Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben más a házasság mint ha...

Miben más a házasság mint ha csak együtt élünk?

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok, sokáig a szüleimmel éltem. 2 éve járok egy 33 éves sráccal és 1,5 éve együtt élünk. Neki van lakása. Ő akar gyerekeket, én is, de házasságot akarok előbb.

Tipikus, tudom, de nekem ehhez azért kell a házasság hogy komolyan gondolja, érezzem azt, hogy felelősséget vállal értem és a leendő gyerekekért.

De egy baj van: nem akar házasodni, neki nem jelent semmit.

Én viszont így nem látom a jövőnket. Nem akarom, hogy pár év múlva csak kidobhasson:S


Mivel rosszabb/jobb a házasság?


2010. jún. 18. 21:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
34%
22.28-nál a pont, fel is pontoztam!!!
2010. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%

"Nem akarom, hogy pár év múlva csak kidobhasson"


- maga ez a mondat azt mutatja, hogy nektek nem szabad összeházasodnotok. A párodról nem tudok semmit, így véleményt sem formálhatok róla. Rólad azonban ez az egy mondat elárulja, hogy nem azért akarsz a pasihoz menni, mert kötődsz hozzá, hanem azért, mert egy férfi mellett, aki "jól működik" - nem dob ki - könnyebb az élet.


Ez nem elég egy házassághoz. Nem elég az, ha férfi nagyon szeret téged. Neked is szeretned kellene őt, akkor is ha szegény, ha tehetségtelen stb.

2010. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
18%

tegnap 21:10:

Csak pont azért leszel lepontozva, mert szűk látókörűen gondolkodsz. Mi köze van az én házasságomhoz annak, hogy mások elválnak?

2010. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ki beszélt rólad?
2010. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!

Kb. nekem is ezek a gondolatok járnak a fejemben, hogy, húzza az időt, csak kényelemből

igazából még egy vészkijáratot tart fent

neki megvan az anyagi biztonsága nekem nincs, ez őt nem érdekli hogy velem mi lesz

nem akarom 60 évesen azt mondani hogy a hapsim vagy az élettársam:P Hogy hangzik ez?


Egy komoly nő nem megy bele egy ilyen kapcsolatba.

Neki tényleg nem lenne ez semmi, mert pénzünk van, de én semmi lagzit nem akarok csak egy polgári esküvőt, 2 tanúval és a szűk családdal. Még menyaszonyi ruhát sem akarok, ez a része nem érdekel.

Sőt, semmi luxust sem, pl. a nászutat sem igénylem.



Akarom érezni, hogy egyszerűen ENGEM AKAR. Ha elvenne, ezzel bebizonyítaná. Mert semmi hátránya nem lenne ebből.


De lehetséges hogy nem kellene vele maradni? Azért több év aatt ezt már eldönthette volna! Állítólag egy férfi elég gyorsan eldönti, ha azt az egy nőt akarja. Ő miért nem?

Mert ez így rohadt bizonytalan:(

2010. jún. 19. 11:12
 16/29 anonim válasza:
56%

Szerintem ha szereted, várni kell rá, hogy benőjön a feje lágya. Ez nem kortól függ sokszor. Valami az életében gátolja: szülei házassága, haverok véleménye, környező tapasztalatok.

Egyébként ne gondold, hogy valakit gátol a házasság abban, hogy kidobja a másikat. Nagyon sok a válás, de nem lehet így nekimenni. Igenis bízni kell abban, hogy az enyém sikerül. Ez két emberen múlik. A másiknak ugyanígy kell hozzá állnia.


Egy nő minél jobban hajtogatja, hogy férjhez akar menni, a pasi annál jobban meghátrál. Úgy kell elérni, hogy Ő mondja ki. Tudom ez nehéz. Én házasságpárti vagyok szintén. Ne ragaszkodj görcsösen hozzá, de gyermeket házasságig én nem vállalnék. Az idő talán mindent megold.

2010. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Igen, így lesz adok neki még egy kis időt (1 évet) de nem szülök, az biztos. Ha nem akar, én nem eröltetem, de azért találja ki mit akar, mert egy 28 éves lánynak már nincs annyi lehetősége pártalálásra, mint egy 33 éves pasinak.

Neki lehet még 20 éves barátnője, de nem úgy nekem!

2010. jún. 19. 11:47
 18/29 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem jól döntesz, ha ehhez tartod magad.

Engem ezzel a hozzáállással 49%-ra pontoztak, de nem érdekel, mert ez a véleményem. Nekik meg lehet más. Mindenki úgy él, ahogy akar.

A legfontosabb, és semmi más nem számít, hogy te házasságról álmodsz, ő meg nem. Mások a céljaitok, ami nem megy, nem kell eröltetni.

2010. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg! Mért van itt mindenki lepontozva? Hiszen hasonlóak a vélemények, érvek. Akkor ki pontoz lefelé? A pasik?
2010. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
igen, a pasik pontoznak lefelé, meg azok a nők, akik házasság ellenesek.
2010. jún. 20. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!