Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szolt a családotok amikor...

Mit szolt a családotok amikor közölted velük hogy befog döli a hiteled?

Figyelt kérdés

Nem elég az hogy elveszitek mindent ami 10 év alatt összejött, a család reakcioja is ki kell hogy boritson...

Férjél vagyok, és csak a férjem dolgozk. z én családom hóapokig segitett anyagilag de most már ök sem birják, anyám ma leüvöltötte a fejem, hogy micsoda egy balf..sz lánya van hogy nem kap munkát, és hogy ők mennyi pént raktak b már be az én házamba... ( max fél milla a)a férjem gürizi halálra magát (legalább 10 milla volt a házba lerakva)a hitelen kivül... a lényeg hogy anyámék üvöltöznek,, histiznek, teljesen kikellt magábaol hogy ilye balf..sz gyerekei vannak,,,,

Nem csak a házamat fogom elveszitei, de jocskán fog maradni hitel ugy hogy semmim sem lesz, amit rá teszek a anyámék házára mivel tulaj tag vagyok.

anyiban tehetek az egészről hogy el akartam költözni, és most mindenki engem támad. Felhivnak telefoon és leüvöltik a fejem, hogy minden miattam van.....

ugy érzem összeroppanok..


2010. jún. 19. 11:06
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
83%

Én megértem a családod reakcióját.Valahol Téged is,de azt azért el kell ismerned,hogy nagy butaság volt úgy elindulni,ahogyan ti elindultatok.Nekünk is van lakáshitelünk,de mi ketten a párommal az önerőt összespóroltuk,és úgy vettük meg.A hitelt pedig saját erőből törlesztjük,úgy,hogy én jelenleg aktív álláskereső vagyok,és közben akadnak ilyen alkalmi,csip-csup munkák,amiket vállalok.A családom,és a párom családja egy fillérrel nem támogatott minket soha,de nem bánom,mert így csak és kizárólag ami pénzünk áll benne mindenben,amink csak van.Szóval nincs mit a fejünkhöz vágni,és ez így a jó.Ha egyedül hozod létre az önálló életed,akkor nem is szólhat bele senki.Én is munkanélküli vagyok,mégsem avatkozik az életembe senki,mert nem is tűrném.Hiszen próbálkozok,és soha senkihez nem megyek oda anyagi segítségért.Ez a legnagyobb hiba,amit egy fiatal pár elkövethet.utána életed végéig hallgathatod,hogy mert bezzeg ők segítettek.S bizony a családod is jogosan akadt ki eben az esetben.

Már a kezdetektől az anyagi függetlenségre kellett volna törekedni.Persze én azért nem hordalak el mindennek,de azért gondolkodj el a családod szavain.Van benne igazság.Okosabban kellett volna gondolkodni.Ez nem jelenti azt,hogy Téged nem értelek meg,de lehettél volna racionálisabb.

2010. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
59%

Én sem vettem fel hitelt a házra,igaz nincs is saját lakásom...De én soha nem kértem volna a szülők segítségét(igaz soha nem is adtak) mert ismerem őket,és tudom,hogy minden amit adtak volna azt később úgyis visszahallottam volna..

Az embernek tudni kell,hogy mit bír vállalni,meddig tud bármiben elmenni..Te többet vállaltál,és most bajban vagy...Ahogy írta a diplomás hölgy ilyen esetben bármilyen munkát el kell vállalni.

Nekem nincs diplomám,sem nyelv vizsgám.(szakmám van)

De ha kellett elmentem dolgozni 2 helyre is.Ha kellett dolgoztam 2-3 műszakban egy gyárban is,és ha kellett bizony takarítottam én is..A munka nem szégyen..

Én37 évesen még soha nem voltam munkanélküli,mindig találtam valami melót..Igaz ezek nem álom munkák voltak,de kit érdekel ha kapok fizetést???

Menj keres munkát!!És akkor már látni fogják,hogy te teszel valamit,és nem csak siránkozol...

2010. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
26%

a férjem gürizi halálra magát

Ha a ferjed is kidol mi lesz?Szerintem te egy eloskodo vagy,mar bocs.En nem meresztenem otthon amig mas halalra melozza magat.

2010. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
37%

Igaza van anyukádnak. Miért kellett neked saját ház,ha nem volt hozzá elég a pénzed? ? Miért nem albiba költöztél? A félmilla még akkor is sok,ha a szüleid milliomosok. A jelek szerint pedig nem azok. Jogosan háborodnak fel,mert ha a megmaradt adósságot az ő házukra is ráterhelik,akkor vagy kifizetik a TE ADÓSSÁGODAT,vagy ők is fedél nélkül maradnak.

A férjed pedig nagyon jó ember lehet,hogy halálra gürizi magát,és eltart egy ingyenélőt. Menj el dolgozni,akár kapálni vagy takarítani is,nem kell a munkák között válogatni,ha ekkora bajt hoztál a családra. Senkinek nem esett még le a karikagyűrű az ujjáról,ha "alantas" munkát végzett,mert nem volt másra lehetőség.

2010. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
"Dolgozzon!!!!Aki akar melozik" Azért ezt nagyon könnyű mondani, de el kéne hinni, hogy nem minden városban lehet munkát találni. Én is ott tartok, hogy bármit elvállalok, naponta beadom az önéletrajzom mindenhova, ahova csak lehet, de még mindig semmi. Én elmennék takarítani is, de oda sem kellek. Egyetlen lehetőségem lett volna, de oda meg hajnali 5-re kellett volna járni, de a bölcsi meg nem nyitki addig, csak 6-kor nyitnak, így ez sem volt megoldható. Hiába nem hiszitek el, van ilyen.
2010. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
10%
Ingyenélő!!!! utálom a fajtádat!!!
2010. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta diszno. diplomás vagok rengeteget tanultam hogy ide eljussuk. Nem volt ekkor a hitelem, de megnőtt a válság miatt ( amiröl megjegyzem nem éntehetek) A szüleimtöl sosemk értem pénz, ők adtak mikor látták hogy már nagyon nem birjuk. péznt amit elfogunk bukni mukábol kerestük 10 éven keresztül. sAzért nem vesznek fel sehova mert tulképzett vagyok!!!!!! (takaritai, eladokaént , kertészként már mindenhol probálkoztam)
2010. jún. 19. 11:34
 18/38 anonim ***** válasza:
75%
En nem azt mondtam,hogy konnyu allast talalni.Nem az.De ilyenkor elmegyek napszamba is akar vagy addig kilincselek amig valaki munkat nem ad.Es ha helyben nincs hat utazok erte.Ez van.Nalunk az aldiban most is hirdetnek.A bejaratnal,a tablan.Ott is megkeres egy elado 80 korul.
2010. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
12%
Talán arra is gondolnod kellett volna, hogy nem a tanulással fogsz pénzt keresni. Ahhoz MUNKA kell.
2010. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a havi torleszto?Probaltatok egyezkedni a bankkal?Ami otthon mozdithato tessek eladni!Tv,butor,ekszer.Mindent!Ha gumimatracon alszol egy evig abba nem halsz bele.
2010. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!