Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik élethekyzetet válasszam?

Melyik élethekyzetet válasszam?

Figyelt kérdés

Van két opció,

Megszűnik a szuperolcsó albérletem.


Hazaköltözöm a vidéki családi házba. Tágas, mindenkinek van bőven hely, otthon csak a szülők laknak. Bp-en dolgozom, az utazás napi szinten 4óra lenne összesen.

Vidéki kistelepülés minden hátrányával: kicsi, elöregedő, sok utazás, kaotikus menetrendhez igazodás, szociális meg egyéb életem nem lenne (kertesház, szülők állandóan a földeken vannak)

Előnye a kényelem és a pénz lenne. Munkáltató fizeti a bejárást, haza nem kellene adnom, így a fizetésem 90%-át eltehetném. 3 év alatt nagyon jó önerő gyűlne össze egy lakásvásárláshoz.


2. Bp-i albérlet. Előnye a rövid utazás, valamilyen életem azért lenne, programok stb. Hátrány a saját láb, mindent magamnak kellene csinálni (igaz ezt már 8 éve csinálom), a költség jóval magasabb, a díj, kaja stb.


Szülők az egyest preferálják, sőt ezt akarják.


Én már döntöttem, de kiv. vagyok a ti véleményetekre is. És miért egyiket moért másikat választanátok.


28/f



2018. dec. 9. 14:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
50%

Az elsőt, mert ugyan megvannak a kellemetlenségei, meg a sok birka elítélően is néz rá (khm), de hosszú távon az az, ami a leghamarabb elvezet a végső célomhoz. Minden fillért félretennék és rárepülnék a saját lakás projektre. Ahhoz pedig 3 évet kibírni nem nagy kunszt. Szóval lenyelném a békát.

A budapesti albérlet egy pénznyelő, évek múlva ugyanúgy egy pénznyelő albiba fogod tömködni a pénzed, és semmivel nem leszel előrébb.

Ha a szülők támogatnak, akkor most kell okosnak és előrelátónak lenni, élni a lehetőséggel.

2018. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy olyan helyzet, ahol nyugodt szívvel vállalnám az első opciót! Ha a szüleid külön ezt szeretnék (lehet nagyon egyedül vannak amúgyis, szorulnának némi segítségre, mégha nem is anyagilag)

Ha bőven van hely, nem piszkálnak, akkor pontosan a jövőd érdekében egy jobb célért pár évet ellennék a szülőknél.

Nagyon komoly anyagi egzisztenciát megtudnál alapozni, ami ebben a mocsok világban elengedhetetlen.

Itt nem arról van szó, hogy rajtuk akarsz élősködni, ne foglalkozz a sok "12 évesen már gyárban dolgoztam" és "ingyenélő vagy¼ típusú kommentekkel, csak irigykedés mert nekik nincsenek előrébb jutási/életet megkönnyítő lehetőségei.


Mondom ezt 28 éves nőként, aki már 17 éves korától 10-12 órában dolgozott esti gimnázium melett...mert az én szüleim nem voltak jóságosak, pedig megtehették volna! Az állandó veszekedések, verekedések(anyám és a palijai között) elkellett menekülnöm 16 évesen, 1 évet laktam apámnál aki nem sokkal rá elvett egy pénzéhes szukát és onnan is kilettem üldözve a nagyvilágba...senkinek eem kívánom ezeket! Pedig kivülről egy jómodú, értelmiségi család "látszata" van meg.


Aztán évek múlva útólag próbálták pótolni a dolgokat...de csak anyámnak tudtam megbocsájtani, hogy a kamaszkorom, a tovább tanulási lehetőségeim elcseszték, persze ezt már soha nem kapom vissza.

Szóval élj a lehetőséggel és becsüld meg a szüleid!

2018. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
2.
2018. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
58%

Én húszévesen saját lábra álltam, albérletbe mentem, büszke voltam magamra. Buliztam és pasiztam, tök jó volt.

De hónapról hónapra éltem, mert egy fillért sem tudtam félrerakni a magas bérleti díjak miatt. És ez ma sincs másképp, 47 évesen még mindig nincs saját ingatlanom, és sanszos hogy csak apám halálával öröklöm meg a 40 négyzetméteres, lelakott panelt.

Szóval én megbántam, hogy annak idején büszke voltam, és otthagytam a szülői házat...

2018. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
29%
Én a másodikat választanám, ha ilyen helyzetbe kerülnék
2018. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
32%
Én az elsőt csinálom, de nem ajánlom, csakis a másodikat választanám. Nem azért, mert nem vagyok jóba a szüleimmel, de ennyi idősen kell az embernek az, hogy önállónak érezze magát. Frusztráló tud lenni, ha haza akarsz vinni egy csajt, vagy bármi más. Nem beszélve a lehetőségekről, vidéken nem fogsz tudni csinálni semmit, ebbe bele fogsz őrülni pár hét után, utazás-munka-utazás-alvás. Nem akarok a zsebedben turkálni, de 3 év alatt kötve hiszem, hogy annyit félre tegyél, hogy egy saját lakást önerőből meg tudj vásárolni, jó tőkéd lehet több lesz utána, de életed nulla, nem fogsz élni semmit abban a 3 évben, mert hétvégére is úgy lefáraszt, hogy örülsz, hogy aludhatsz. Ez az én véleményem, úgy hogy 4 éve ezt csinálom, most vagyok 24, de mielőbb változtatnom kell, mert ebbe mentálisan meg lehet zavarodni.
2018. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
77%
Napi négy óra utazást nem lehet bírni 8 (meg amennyivel több némi maradj-bent-még-ezt-elintézni után) óra meló mellett, tehát csakis a második.
2018. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
79%

Szia!


Ismerős szitu.


1.: Jártam vidékről BP.-re. 2 óra volt az út oda és 2 vissza. Most Budapesten belül lakom, de 2 átszállással 1-1,5 óra az út!!! És ugyanennyi vissza! Hűvösvölgy-Astoria, ha mond valamit.

2.: MINDIG be tudsz utazni? Havas úton is? Nyári, csökkentett járatszám esetén is? Ha autózol és lerobban a kocsi, van csere autód?


Nem adok tanácsot, csak ízlelgesd amit írtam!

2018. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
67%
Elsőt választanám, mivel férjem is és én is dolgoztunk évekig olyan helyen, ahol oda vissza 4 óra volt az utazás és kibírható. Ez nem nehézség és a többi pozitívum nagyon kecsegtető.
2018. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
15%

3. opció?


Nem költözöl haza és nem bérelsz pesti lakást.

Egy Pest környéki helyen bérelsz, olcsóbban mint ha Pesten tennéd, és nem 4, csak 1 órát utazol.

2018. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!