Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megmondanátok a párotoknak,...

Ti megmondanátok a párotoknak, hogy a papájának pár napja van?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy baj van. A párom nagypapáját pár napja műtőtték, mert eslesett otthon. 86 éves. Az orvosok azt mondták pár nap, és eltávozik, mert nem bírja a szervezete. Feladta a harcot teljesen. Nem kel fel (nem is tud). Nem eszik, amit nagynehezen pár falatot megevett ki is hányta :( üveges a tekintete. 300 kilóméterre laknak tőlünk. Párom beszélt az anyukájával, de neki csak annyit mondott, hogy visszajön mindent, amit eszik, és hogy furcsa a papa. Nem merte elmondani mi is az igazság. Holnapra párom kivett szabit, meg én is, és lemegyünk hozzájuk. Én felhívtam a (leendő) anyósomat, és nekem elmondta, hogy mi is az igazság, de páromnak ne mondjam el,holnap úgyis megyünk, és el tud köszönni. Szerintem joga van tudni a páromnak, hogy sajnos nagyon valószínű, hogy elköszönni megyünk a papától. Viszont csak neki van jogsija, és tudom, hogy képes lenne 200al száguldani le. Megvárjam a holnapot? Hátha látja a papáján, hogy feladta, és tisztességesen elköszön? Vagy készítsem fel én? Nem tudom mit tehetnék :( nagyon rossz mindenhogy :(
2018. júl. 1. 17:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem bírálok felül senkit sem, nem mondtam a páromnak semmit. Tudja ő is, hogy idős a papája, és azt is, hogy már gyenge. A családjára bízom a közlést, nem avatkozom bele. Csak nekem rosszul esne, ha párom tudná, de nekem nem mondaná el. Mivel a Papa még kommunikál így semmiképp nem szólok bele. Holnap úgyis meglátja, amit én már tudok. De szívből remélem, hogy nem utoljára látjuk, és, hogy láthatja majd a dédunokáját!

2018. júl. 1. 18:38
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha mentek, vigyetek neki vlmi kaját -

annak biztos fog örülni

2018. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

A párom nagybátyja rákos volt. Mindenki azt mondta a páromnak, hogy meg fog gyógyulni, ne is aggódjon, jól lesz, csak kicsit rosszul van. Ebbe teljesen beleélte magát és pontosan tudtam, hogy ha meg van győződve, hogy valóban semmi baj és így hal meg a nagybátyja, teljesen összeomlik. Mivel én orvosi szempontból is ráláttam a nagybátyja állapotára, jobbnak láttam felkészíteni, és így könnyebben átvészelte, mikor tényleg elment.

Ebben az esetben viszont, mivel nagy távot kell vezetnie, nem kellene egyenesen megmondani. Biztosítsd, hogy te mellette vagy, bármi történik együtt átvészelitek. Aztán pedig talán maradjatok pár napot ott, így a papával is lehet, és a sokk után sem kell azonnal hazavezetnie.

2018. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
23%

ha nem lenne ez a vezetés-ügy, én elmondanám. de semmi szükség arra hogy a te életedet kockáztassa egy 86 éves miatt, aki számára teljesen természetes a halál.

A sajátjával persze azt tesz, amit akar, ha 200-zal száguld, az ő baja, de másokat ne öljön meg. undorító az ilyen ember komolyan, akinek hazudni kell, csak hogy ne úgy vezessen, mint az állat. ő maga tehet arról, hogy hazudni kell neki, nem te vagy a hibás.

2018. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 babyboom567 ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

A kérdésre válaszolva, a vezetési stílusa miatt nem mondanám el.

Másrészt, keresztapám elesett 3 éve,eltört a lába meg a csípője,de mivel 90 éves volt már akkor,ezért nem tudták megműteni,mert az altatást senki sem vállalta a kora miatt,megmondták hogy abba tuti belehal.Úgyhogy maradt ágyban fekvő pelenkázták.3 éve feküdt az ágyba,pedig neki is pár napot hetet mondtak.Pár hete keresztanya meghalt, ezért keresztapa otthonba került. A 3 év alatt többször kiesett az ágyból, beverte a fejét is,volt hogy félrebeszélt,hogy nem ismert meg,hogy nemtudta hol van.És még mindig él.


A másik történetem a volt barátom nagyapja.Prosztatarákot diagnosztizáltak neki 75 évesen.Mondta neki az orvos,hogy meg kell műteni, utána meg protokoll a kemó,meg lehet sugarazzák.Erre azt mondta az orvosnak, hogy -fiam, éngem nem kell megműteni,ha meg kell halni meghalok.Megjártam a háborút,hadifogságot,felépítettem egy házat, felneveltem kiiskoláztam a gyerekeimet, láttam felnőni az unokáimat.Ha meg kell halnom meghalok.Még jó 10 évet élt mindenféle kezelés nélkül.

2018. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

14-esnek igaza van, ezek szerint eddig a világon csak olyan ember kapott halálhírt, aki tudott vezetni, és nem veszélyeztetett másokat?


Én amúgy qrva zabos lennék, ha a párom nem mondaná el, de őt te ismered.

2018. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem se mondd el neki még most. Akkor sem értetek volna oda látogatási időben, hogyha azonnal elindultok 200-zal amikor kiírtad a kérdést, tehát értelmetlen lenne. Ha holnap sem akarja elmondani neki a családja, akkor viszont mindenképp mondd el. Joga van tudni és rendesen elköszönni, csak ha egy mód van rá, akkor próbálj kimaradni a balhéból, mert most könnyen te leszel az ütköző... Ha anyós rájön, hogy elmondtad, akkor megharagudhat. Ha párod megtudja, hogy tudtad de nem mondtad el (főleg ha túl későn tudja meg), akkor ő fog haragudni rád, miközben esélyed sincs olyan döntést hozni, hogy az mindenkinek jó legyen.
2018. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg esélyem sincs jó döntést hozni. Az élet eldönti hogyan tovább. Amúgy félreértések elkerülése miatt: párom nem vezet őrült módon sosem. 4 éve él pesten velem, előtte (nagyon) vidéken lakott. 4 év alatt 1x ment 170el, de akkor nagyon sürgősen rohantunk, egy élet múlt rajta. Autópályán mentünk, bár gyorsan, de nagyon figyelve vezetett. Ezenkívül állítása szerint még egyszer közlekedett gyorsan, akkor én még nem ismertem. Akkor az anyukáját vitte a mentő sürgős szívműtéttel, és a mentő után siettek kocsival. 11 éve van jogsija. De most nem ez a lényeg.

Holnap korán indulunk mondta is, és szép nyugodtan levezet 300 kilómétert. A többi ott kiderül :/ amúgy eléggé rosszul érzem magam, hogy hallgatok, de tudom, hogy jelenleg nem tudna mit tenni. Olyan helyen van a Papa, ahol vigyáznak rá, de sajnos, ha lejárt az idő akkor eltávozik. Mellette leszek, és támogatom.

2018. júl. 1. 22:49
 19/21 anonim ***** válasza:
Látom, tegnapi a kérdés. Leírod kérdező, hogy mi lett végül? Voltatok ma lent nála?
2018. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen voltunk. Most úton vagyunk haza, nemrég indultunk vissza. A Papa nagyon rosszul van. Anyukája ott volt páromnak, és nyíltan mondta: köszönjetek el tőle. (Ez elég morbid volt így) Párom rámordult, hogy azért ezt lehetett volna szebben is. Aztán az ott töltött idő közben kimentünk cigizni ketten, és akkor párom kerek perec megkérdezte, hogy mit gondolok, túléli vagy nem? Ott már megmondtam neki az őszintét, hogy nézd én remélem a legjobbakat, de a Papa már be van sárgulva, egy kortyot sem iszik, és nem eszik egy falatot sem, szóval menjünk vissza hozzá inkább. Azt mondta ő is így látja. A beszéde hol jobb volt, hol összevissza beszélt. Kereste a szekrényt, és nem tudta mi van a kedvenc szilvafájával. Aztán mondtuk, hogy hozunk be róla pár szemet, ha azt szívesen megenné, de elutasította. Saját szemmel azt mondom sajnos, hogy utoljára láttuk :( de remélem a legjobbakat! Páromat nyugtatom, amikor csak tudom. Papája apukája helyett nevelte, mert az Apukája nagyon fiatalon meghalt. Szóval ezek voltak. Párom nem adta fel, és viszonylag nyugodt, csak nem nagyon beszél. Most is inkább csak a vezetésre figyel, és néha néha szólal meg, de akkoris a Papáról beszél.
2018. júl. 2. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!