Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben más a házasság mint ha...

Miben más a házasság mint ha csak együtt élünk?

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok, sokáig a szüleimmel éltem. 2 éve járok egy 33 éves sráccal és 1,5 éve együtt élünk. Neki van lakása. Ő akar gyerekeket, én is, de házasságot akarok előbb.

Tipikus, tudom, de nekem ehhez azért kell a házasság hogy komolyan gondolja, érezzem azt, hogy felelősséget vállal értem és a leendő gyerekekért.

De egy baj van: nem akar házasodni, neki nem jelent semmit.

Én viszont így nem látom a jövőnket. Nem akarom, hogy pár év múlva csak kidobhasson:S


Mivel rosszabb/jobb a házasság?


2010. jún. 18. 21:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
21:42 es vagyok, én is lelettem pontozva, pedig semmi rosszat nem írtam, csak azt hogy együtt érzek veled:D
2010. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

A házasság egy anyagi szerződés elméletben biztositék hogy a szakítás után se semízhetnek ki de gyakorlatilag nem ilyen egyszerű.

Ha 10 évig csak te dolgozol ő vihetti a bankszámládról a fele pénzed, ha 10 év és 3 gyerek után mentek szét te mehetsz az utcára mert a lakás már most is az övé.

2010. jún. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
88%

Akármennyire hihetetlen, a házasság még ma is egy gazdasági közösség. Az érzelmi része megy anélkül is, de a család mégiscsak egy gazdasági egység saját költségvetéssel és jó esetben vagyonfelhalmozással, és jól érzi azt minden gyereket akaró nő, hogy ezt szerződés nélkül megalapítani veszélyes dolog. Üzenete van annak, ha egy férfi ezt a szerződést nem akarja megkötni. Úgy is felfoghatjuk a házasságkötést, mint írásbeli kötelezettségvállalást arra, hogy a Családjogi törvényben lefektetett vagyoni kötelmeknek alávetjük magunkat. Erre nem mondhatja senki, hogy a papír nem számít. Hogyne számítana. Aki erre hivatkozik, nyilvánvalóan ködösít, vagy soha végig nem gondolta élete egyik legalapvetőbb kérdését.

Egy közgazdász

2010. jún. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok, szerintem is jók a válaszok, nem értem, hogy miért vagytok lepontozva. De nem baj ez! Én is leleszek:)

Az én véleményem 2oldalú és nem tudok dönteni . Jelen pillanatban sem.

1. Nekem nagyon fontos a házasság. Mindenki azt mondja, hogy csak egy papir, de valahogy én "szégyelnék" szűlni az a papir nélkül:))) Vagy nem is értem még én sem.

2. Sok helyzetben biza jó volna a papir nélküli szűlés:) Ezt arra értem, hogy sokan összeházasodnak aztán kiderül, hogy nem lehet gyerek pl. és aztán elvállnak.(Szóval a JÓBAN, ROSSZBAN vele leszek-nek máris vége). Ezért másik felől tényleg rájösz nem ér semmit az a papir, egyszer van és aztán csak volt.


De persze minden ellenére, én már 5 éve a párommal élek..vagyis azt is lehetne mondani, hogy "házasok" avgyunk papir nélkül:)) De ez egyáltalán nem igy van azért.Hiszen ha házasok lennénk akkor szerintem már baba is volna..


Szóval akárki akármit mond, de valamit csak számit az a papirka. Ha egyebet nem is, de biztonságot ad.

Amúgy meg a te esetedben én sem vállalnék babát. Éppen azért amiért már irta valaki, hogy ha nem érdekli akkor miért nem tud elvenni:) A polgári esküvőn meg elég a tanukkal lenni.Nem kell nagy csatapatét rendezni.

2010. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
41%
Mi majdnem 4 éve vagyunk együtt és van egy 1 éves lányunk. Nincs olyan nap, hogy ne keseregnék el legalább egy percig, hogy Ő nem a férjem, hanem csak az élettársam/pasim. Akitől van egy gyerek... Úgy érzem magam, mint egy proli. Állítólag ő nagyon szeret engem, de mégis jobban szereti magát, mert nem volt esküvő. Pedig tervben volt. A gyerek se véletlenül jött, tervezett volt, ahogy az esküvő is. Biztos voltam benne, hogy el fog venni. Csakhogy az esküvő terve kamu volt, ez akkor derült ki, amikor terhes lettem. Igazából nekem is az a megmagyarázhatatlan kötődés hiányzik. De ezzel az esküvő dologgal, hogy végül nem valósult meg, akkora fájdalmat okozott, hogy ma bármelyik percben el tudnám engedni, mert rájöttem, hogy nem is vagyok neki igazán fontos, ezért már nem is szeretem igazán. Így valószínűleg hozzá se mennék már. Nekünk az esküvő hiánya nagy mértékben megrontotta a kapcsolatunkat.
2010. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
43%
Sajnállak előttem szóló...Sajnos még én se tudom, hogy velem mi lesz..8 éve vagyok együtt a párommal,d e még szó sincs házasságról. Legalább nálatok született eg ybaba..Hidd el, hogy az is sokat számit, egy nagy kincs!!! Én is lehet h leéltem a fiatal éveimet egy férfi mellett és az is lehet, hogy nem is lesz semmi sem..
2010. jún. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
35%

Csatlakozom azokhoz, akik szerint a házasság fontos. Egy nő számára nagyon sokat jelent, ha a párja megkéri a kezét, ez egy olyan 'plusz', ami még inkább összeköti a feleket. És szerintem a férfinak is hasonlóképpen kéne éreznie. Neki is legalább ekkora örömet kellene hogy okozzon az a tudat, hogy a nő, akit szeret a felesége lesz. Szerintem az, hogy valakit a férfi feleségül vesz a legmélyebb tisztelet jele. Számomra egy boldog párkapcsolat megkoronázása a házasság majd pedig a gyerekek.

Igazad van, hogy nem szülnél babát addig, míg feleségül nem vesz. Ha megtisztel téged a lánykéréssel, és tiszteletben tartja azt, hogy ez neked igen is fontos, akkor te is annyira erősnek fogod tartani a kapcsolatotokat, hogy világra hozz egy közös babát. Ez szerintem nagyon fontos.

És ahogyan előttem is írták az, hogy nem szeretne feleségül venni jelzés értékű lehet. Már csak abból a szempontból is, hogy adott esetben beleerőltetne egy olyan helyzetbe, ami neked nem jó, de ezt nyugodt szívvel hagyja figyelmen kívül nem törődve azzal, hogy neked nagyon sokat jelentene, ha megkérne. De ebbe valószínűleg bele sem gondol.

Mert én is azt mondom, hogy ha neki nem számít a papír, akkor nyugodtan feleségül vehetne attól még, hiszen te ezt szeretnéd, és nem lenne belőle hátránya, hiszen elméletileg együtt akar veled élni, ha babát is szeretne tőled. Tehát nem hozhatja fel érvnek azt, hogy neki a papír nem fontos, mert ez csupán kifogás. És a valódi ok nem ez, és ezt nagyon jól látod.

Sok sikert kívánok neked!

22L

2010. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Fel lehet hozni a házasság ellen érveket. Lehet azt mondani, hogy majd váláskor viszi az általam megkeresett pénzt, házat, kocsit. És így is van. Lehet azt mondani, hogy csak a macera van a válással. És ez igaz is.


De hogy lehet úgy hozzáállni egy kapcsolathoz, hogy úgyis vége lesz, és akkor milyen szar lesz, mert osztozni kell?

Ha valakit szeretek, ha valakitől gyereket akarok, meg pláne, akkor azzal életem végéig együtt akarok maradni.

Akkor nem arra gondolok, hogy mi lesz váláskor, mert abból indulok ki, hogy nem fogunk elválni.


De az emberek nagy része ma már nem biztos ebben. Könnyen el tudja képzelni, hogy majd 10 év múlva otthagyja a nőt/férfit. És ezzel a hozzáállással van a baj.

2010. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Amíg egy kapcsolat jól működik, minimális különbségek vannak házasságban és élettársi kapcsolatban. Életvitelben semmi különbség, de ügyintézésben, családjogi dolgokban már vannak apró eltérések.


Valójában akkor derül ki igazán, hogy milyen nagy a különbség a két együttélési forma között, amikor valamilyen okból elválik egy pár útja és rendezni kell a különélés megteremtését, a gyermek és az esetleges vagyon sorsát.

Igen, jogilag sokkal erősebb kötelék, "teher" egy házasság, mint egy élettársi kapcsolat, viszont az előbbi sokkal nagyobb biztonságot nyújt egy gyerek számára.


Lehet ezeket figyelmen kívül hagyni és csak a lelki dolgokat szem előtt tartani, de a tények ettől még tények maradnak. Sajnos manapság a kapcsolatok több mint fele felbomlik.

2010. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!