Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy egy személyről...

Az igaz, hogy egy személyről a családjának addig kell gondoskodnia, ameddig az a tanulmányait végzi?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy amíg valaki tanuló addig a családja köteles gondoskodni róla. Ez valóban így van? Ha igen, mit lehet tenni abban az esetben ha a család ezt el mulasztja? A helyzet a következő, arról nem is álmodom hogy a szakadt foszló cipőm helyett vegyenek egy másikat, tudom hogy képtelenek erre. De azt szerintem joggal várhatom el, hogy az ételt ne nekem keljen meg ennem magamnak. Meg akkor még elkészíteni is. Nyáron az elkészítés megoldható, úgy ahogy. Viszont a tanév kezdetétől nem tudom mikor lehet majd megoldani. Meg nem hiszem hogy amellett bármikor is munkát tudnék vállalni.. Utolsó év, szóval fontos lenne. Illetve, még az a problémám, hogy a nagyanyám kitalálta hogy fizessek lakbért.. Mert hogy ő csak be fogadta édesanyámat válás után.. Na de, kérdem én, ha nincs fix keresetem, akkor mit kellene tenni? Még a tanszereimet is magamnak kell megszerzem, nem hogy még 38ezret tudjak fizetni neki. Azzal indokolta, hogy megnövekedett az áram és a víz fogyasztás. De könyörgöm, az mindenképpen növekszik ha 1 ember helyett több él a lakásban. Egyszerűen nem tudom kihez lehetne fordulni ezekkel a problémákkal. Szerintetek? Előre is köszönöm a válaszaitökat.


Ui:Mamámmal csak akkor van baj, mikor részeg...



2018. aug. 21. 08:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
84%

"Egyáltalán nem arról van szó hogy rakják elém a kaját. Megcsinálom én magamnak."


Akkor fogalmazz egyértelműbben. Újra elolvastam a kérdésed, és még mindig az jön le, hogy azért (is) háborogsz, hogy neked kell elkészítened a kaját. Nálam pld. ez verte ki a biztosítékot.


Az egész kérdés nagyanyádra van kihegyezve. Ha anyukád is ott lakik, neki kell megoldania a problemádat, nem nagyanyádnak. Ő nem felelős érted. És hogy mire költi a nyugdíját, a magánügye.

2018. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
96%

Nem a csládnak kell a tanuló gyerekről gondoskodni, hanem a szüleinek. Apádnak és anyádnak, így őket kérd számon, ne a nagyanyádtól várj el mégtöbbet.

Azt írod, van tulajdonjogotk a lakáson. Gondolom, anyádnak, aki megörökölte az apai részt? Mert ha ez régebben volt, akkor azon bizony rajta van nagyanyád özvegyi haszonélvezeti joga, vagyis tulajdon ide vagy oda, bármikor kiteheti a tulajdonost is, nemhogy téged, és igen, kérhet pénzt azért, hogy ott lakhassatok, és nemcsak rezsi hozzájárulást. Ebben a helyzetben Te, mint gyerek nem vagy hibás, hanem a szüleid hülyeségének az áldozata, de ez nem jogosít fel arra, hogy bármit is követelj anyád és apád hozzájárulásán kívül. Rendezd le velük, ha nem tudod, menj be a bíróságra panasznapra, hogy segítsenek, milyen jogi lépéseket tehetnél, hogy legalább addig, amíg befejezed a középsikolai tanulmányaidat, nagykorúként milyen tartásra vagy jogosult, és ezt miként érvényesítheted. Mire véget ér, már rég kijártad a középsulit, szóval én inkább a megbeszélésre szavaznék.

2018. aug. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
#32 Nagyon szépen köszönöm a segítőkész választ, és hogy elmagyaráztad ezt!
2018. aug. 22. 08:40
 34/36 anonim ***** válasza:
41%
18 éves vagy, senki nem tarthat vissza. Miért nem költözöl be egy kollégiumba? Ott senki nem piszkál, és lassan esedékes a beköltözés. Az én lányom is kollégista, mert 40 km-re van a sulija. Be tudna járni, de nem az a korán kelő típus. Náluk pl a kolesz negyede üres volt tavaly szeptemberben. Középiskolás vagy, ráadásul nagykoru is, így nem kell szülői beleegyezés sem. Koleszben maradhatsz hétvégén is, megbeszélés kérdése. Legalábbis a lányomék meg tudták beszélni, mikor koncert volt a hétvégén. Ott egyébként van mosási, és főzési lehetőség is. És az én lányomnak nem ízlett a menzakaja, hát lemondta, azóta nem kell kollégiumi díjjat fizetnie. Cserébe persze több ételt kell neki csomagolnom, és ha az elfogyott, magáról kell gondoskodnia. Ja, és volt egy lány, akinek nem tudom milyen okból a polgármesteri hivatal fizette a kollégiumdíjjat, ha nincs rá pénzed, nézz utánna. Nem mondom, hogy álommegoldás, de annál mindenképpen jobb, mint amit itt ecseteltél.
2018. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Kisültem ezeken a válaszokon.

Persze, jogilag senki nem köteles támogatni (de. A kedves édesanyja és édesapja is az lenne, de ezt most hagyjuk), persze az apja elhúzott a vérbe, az anyja alkalmatlan, a nagyanyja alkesz, és akkor a kérdező a szar :D Nektek milyen életetek lehet, úristen? Mert nekem kedves a nagymamám, és ha bármikor a "nyakára varrom magam", akkor örömmel lát.

2018. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Ja, voltam koleszos középsikolában. Kicsit másképp volt, mint ahogy 34-es mondja: hétvégén se engedtek el koncertekre, meg sehová, este kilenc után nem kaphattál kimenőt (negyedikes gimnazista, 18-19 éves emberek voltunk), főzési lehetőség csak este 7 és 9 között, egy teakonyhában, egy rezsón, mosás szintén. A menzakaja ehetetlen volt és nem lehetett lemondani, mert amíg lehetett, addig mindenki lemondta :D Szóval kifizettették velünk potyára. Kollégiuma válogatja, én akár négykor is keltem volna, ha lett volna normális tömegközlekedés a faluban, hogy ne ott kelljen laknom.
2018. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!