Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza: a szüleimnek...

Kinek van igaza: a szüleimnek vagy a férjemnek?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden:

A férjemnek nagyon régóta van egy háza. Mikor ide költöztem mindent én vettem bele. Edényektől vasalótól kezdve a függöny, bútorok, hűtő, mosógép stb. Szóval 80-90%-ban én a szüleim segítségével. Utánna a szülemtől kaptunk egy új autót is (több milliós), amit közösen használunk, bár nagyon ritkán, mert a benzinen lehet a legjobban spórolni. Kissebb felújításokat csináltunk (pl. ajtó- ablakcsere, festés), amit közösen fizettünk a férjemmel.

Most megint egy nagyobb összeg kellene a házra, ugyanis a tető beázik. A szüleim látva, hogy nekünk nincs rá pénzünk és hitelt nem akarunk felvenni (szerencsére sosem volt), felajánlották az utolsó fillérjüket is (konkrétan 1 millió ft-ot), hogy csináltassuk meg belőle a tetőt. Na de nem akarják csak úgy kidobni a pénzt az ablakon, felvetették, hogy a ház egy részét, figyelembe véve, hogy idáig is sokat hoztam ide, írassa rám (itt max. 20-25 %-ról beszélhetünk). A ház sem ér sokat, vidéken lakunk, max 14-15 milliót.

Szóval a férjem ezen teljesen fel van háborodva. Ő ezt az összeget semmibe nem nézi, mivel a ház értékéhez képest ez semmi. Nem nézi, hogy már idáig is az összes pénzem itt van, és a szüleim is mindenben segítenek amiben tudnak. Szinte mindent ők vesznek meg a gyereknek is.


Szerintetek jogosan van felháborodva az ötleten a férjem?

Én meg úgy érzem, hogy költöm a pénzem egy olyan házra, ami sosem lesz az enyém. Akkor tényleg az ablakon dobom ki.


2010. jún. 17. 08:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia. És a férjed elismeri az 5 milliót? Mert ha igen, akkor - én egyáltalán nem értek hozzá, de - írjatok róla papírt, hogy elismeri, hogy azt 5 millió forintot te a házra költötted. Mondjuk, ha a kocsit levonjuk belőle, akkor az kevesebb, de azért ez mégsem úgy működik, hogy a szüleid támogatnak benneteket, és válásnál neked semmid nem marad. Érthető, hogy a férjed fél, hogy mi lesz a váláskor. De ugyanezen az alapon te is félhetsz, hogy mi lesz a lakásba fektetett pénzeddel válás esetén.

Szerintem ezt mindenképpen tisztáznotok kell, mert a vége még az is lehet, hogy emiatt haragudtok meg egymásra és ebből lesz a válás.

Mert ugye benned is ott a tüske, meg benne is. Üljetek le és beszéljétek meg úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen. És ne hagyd magad. Meg kell értse, hogy mitől félsz te is. Ha szeret megért, és nem csak a saját malmára hajtja a vizet.

2010. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
25%
nincs férjem,mert még nagyon fiatal vok(18/L),de ez nem úgy szokás,hha egy házaspár együtt él egy lakásban,az nem úgy van h a férjé v feleségé,hanem 50-50%,nem?sztem így lenne igazságos.
2010. jún. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi kaptunk egy házat a mamámtól.Az én nevemen van de úgy beszélünk róla mint közös. A pénzt a mama számlájáról utalták át nekem. Ez az én magán vagyonom. Az ügyvéd szerint ha össze is házasodunk akkor is az enyém, de minden amit utána csináltunk rajta értékben 50-50%.Neki nagyon sok munkája van benne, nekem meg pénzem mert nagyjából én fizettem a felújítást, ő festett, burkolt stb.. mester emberre nem költöttünk. Ő is akarta Írassam rá a felét. Úgy éreztem akkor hogy a pénzemet a sajátomat akarja elvenni( pedig nem így van) Mondtam neki nem íratom rá. Ezt elfogadta, Várd meg míg ő akarja rád íratni. Mi 1-2 hónap után túlestünk a ki mit fizet hogyan című problémán. A házat közösnek tekintjük és mondjuk másoknak. Ha kenyértörés lenne én becsülettel kifizetném, de ő azt mondja nem hagyja ott a házat mert sok benne a munkája és igyekezzünk úgy élni hogy ne is kelljen otthagyni. Én téged is megértelek, de a férjed érzését is ismerem a saját bőrömön. Furcsa hogy ennyi idő után is ez a gond.
2010. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
87%
A papír irogatás nem megoldás. Oda állsz elé hogy írd alá adtam 1 milcsit? Tönkre megy így a kapcsolat. És ne fogadd el a szüleid utolsó fillérjét, mert mindig meg fogod kapni tőlük is hogy én odaadtam. Lehet hogy nem most. Oldjátok meg ti ketten. Ha a kocsit sem fogadod el akkor nem itt tartanátok, nem lenne ez a több milliós befektetés neked. Vagy a kocsit kellett volna a szülő nevére írni.
2010. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
40%
Vagy adj és ne számold hándáld vagy ne adj. Volt lehetőséged nemet mondani , ne fogadj el szülőktől semmit. Felnőttél oldjátok meg a tetőt. Ez élősködés.
2010. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
75%

OFF. Utolsó válaszoló, mindegy, hogy a mesevilágban mi igazságos, a valóság nem ilyen, kő kemény érdekek vannak csak. Látod, itt egy házaspár, eddig boldogan életek, nevelték a gyerekük és most hirtelen annyira fontos lett a pénz, hogy már azon törik a fejüket feltételesen, hogy egyszer majd ha netalán tán válásra kerülne a sor, akkor hogyan tudnak osztozkodni, ki mit tett a közös életbe... elszomorító.


ON. Megértem a kérdező gondját, úgy érzi, valahol kihasználják, ugyanakkor nem tudok neki igazat adni teljes mértékben mégsem.

Az a kérdésem, hogy miért nem merült fel az, hogy eladják a több milliós kocsit, és az árából csináltatják meg a tetőt? Így is ugyanúgy a más pénzéből csináltatnák meg tetőt, de legalább nem a szülei utolsó fillérjét kellene befektetni...

Arról nem esett szó (ha mégis, elnézést a kérdésért), hogy ha már bevonjuk a szülőket az életünkbe, akkor mindehhez mit szólnak a férj szülei?


Egyébként nem csak a gépek romlanak el és amortizálódnak, a ház értéke sem nő egyenes arányban az idővel - ugyanúgy romlik, ha nincs rendesen fenntartva, lásd beázik pl. a tető. Kérdező, a te érdeked is, hogy ne egy lyukas tetejű házban élj, amiben a férjed otthont adott neked.

2010. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a szüleidnek van igaza. más lenne a helyzet, ha még nem a férjed lenne, de mivel az, így egyértelmű, hogy mivel a szülők is adtak pénzt, nem is keveset, így én is azt mondom, hogy igazuk van. valahogyan beszélgess el a férjeddel erről, hogy még ha nem is miattad, de a gyerekek miatt megtehetné. mert bárhogy is alakulhat még az életetek és ne az legyen, hogy a szülők az utolsó pénzüket is neked adják és aztán elváltok vagy bármi történik és abból semmit nem látsz, max a bútorokat. úgyhogy ez egyértelmű, hogy ilyet kérnek - kérsz a férjedtől. de gondolom neki is nehéz lehet, mivel az övé, így szépen lassan adagold be neki, kedvesen beszélgess el vele erről, mert ha csak a veszekedés lesz, akkor annak semmi értelme. ne egy házon legyen a balhé, ha már jól megvagytok. a mai világban mindenre fel kell készülni, így akár azt is lehet, hogyha nem akar belemenni, akkor írjatok egy szerződést az ügyvéd előtt, hogy amit a te szüleid beleraktak pénzt, azt vissza kell fizetnie, ha esetleg elválnátok vagy bármi, mivel az még csak nem is a tied, hanem a te szüleidé. szóval érhető. hogy nézne ki az, hogy esetleg (amit reméljük soha nem így lesz) elváltok, de se a házból nem jár semmi neked, se vissza pénz, és a szüleidnek már semmi pénzük nem maradt, viszont a férjed él a házában mint marci hevesen, mert minden tökéletes rajta-benne. szóval ez egyértelmű lenne a számomra is. ezt így talán vezesd le neki, hátha végre megérti.
2010. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
68%

A férjed fél, hogy kisemmized? Miért semmiznéd ki? Ja, hogy neki kéne az is amit a szüleid adtak? Mert azzal, ha nem megy bele valamilyen, számodra is jó megoldásba, akkor elmondható, hogy ő semmiz ki.

Nálunk az unokabátyám járt úgy, hogy a feleség által örökölt házba költöztek. 10 évig biztos házasok voltak, de nem tudom pontosan, na de a lényeg, hogy az unokatesóm 10 év munkáját, energiáját, pénzét, fizetését beleölte a házba. Most meg hogy elváltak mehetett az utcára, mert persze neki semmi sem jár. És 100ezer forint fizetéséből menjen albérletbe, fizessen rezsit, egyen, meg a két gyerekre fizessen 40 ezer gyerektartást. És akkor miből él? 0 forintból havonta?

Hát ezért kell ezt megbeszélnetek.

Sajnos muszáj a válásra gondolni, mert így járhat aki nem gondol csak arra, hogy milyen boldogok is vagyunk és mindig azok is leszünk. Uncsitesó is gyanítom így gondolkodott, hát keményen ráfaragott szegényke.

Szóval ne hagyd magad.

2010. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

9.40h Akkor szokás úgy, hogy férj-feleség 50-50%, ha együtt vesznek lakást a közösen megkeresett pénzből.


Miért lenne igazságos, ha az egyik kap egy 10 milliós lakást a szüleitől, akik egész életükben ezért dolgoztak, majd fele-fele lesz, elválnak, és a másik fél viszi az 50%-ot? Ezt általában csak a lakás eladásával lehet, mert senkinek nincs annyi saját készpénze (pont mert hogy a közösen keresett pénz közös, tehát nincs saját pénzed), vagyis a szülőktől kapott lakás eladásra kerül, a másik fél viszi az 5 millát, amiért nem dolgozott meg, csak aláírta a házassági anyakönyvet, a lakástulajdonos megkapja a lakása értékének a felét, amiből nem tud másik lakást venni (vagy nem olyan jót), mert csak fele annyi a pénz. Pedig az elején az övé volt minden.

Miért lenne ez igazságos? Ha ez így lenne, sokan azért házasodnának, hogy megkopasszanak másokat. Nem hiszem, hogy lenne értelme.

2010. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
10:58 nak. Nem a lakás 50-50 hanem amit csináltak rajta. Mondom a ház az enyém, pl a házat vettem 5 milliért , ráköltöttünk 3-mat akkor a 3 megy 50-50 felezésbe, és nem az eredeti ház ára.Ez így van az ügyvéd mondta.
2010. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!