Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik a pár egyik tagjának...

Illik a pár egyik tagjának hajnalig bulizni, míg a másik a babájukra vigyáz otthon?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi lennék a többségnek mi a véleménye, mert biztos ellentétes nézetek lesznek. A férjem rokonának volt esküvője, a szertartásra elmentünk a babánkkal együtt. A vacsorát is meg akartuk kockáztatni, de nagyon nyűgös volt, így hazamentünk, én otthon maradtam, a férjem úgy döntött, hogy visszamegy még egy kicsit a lakodalomba. Kihangsúlyoznám, hogy 'egy kicsit'-ről volt szó, így rábólintottam. Addig-addig halogatta a hazajövetelt, hogy csak még egy játékot megvár, csak még egy emberrel beszélget, hogy hajnali érkezés lett belőle. Tudom, hogy az ő rokona volt, és a baba mellett szükség van kikapcsolódásra, de eléggé megbántódtam. Azt mondta úgy érezte, hogy nyugodtan maradhat, mert a baba úgyis jó kezekben van, ha én vele vagyok, akkor ketten felesleges 'őriznünk'. Ezek szó szerint véve tények, de vajon fair? (Szerintem nagyon nem.)
2018. szept. 10. 13:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
73%

Én ebben nem látok erkölcsi/elvi problémát.

Miben lett volna más, ha otthon marad? A babánál nyilván nem kellett éjszaka a segítsége, mert erről nem írtál. Egy kicsit azt érzem benned, hogy neked nem lehetett jót bulizni és irigyled a férjedet, amiért neki igen. Vagy szebben mondva: hiányzott a szolidaritása. Pedig az eszeddel gondolom te is belátod, hogy az éjszakád ugyanolyan lett volna a babával akkor is, ha a párod otthon van.

Én azt mondom: ne hánytorgasd fel neki, ne légy sértődött emiatt. Nem hetenkénti haveri bulizás volt, hanem lakodalom, ráadásul az ő rokonsága oldaláról. Gondolj arra is, hogy esetleg sok olyan rokonnal tudott beszélgetni, akiket régen látott utoljára. Ezért szerintem ezt kezeld nagyvonalúan.

Ha esetleg valamikor a te oldaladról lesz lakodalom (akkor, amikor a gyereket még el kell vinni elaltatni, vagy lesz kistestvér), akkor hozd elő újra (még lakodalom előtt) ezt a témát, de akkor se vádlóan, hanem hogy arra kéred, most viszont ő vigye aludni a kicsit, hogy te lehess többet a magad rokonaival.

2018. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
29%

Igen fair, forditva is az lenne.

De úgy látom hogy te egy nagyon rossz indulatú nő vagy aki mindent megakar szabni az embernek.

Téged bánt ha jól érzi magát a másik.

2018. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom az a bajod, hogy fordított esetben ő nem "engedne el".

Legközelebb ő vigyáz a gyerekre, te meg elmész moziba vagy ahova akarsz

2018. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%
Itt az a gondh h te nem vagy boldog ebben a kapcsolatban mert be vagy zárva a babával,nulla mozgás tér ő meg letojja 100 % és megy ide oda,nekem meg nem lehet,de csak nem tori el a lábadat,szoval menjél és kapcsolodj ki a gyerek nem csak a nő dolga. Csodálkozunk h egyre több nő nem akar,mert a férfiak csak spermát adnak,ennyibol mehetünk sperma bankba is...
2018. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
87%

Mikor elkezdtem írni, még egy válasz sem volt. Meg a kérdező kommentje sem.

Szóval, azért a kölcsönösségnek működnie kell!

Én pl. apaként előre meg akartam volna beszélni, hogy mit csináljunk ebben az esetben. Természetesen én is itt akartam volna maradni hajnalig (ha a babával nincs semmi különös gond). Viszont, hogy ezt könnyebb legyen a feleségemnek elfogadnia, azonnal javasoltam volna, hogy csináljon egyszer programot magának a barátnőivel vagy rokonaival (kisbaba mellett szerencsésebb a délutáni, mint az esti vagy éjszakai) és akkor én leszek a babával. Szerintem mindkét fél jobban járt volna.

2018. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
57%

Ezt nektek kell tudni, hogy mi fér bele. Valamint, ha gyökeresen ellenkező dologban állapodtatok meg, akkor jogos, hogy zavar.


Mi nem megyünk el egymás nélkül, mert a férjem nem akar magunkra hagyni minket, "egy család együtt bulizik", ez az álláspontja. De mindenki más, hogy nektek mi fér bele, azt csak te tudhatod.

2018. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem fair, három feltétellel:

- ha nem ígérget és halogat, hanem olyan időpontot ígér a hazaérkezésre, amit utána tart is.

- ha máskor ő bevállalja, hogy vigyáz a kicsire, amíg te elmész pl barátnőkkel valahova.

- ha nem lesz túl gyakori

Nem kell mindenkinek hozzánőnie a gyerekhez szvsz, de nagyon fontos, hogy az ígéreteket betartsuk, illetve hogy mindkét szülő ki tudjon kapcsolódni néha, ne csak az egyik, illetve azért ne minden másnap passzoljuk le a kölyköt, akkor kár volt vállalni.

2018. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
91%

Megtiltja, hogy elmenj vagy mi? Komolyan kérdezem.

Nekem volt egy kezdődő kapcsolatom, ahol másfél hét után kiborult a bili emiatt. Ő elment bulizni reggelig, nem érdekelt. Én elmentem barátnőmhöz lazulni, borozni, hívogatott óránként, hogy mit csinálunk és ebből nem lesz rendszer és hasonlók. Mondjuk én akkor szakítottam is az illetővel.


Legközelebb, ha neked van programod rábízod a gyereket és kész.

2018. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
82%

3


Ha nincs kölcsönösség, akkor nem volt fair.

2018. szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
59%
Az nem ilyen egyszeru h rábizza,mert max otthon hagyja egyedül v bezárja a vécébe mint emngem apám,mig anyám dolgozott,v zsarolja stb.. Barátnőmet a férje dolgozni se engedte mert mi lesz ha a gyerek beteg lesz ő aztán nem vigyáz rá,na ő őnként lett egyedül álló anya..
2018. szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!