Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy egy személyről...

Az igaz, hogy egy személyről a családjának addig kell gondoskodnia, ameddig az a tanulmányait végzi?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy amíg valaki tanuló addig a családja köteles gondoskodni róla. Ez valóban így van? Ha igen, mit lehet tenni abban az esetben ha a család ezt el mulasztja? A helyzet a következő, arról nem is álmodom hogy a szakadt foszló cipőm helyett vegyenek egy másikat, tudom hogy képtelenek erre. De azt szerintem joggal várhatom el, hogy az ételt ne nekem keljen meg ennem magamnak. Meg akkor még elkészíteni is. Nyáron az elkészítés megoldható, úgy ahogy. Viszont a tanév kezdetétől nem tudom mikor lehet majd megoldani. Meg nem hiszem hogy amellett bármikor is munkát tudnék vállalni.. Utolsó év, szóval fontos lenne. Illetve, még az a problémám, hogy a nagyanyám kitalálta hogy fizessek lakbért.. Mert hogy ő csak be fogadta édesanyámat válás után.. Na de, kérdem én, ha nincs fix keresetem, akkor mit kellene tenni? Még a tanszereimet is magamnak kell megszerzem, nem hogy még 38ezret tudjak fizetni neki. Azzal indokolta, hogy megnövekedett az áram és a víz fogyasztás. De könyörgöm, az mindenképpen növekszik ha 1 ember helyett több él a lakásban. Egyszerűen nem tudom kihez lehetne fordulni ezekkel a problémákkal. Szerintetek? Előre is köszönöm a válaszaitökat.


Ui:Mamámmal csak akkor van baj, mikor részeg...



2018. aug. 21. 08:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
81%

16 éves korig vagy tanköteles, addig kutya kötelességük biztosítani a tanulás feltételeit. (Az nem feltétele, hogy főzzenek rád és kiszolgálnak.) Utána eltartani kötelesek 18 éves korig.

Ez után perelheted őket rokontartásért, vagy remélheted, hogy önként támogatnak. Ugyanis ha nem teszik, akkor sokat akkor se tehetsz jogilag, ha ez szívás.

2018. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%

"De könyörgöm, az mindenképpen növekszik ha 1 ember helyett több él a lakásban."


Jó, hogy belátod. Arra nem gondoltál még, hogy nagyanyád nem tudja fizetni a magasabb számlákat? A szüleid hol vannak? Nem, nem a családnak kellene megoldania a problemádat, hanem a szüleidnek.

2018. aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
88%

"imádom ezt az "elmúltál 18, senki sem köteles eltartani téged" mantrát"


Hát a nagyi, az tényleg nem köteles.

2018. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
30%

Kerdes kinek tanulsz ?

Ha vegzel kinek lesz ez elonyere ?

2018. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy a két kezedet összetehetnéd, hogy nagyanyád nem vág az utcára titeket, anyáddal együtt.


Én egy másodpercig nem tűrném el, ha a lányom és az unokám a nyakamra cuccoljanak és aztán az Ő részüket is a nyugdíjamból fizessem.

2018. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi oldalon keresztül még az sem derült ki, hogy hány éves a kérdező??
2018. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
92%

"De azt szerintem joggal várhatom el, hogy az ételt ne nekem keljen meg ennem magamnak. "


Hat nem. Senki nem koteles kiszolgalni egy felnott embert. Neked kene besegiteni a hazimunkaba. Anyad nem a csicskad.

2018. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Kedves és kevésbé kedves mindenki!


18 éves vagyok. Dolgoztam a nyáron ahoyg minden szünetben és hétvégéken szoktam. A pénzt nem el rakom magamnak, hanem gyakorlatilag megpróbálom eltartani magam belőle. Ne gondolja senki azt, hogy a mamának nem adok belőle számlára. Csak az a helyzet hogy a kedves hölgy számla helyett piát meg cigit vesz abból a pénzből. Anyám is fizet neki havonta. Szóval senki nem él senki nyakán. Pláne hogy a lakásban anyámnak is van tulajdon joga. Egyáltalán nem arról van szó hogy rakják elém a kaját. Megcsinálom én magamnak. Csak ha nem vesznek semmi alapanyagot, abból iszonyat nehéz csinálni bármit is. Ameddig van pénzem addig megoldom. Szóval itt egyáltalán nem arról van szó, hogy úgynevezett mama hotelben élnék. Meg nem tudom hogy ki, és honnan szedte azt az ötletet hogy nem én végzem a házimunkát.. Egy dolog kivételével, amit édesanyám csinál, mindent én csinálok. Azt pedig kizárt dolognak tartom, hogy iskola mellett, hétköznapokon tudjak dolgozni. Úgy hogy, a tanóráim átlagosan a 9 vagy 10 órában érnek véget képtelenség. (Igen, manapság már ilyen is van..) Szóval köszönöm a rosszindulatú kommenteket! Remélem mindenki kedvére kitöltötte rajtam a mérgét, és a feszültségét aki akarta. De javaslom azt, hogy mindent alaposan nézzétek meg, mielőtt bármit tesztek az életben. Nem hiába alakult ki az adott helyzet ami miatt olyan szinten feszültek vagytok hogy ide kell járnotok el lehetetleníteni az embereket. A mérgetek fel fog falni benneteket. Szóval próbáljatok meg változtatni.


Az emberek azért kérdeznek, mert nem tudnak valamit, nem pedig azért mert igen

. Kérdezni nem szégyen. Ez azért mindig maradjon szem előtt.


Ui: Nem haragszom rátok azért, mert rossz élethelyzetben vagytok, és nem találjátok a kiutat. Remélem sikerülni fog! 🤗

2018. aug. 21. 19:46
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Rossz elethelyzetben ?

Hahahaha tuti

2018. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Én például nem vagyok rossz élethelyzetben. Te voltál, aki kérdést irt ki egy netes oldalon, nem én!
2018. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!