Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinált ilyet a felesége...

Miért csinált ilyet a feleségem? Az összes itthon tartott spórolt pénzünket betette a saját számlájára aznap, amikor megszűnt a munkahelyem.

Figyelt kérdés
Amikor rákérdeztem mosolyogva közölte, aznap kiveszi, ahogy találok munkát. Soha nem volt köztünk ilyen probléma, amíg jól kerestem. Papírom persze semmiről nincs, mert megbíztam benne. Ennek két hónapja, a lakás az övé nem nagyon ugrálhatok.
2008. nov. 6. 15:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
90%
Persze,egy nő megtehet bármit,a férj erre meg ne reagáljon semmit,mert akkor csak egy bunkó lesz.Azért van annyi megvert nő,mert sok viselkedik közülük úgy,mint a kérdező felesége.Nem kellene okot adni arra a pofonra,és akkor nem csattana el!Azzal takarózni,hogy azért nyúlom le valaki lóvéját,mert lusta,és úgyis csak elherdálná,az pedig elég gyenge magyarázkodás.
2008. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Kedves 11.28-as válaszoló!

Kérdezni szoktam ezen az oldalon, nem hazudozni. Felszámolás alatt van a munkahelyem, elbocsátottak mindenkit, sajnos mostanában ez mással is előfordult, biztos hallottál már ilyenről, de az is lehet, hogy nem.

Nem azért nem verem meg a feleségem, mert mehetnék a hajléktalan szállóra, hanem mert nem így neveltek a szüleim.

Minden értelmes segítőkész választ köszönök!

2008. nov. 7. 12:45
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy nem veheti el a pénzed, semmilyen indokkal.

Van saját számlája, amelyhez nem férsz hozzá?

Ugye neked is van?

Szépen beszéld meg vele, hogy adja vissza a közös pénz FELÉT. Ezt aztán kösd le a saját számládon, megújuló havi lekötésre. Egyrészt kamatozik - másrészt egy hónapban csak egyszer nyúlhatsz hozzá. Mindig mutasd meg neki a számlaértesítőt (ez is fura, de úgy érzem, veled is van probléma, tehát erre valószínűleg szükség lesz).

Ezt persze ő is tegye meg a sajátjával... hiszen most nehéz helyzetben vagytok, tehát ő is takarékoskodik, hogy szükség esetén tudjon téged segíteni, míg munkát találsz. Utána majd visszaadod neki. Jól gondolom?


Beszéld ezt meg vele normálisan, és azt is beszéljétek meg, mit és hogyan fogtok tenni a probléma megoldására.

2008. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
84%
Talán csak aggódik a pénzügyek miatt. Tudod az üres gyomor nem párosul boldogsággal. Most kicsit idegesebb, mert elveszítetted a munkádat és tudja, hogy takarékoskodnotok kell a pénzzel. Szerintem nem akar ő sem problémát kettőtök között, ha nem akarná, hogy vele legyél, mivel övé a lakás, gondolom már kitett volna. Nyersen hangzik, de véleményem szerint így van.
2008. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%
Lehet,hogy a befizetendő számlák miatt kényszerült erre a megoldásra.Senki nem lát bele más anyagi helyzetébe,ezért lehet,hogy kevés lesz a bevétel, ezért tette el,hog amig egy fizetés van,legyen miből kifizetni a számlákat eetleg hiteltörlesztéseket.
2008. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem volt egy szerencsés döntés a részéről, bár az előzményeket nem ismerjük, de ígyis úgyis a tied is az a pénz. Valószínűleg azt gondolja, hogy ez a kiszolgáltatott helyzet sarkall majd téged a gyors munkakeresésre. Gondolom meg van ilyedve, manapság nem könnyű normális munkát találni. (Nekünk, nőknek, felettébb fontos, hogy biztonságban érezzük magunkat :-) Mindenképpen beszélj vele, ezt csakis ti tudjátok megoldani! Ha magadról beszélsz, a saját érzéseidről, akkor könnyebben megnyílik ő is. Sok sikert, és szerintem még ne kezd el temetni a házasságodat!
2008. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, csak néhányba beleolvastam.

Szerintem kettőtök viszonyától függ, hogy mit is jelentsen ez. Ha szeretitek egymást, akkor simán lehet, hogy törődésből tette, amit tett. Láttam már olyan embert, aki munkanélküli lett és pont azért, mert ott volt pár millió tartalék nem keresett munkát, hanem új hobbikba kezdett, valami idióta motorra költött el egy csomó pénzt és piálni is elkezdett, végül terapeutához kellett járni vele.

Így nincs meg a lehetősége annak, hogy neadjisten a sok szabadidő miatt elkezd felélni a tartalékot, neadjisten önpusztításba kezdj.

Én férfi vagyok, ennek ellenére ha tényleg őszintén szeretitek egymást és régóta vagytok házasok akkor én meg tudnám érteni ezt a döntést. Ez egyenlő, őszinte házasságban néha olyat is meg kell tenni, ami most rossznak tűnik és pont attól lesz szerintem igazi, őszinte egy házasság, hogy az ilyen történéseket nemhogy elviselik a felek, hanem még hálásak is érte.

2009. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kedves utolso!nem vetted eszre hogy ez a kerdes egy eves elmult?
2009. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hopp, valami keresés révén futottam bele, nem tűnt fel, szorri... :)
2009. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!