Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én miért ne ehetnék rendesen...

Én miért ne ehetnék rendesen azért, mert ő "életmódot vált"? Nálatok ha valaki diétázik, akkor egyikőtök sem eszik normálisan?

Figyelt kérdés

A 16 éves húgom kb 1 hónapja eldöntötte, hogy ő "mindenmentesen" étkezik, nem eszik húst sem. Anyáék nem mondtak rá semmit, csak hogy próbálja ki, de a szükséges vitaminok kerüljenek a szervezetébe, arra figyeljen. Ő ezzel igazából fogyni szeretne elsősorban, és mivel én felesleges tortúrának tartom az ilyen mindenmentes cuccokat, ugyanúgy eszek mindent, mint azelőtt, hogy ő bejelentette ezt a világmegváltó döntését.


Ez pedig zavarja... Hogy mégis ő hogy csinálja ezt, mikor itthon tele van a kamra nasikkal, csokival, meg hogy én mindig sütök valamit, amiből ő nem ehet. Nagyon szeretek sütni édességeket, leginkább tortákat/sajttortákat. Mellette eszem is normálisan, sosem figyelem a kalóriákat, vagy hogy "ha ezt most megeszem, ma már nem ehetek mást". Nem ilyen vagyok. Nyilván próbálok egy egészséges egyensúlyt fenntartani, de reggelente a szénhidrátot kívánom (főleg most, hogy beteg vagyok már másfél hete kb, és alig érzem valaminek az ízét), nem tudnék 12-13 óráig csak gyümölcsöket enni.


Ettől függetlenül nem gurulok, 52 kg vagyok. A húgom sem duci igazából, de az a baja, hogy 38-as méretet hord, miközben ő 34/36-os akar lenni... Folyamatosan hisztizik, hogy mégis hogy fogyjon így le, ha itthon mindenki zabál, ő meg csak nézi. Meg hogy menjek le mamáékhoz, vagy a barátomékhoz sütni, ne őt kínozzam.


2018. nov. 19. 08:13
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
90%

Én a kérdezőnek adok igazat. Az én életemben is volt olyan, hogy kőkemény fogyókúrát tartottam fél évig, de sosem jutott eszembe, hogy a családom többi tagját is fogyókúrára fogjam, hogy nekem könnyebb legyen.


És mivel nálunk én főzök, nekik továbbra is azt főztem, amit szeretnek. És mi együtt is ettünk. Én ettem a salátámat, ők (mondjuk) a töltött káposztát.


Kérdező, ha a húgod fogyni akar, és nem elvi okokból eszik "mindenmentesen", fel nem tudom fogni, miért nem eszik például csirkét. Ha amúgy szereti.


Magyarázzátok meg neki, hogy a pld. a csirkemellben alig van zsiradék, szénhidrát semmi. Fogyókuránál nem kell a húst megvonni.

2018. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
60%
Max akkor értenék ezzel az életmódváltással egyet, ha nem menne el már konkrétan abszurdba. Mindenmentesen táplálkozik. Ha mondjuk minden nap hamburgerrel tömnétek magatokat, meg chipsekkel nonstop, két liter kólával leöblítve ezeket, akkor gondolkodnék el, hogy lehet, érdemes lenne kevésbé zsírosan, rostosabba, tápanyagdúsabban táplálkozni. Nem véletlen, hogy ha megeszel egy hamburgert, megvan egy étkezési szénhidrát, mégis kopog a szemed. A tápanyagokat nem tudja hasznosítani belőle a szervezet. Gyanítom ezzel a súllyal nem esztek ilyen szinten egészségtelenül, hogy rászoruljatok az életmódváltásra.
2018. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
93%

Hála istennek, senkire nem kell főznöm, mikor még otthon laktam, nem érdekelt, ki mit eszik, pedig állandóan fogyóztam.


És szerintem az úgy nem ér semmit, hogy nem eszek csokit, mert nincs itthon. Az az akaraterő, hogy van itthon, de nem eszek, mert úgy döntöttem.


Nehogy már otthon bújkálni kelljen a másik elől, mert meglátja, hogy épp valamit eszem.

2018. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
80%
Durva határsértésnek tartom a húgod részéről ezt az elvárást! Ez a fajta érzelmi terror és önzés nem megengedhető senki részéről. Beleszólni abba, hogy ti mit ehettek... ezzel a legbelsőbb magánszférátokat és önrendelkezési jogotokat sérti. Úgy gondolom, 100%-ig igazad van, ha ez ellen tiltakozol. Evidenciának tartom, hogy ez az elvárás teljesen abszurd a húgodtól.
2018. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
18%
Én azért figyelembe veszem ha másnak allergíája vagy barmi gondja van a kajával és aszerint készítek. Ha cukorbeteg jön akkor van dietas süti, ha tejérzékeny akkor van tejmentes....el nem várom, ha máshova megyk, de ha vki figyel a másikra az talán nem gond?!
2018. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim válasza:
20%
Szia!Én azt tudnám neked javasolni, hogy egyezetek meg, hogy mondjuk egyszer olyat esztek amit te szeretsz, egyet meg amit ő. Remélem tudtam segíteni!
2018. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
90%
#25: tud mit enni a teso, de nehogy mar masoktol is elvarja, hogy az ad hoc jelleggel elkezdet dietajat mas is kovesse, vagy titokban etkezzen! Nonszensz.
2018. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
88%

Jaj de kis önző... Legyen már némi önuralma s azért a pofátlanságnak is van határa. S ezt úgy mondom, hogy évek óta nem sikerül lefogynom (azért sokat fogytam, időnként szigorú étrenden egy teljesen máshogy evő családban), de mást azért nem okolok érte.


Van az úgy, nálunk is ez van, hogy kemény diétában a családtagok ételei durván eltérnek. Ettől még rengetegen simán főznek a másiknak olyat, ami a saját diétájukba bele se fér... Hugica bírja már ki, hogy egy ideig nem tortázik.

Elhiszem, hogy nehezebb így neki, én sem szeretek ellenállni a kísértésnek, de ez az ő felelőssége és nem fair elvárnia, hogy ő akar fogyni te korlátozd magad. Gondolkozzon már... Ha szülinapja lesz, akkor ne süss neki problémás tortát (nem mindenki tud egyszer tortázni, aztán visszatérni a fegyelmezettséghez), azt még elvárhatja szerintem, de többet nem.


Olyat nem lehet, hogy a tortád a TIED, ne tekintse úgy, hogy az számára étel? Én sosem csábultam el más ember ételétől, az az övé, ez ilyen gondolkodásbeli dolgom, ami néha segít.

De mit gondolkodok én itt helyette, intézze el magának a saját kis fejében, ő akar fogyni.

2018. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
94%
Tehát ő soha többé nem fog boltba és egyéb helyekre menni, mert ott olyan dolgok vannak, amit nem ehet?
2018. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
16%

A boltos megjegyzések jogosak, bár vannak olyanok, akik tényleg nem mennek bolt közelébe havi egynél többször, pl. én (ja nem, heti egyszer elmegyek mellette az utóbbi időben). Ezt amúgy értem, sokaknak könnyű fegyelmezettnek lenni pár percig, de otthon nonstop nem. Ezzel együtt egyéni probléma.


Kicsit meglep, hogy egyesek szerint csokit enni a diétázó másik előtt azt jelenti, hogy nem támogatják maximálisan. Nálunk a kettő remekül összefér, igaz, a csoki nálunk házi, az étrend egyik alappillére (majdnem minden étkezésünkben van) és igencsak diétás ételünk. Akkor cseréljük ki kenyérre, az nekem problémás és a gluténmentes éveim óta nagyon szeretem is.

Az ilyen gyakori ételek közös étkezéskor előkerülnek... Akkor egyen a diétázó külön, de a konyha így is közös. A nasihoz elbújás sem szimpatikus nekem. Ja és forró csokival se illatozzuk tele a konyhát, hátha kijön? Jaj már.


A támogatás nekem az, hogy bizonyos ételek nem készülnek a diéta alatt, mivel a többieknek jó más is és nem kell feláldozniuk magukat. De ha én rakott krumplit akarok enni, a diétázónak pedig ez a kedvence, de tönkrevágja a diétáját, akkor vagy megbeszélem vele, hogy jövő vasárnap az lesz és akkor egyszer kibírja, hogy eszik, vagy pedig csak magamnak főzök és azonnal felfalom. Ez így szerintem korrekt.

2018. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!