Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy egy személyről...

Az igaz, hogy egy személyről a családjának addig kell gondoskodnia, ameddig az a tanulmányait végzi?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy amíg valaki tanuló addig a családja köteles gondoskodni róla. Ez valóban így van? Ha igen, mit lehet tenni abban az esetben ha a család ezt el mulasztja? A helyzet a következő, arról nem is álmodom hogy a szakadt foszló cipőm helyett vegyenek egy másikat, tudom hogy képtelenek erre. De azt szerintem joggal várhatom el, hogy az ételt ne nekem keljen meg ennem magamnak. Meg akkor még elkészíteni is. Nyáron az elkészítés megoldható, úgy ahogy. Viszont a tanév kezdetétől nem tudom mikor lehet majd megoldani. Meg nem hiszem hogy amellett bármikor is munkát tudnék vállalni.. Utolsó év, szóval fontos lenne. Illetve, még az a problémám, hogy a nagyanyám kitalálta hogy fizessek lakbért.. Mert hogy ő csak be fogadta édesanyámat válás után.. Na de, kérdem én, ha nincs fix keresetem, akkor mit kellene tenni? Még a tanszereimet is magamnak kell megszerzem, nem hogy még 38ezret tudjak fizetni neki. Azzal indokolta, hogy megnövekedett az áram és a víz fogyasztás. De könyörgöm, az mindenképpen növekszik ha 1 ember helyett több él a lakásban. Egyszerűen nem tudom kihez lehetne fordulni ezekkel a problémákkal. Szerintetek? Előre is köszönöm a válaszaitökat.


Ui:Mamámmal csak akkor van baj, mikor részeg...



2018. aug. 21. 08:56
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
76%
Természetes, hogy a szülő segíti a gyerekét, de az is segítség, hogy a gyereket életre nevelik. Ha otthon ül egész nap, még kaját sem tud készíteni, az nem segítség a gyereknek.
2018. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem amíg a középiskolát befejezed-addig alap,hogy lakbért meg alap(!) kaját biztosítsanak neked. Viszont ha rossz anyagi körülményeid vannak- nyáron menj el dolgozni.ha 18 elmúltál- sokan munka mellett tanulnak- viszont ebben az esetben én inkább laknék egy bérelt szobában ha a pofámra kenik hogy ott lakom valahol.
2018. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
91%

" a nagyanyám kitalálta hogy fizessek lakbért.. Mert hogy ő csak be fogadta édesanyámat válás után"


Neked nem tűnt fel, hogy a szerencsétlen nagyanyád nyugdíján és a lakásán élősködtök az anyáddal?!

Ráadásul nem a nagyidnak, hanem a szüleidnek a kötelessége a finanszírozásod. Őket pumpoljad.

2018. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
85%

Itt volt a nyár, dolgozhattál volna. De még ott lesznek a hétvégék. Én középiskolában hétvégente felszolgáltam. Így nem szakadt cipőben jártam.


És 17 évesen kértem a nővéremet, hogy vegye át a gyámságom. De aztán tőle is elköltöztem 19 évesen. Utána érettségiztem. Vele jóban maradtam, csak megszülettek a gyerekei, én meg önállósulni akartam.


SZóval nem lehetetlen suli mellett eltartanod magad.

Hány éves vagy? Mit tanulsz, hol élsz???

Suliban nem kapsz főtt ételt??? Miért kellene főznöd magadra suliidőben?

2018. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
80%
Dolgoztál nyáron? Miért nem?
2018. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
36%

Imádom ezt az "elmúltál 18, senki sem köteles eltartani téged" mantrát.

A hívőinek csak azt kívánom, hogy legyenek rokkantak, és kapják ugyanezt az arcukba. Elmúltál 18, tartsd el magad. Nincs se kezed, se lábad? Kit érdekel, nagykorú vagy. Undorító.

2018. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
69%
Ismerek olyat, aki 28 évesen is itt tart, hogy ő nem dolgozik, mert tanul. Épp a harmadik semmire se jó OKJ "menedzser" képesítést szerzi, nyelvet nem beszél, és még egy percet sem dolgozott, nyáron se. De már kitalálta, hogy ha ezt befejezte, akkor üvegfúvast fog tanulni, mert ő ilyen művész lélek, és abból fog megélni.
2018. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is van a családban aki emögé bújik: ő nem melózik, mert tanul. De könyörgöm, tényleg alap elvárni hogy egy majd harmincas embert eltartsanak a szülei? Mert szerintem az a normális, hogy valaki ennyi idősen a saját lábán áll. Pláne tanfolyam mellett....
2018. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy milyen egyetem, mennyire kötelező bejárni. Milyen szakra jársz? A mi családunkat példának véve, a tesom orvosit végzett. Én most megyek másodévre az orvosin. E mellett lehetetlen dolgozni, ezt mindenki tudja. Meg se fordult ilyen a családtagok fejében. Az órák úgy el vannak szórva, hogy kb minden nap van egy reggel és egy este. Ezen kívül kötelezőek. Na meg a tanulás, a folyamatos év közi tesztek. Saját magamra sincs időm, nem hogy dolgozni.

Persze itt a gyakorin mindenki egy hős és dolgozik mindenféle egyetem mellett. Ha rajtuk múlna, akkor mindenki kellene dolgozzon 18 éves korától, a tanulmányok nem számítanak.

Szóval kérdező, ezt magadnak kell eldöntsd, hogy mit tudsz megtenni és mit nem. Hétvégen tudsz-e dolgozni vagy akkor is kell tanulj. Esetleg beszéld meg otthon, hogy adjanak úgymond kölcsön és majd visszafizeted. Nem éri meg elrontani az egyetem utolsó lépéseit.

19/L

2018. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%

"De azt szerintem joggal várhatom el, hogy az ételt ne nekem keljen meg ennem magamnak. Meg akkor még elkészíteni is."


Mi van? Joggal várhatod el, hogy valaki elkészítse neked az ételt? Azért ilyet még nem hallottam.


Nagymamádnak nem kötelessége eltartani téged, csak ha kiskorú vagy, és ő a gyámod. De főzni rád, még akkor sem köteles.


Úgy el tudom képzelni, hogy befogadom a lányomat, mert elvált, és nincs hova mennie, aztán az unokám majd követelőzik, nemhogy csak eltartsam, hanem még ki is szolgáljam, mert neki joga van hozzá. Eszem megáll.

2018. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!