Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én miért ne ehetnék rendesen...

Én miért ne ehetnék rendesen azért, mert ő "életmódot vált"? Nálatok ha valaki diétázik, akkor egyikőtök sem eszik normálisan?

Figyelt kérdés

A 16 éves húgom kb 1 hónapja eldöntötte, hogy ő "mindenmentesen" étkezik, nem eszik húst sem. Anyáék nem mondtak rá semmit, csak hogy próbálja ki, de a szükséges vitaminok kerüljenek a szervezetébe, arra figyeljen. Ő ezzel igazából fogyni szeretne elsősorban, és mivel én felesleges tortúrának tartom az ilyen mindenmentes cuccokat, ugyanúgy eszek mindent, mint azelőtt, hogy ő bejelentette ezt a világmegváltó döntését.


Ez pedig zavarja... Hogy mégis ő hogy csinálja ezt, mikor itthon tele van a kamra nasikkal, csokival, meg hogy én mindig sütök valamit, amiből ő nem ehet. Nagyon szeretek sütni édességeket, leginkább tortákat/sajttortákat. Mellette eszem is normálisan, sosem figyelem a kalóriákat, vagy hogy "ha ezt most megeszem, ma már nem ehetek mást". Nem ilyen vagyok. Nyilván próbálok egy egészséges egyensúlyt fenntartani, de reggelente a szénhidrátot kívánom (főleg most, hogy beteg vagyok már másfél hete kb, és alig érzem valaminek az ízét), nem tudnék 12-13 óráig csak gyümölcsöket enni.


Ettől függetlenül nem gurulok, 52 kg vagyok. A húgom sem duci igazából, de az a baja, hogy 38-as méretet hord, miközben ő 34/36-os akar lenni... Folyamatosan hisztizik, hogy mégis hogy fogyjon így le, ha itthon mindenki zabál, ő meg csak nézi. Meg hogy menjek le mamáékhoz, vagy a barátomékhoz sütni, ne őt kínozzam.


2018. nov. 19. 08:13
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
16%

Max annyiban igazodnék, hogy néha kipróbálnék mentesebb (süti) recepteket. Vannak barátaim akik speciális diétákat követnek, van aki cukros, inzulin rezisztens, pajzsmirigy miatt hízékony, ők is szoktak jókat enni. Ami finomnak hangzik, vagy kínálnak és ízlik azt szívesen elkészítem én is. Ezenfelül ha nem betegség az oka a diéta mániának nem érdekelne a dolog, ő döntése.


Anno anyum csinált hülye diétákat, csak tojás, csak ez csak az. Mellette főzött nekünk rendes ételt.

Jelenleg mindkét lakótársam diétázik. Én eszem amit akarok, csak annyira figyelek hogy közel a számomra szükséges súlytartó kcal kereten belül maradjak és változatosan étkezzek.

2018. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
81%

25.


Figyelni a másik diétás igényeire és elvárni, hogy a másik sem egyen semmi olyat amit te az két külön dolog.

Ha a vallási okokból sertést nem fogyasztó barátommal megyek valahová én simán megrendelem azt, ha családi ebédhez sütit veszünk a cukros nagyimnak ott a mentes szelet de a többiek sima cukrosat kapnak. Házibulit szervezek: kerül a kosárba 1-2 üveg diétás üdítő a cukorbeteg barátom miatt.

Fura mód senki nem is várja el, hogy majmoljam a diétájukat, nem duzzognak a sarokban amiért ők nem ehetnek valamit. A kérdező testvérének is adott a diétájához szükséges étkezés, az már az ő egyéni problémája, hogy nem bírja a kísértést.

Hogy lép az utcára? Minden utcában van pékség, kisbolt, vagy gyorsétterem.

Az iskolabüfét bezáratja, hogy ne kelljen elmenni mellette? A padtársát leordítja ha az csokit mer enni?

2018. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
73%
Én teljesen megértelek. Most 29 éves vagyok, kb. másfél éve derült ki, hogy nem ehetek cukrot egy betegség miatt, ha meg akarom előzni a cukorbetegséget. Mégsem hisztériáztam a mára expárom előtt, hogy miért tart itthon cukros cuccokat meg miért előttem eszik. Ha tényleg életmódot akarok váltani, az magamból kell, jöjjön. Ezt kell a húgoddal megértetni. Hogy egy egész család nem fog csak hozzá alkalmazkodni, hanem neki kell hozzátok.
2018. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
82%

Sok èv dohànyzàs utàn most tettem le a cigit ùgy, hogy körülöttem tovàbbra is dohànyoznak. Tudom, ez nem ètel, de a lènyeg amit mondani szeretnèk ezzel, hogy nekem eszembe sem jutott màsokat arra kènyszerìteni, hogy mostantòl ők sem cigizhetnek, pedig piszkosul nehèz igy leszokni, sok èvig voltam èn is függő. De èn akarok leszokni, ez az èn döntèsem ès nekem kell kitartanom.

Hugodnak is ki kellene.

2018. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
30%

Velem volt már olyan párszor, hogy diétázni akartam és addig anyám minden áldott nap olyan kajákat csinált, amiket gyűlölök, erre mikor már épp kezdtem örülni, hogy "wow, már x napja egészségesen étkezem", megcsinálta a kedvenc kajáimat és nem bírtam tovább, rendesen bezabáltam belőlük..

De ettől függetlenül nem várnám el, hogy csak azért, mert én most fogyókúrázok, a többiek is éljenek gyümölcsökön meg natúr csirkemellen. Ennyi erővel tegyük fel, az egész család diétázni kezd vele együtt, hogy szegényke meg ne kívánja a nem diétás ételeket, akkor majd legközelebb az lesz a baja, hogy az iskolában az egyik osztálytársa hamburgert vett a büfében és érezte az illatát és ő most így hogy fogyózzon? Meg majd zárjanak be minden egyes éttermet meg kajáldát a városban, mert hazafelémenet elmegy pl. egy meki előtt és megkívánja a gyorskaját és így nem tud diétázni?

2018. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
9%

44-re:

Én cigarettánál még inkább megérteném. Pl. hogy megbeszélik, hogy előtte nem dohányoznak vagy ilyesmi.

No de a nikotin függőséget okoz, aki leszokik, ezt kell legyőznie!

Az édesség vagy a hús vagy a liszt tudomásom szerint nem okoz függőséget. :DDD

2018. nov. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
76%
nálunk férjem nem ehet nagyon hust orvosi okbol.mi attol még eszunk hust,és sonkák,szeletelve vanak hütöbe ,és kibirja,kisebbik fiam gluténmentesen kell étkezen,igy neki mindig van itthon gluténmentes finomság ,és mindenmás amit ehet,ha palacsintát süt férjem süt külön gluténmenteset is ,ha tiramisut csinálok,veszek gluténmentes babapiskotát is és külön tányérba kap krémet babapiskotával,
2018. nov. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
29%
46, rosszul tudod. Létezik kajafüggőség. Bármivel kapcsolatban kialakulhat függőség.
2018. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
70%

Szimplán nincs elég önuralma.

Nekem sincs, így baromi jó kifogás, hogy nem tudok diétázni, mert főzni kell a férjemnek. :-D

De én legalább elismerem, hogy az én hibám, és nem őt vegzálom, hogy miért hoz haza túrórudit, mikor tudja, hogy én is szeretem. :)

2018. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!