szeretnék), de úgy gondolom, ha válásra kerülne a sor, akkor a férjed mondhatja azt, hogy amit vettél, viheted. Akkor az edénytől a függönyig mindent visszakapsz. Az autó - gondolom - a te neveden van, ebből sem lehet vita. Az 1 m ft-ot (amennyiben elfogadjátok) meg a szüleid kezeljék úgy, hogy számlátkérnek a saját nevükre, és ezzel később igazolni tudják, hogy ők fizették.

És azt, hogy "szinte mindent a nagyszülők vesznek a gyerekeknek is" eléggé fura felhánytorgatni. Most szívesen adják az UNOKÁJUKNAK, vagy sem? Ezért nem illik ellentételezést kérni...vagy később majd nekik is benyújtják a számlát?

Üljetek le, és fontoljátok meg, hogy kell-e az 1 m Ft (pláne, hogy a szülők utolsó spórolt pénze) ilyen feltételek mellett.

A jelek szerint jó szájízzel nem nagyon fogtok mostanában lefeküdni...


Minden jót!

2010. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Szüleidnek van igaza. A férjed fél, hogy válás esetén kisemmized? ÉS te ne féljél, hogy ő kisemmiz esetleg majd téged???

A szüleid irjanak ajándékozási papirt a pénzről, igy válás esetén azt a pénzt meg kell kapjad az osztozkodás során.

Kérj számlát az anyagról, munkáról, a te nevedre. ezzel igazolod, hogy a házba tetted a pénzt. Ezeket a papirokat a szüleidnek adjad oda.

Ez ellen a férjednek se lehet kifogása.

Az oda vett ingóságokért (bútor, stb.) cserébe nem kérhetsz tulajdonrészt, ezek váláskor a tid lesznek és kész. Ugyanúgy az autó is, ha külön vagyonodból vetted.

Ha ezek a dolgok amortizálódnka, akkor másikat vesztek helyette és az lesz a tiéd váláskor.

2010. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!