Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik élethekyzetet válasszam?

Melyik élethekyzetet válasszam?

Figyelt kérdés

Van két opció,

Megszűnik a szuperolcsó albérletem.


Hazaköltözöm a vidéki családi házba. Tágas, mindenkinek van bőven hely, otthon csak a szülők laknak. Bp-en dolgozom, az utazás napi szinten 4óra lenne összesen.

Vidéki kistelepülés minden hátrányával: kicsi, elöregedő, sok utazás, kaotikus menetrendhez igazodás, szociális meg egyéb életem nem lenne (kertesház, szülők állandóan a földeken vannak)

Előnye a kényelem és a pénz lenne. Munkáltató fizeti a bejárást, haza nem kellene adnom, így a fizetésem 90%-át eltehetném. 3 év alatt nagyon jó önerő gyűlne össze egy lakásvásárláshoz.


2. Bp-i albérlet. Előnye a rövid utazás, valamilyen életem azért lenne, programok stb. Hátrány a saját láb, mindent magamnak kellene csinálni (igaz ezt már 8 éve csinálom), a költség jóval magasabb, a díj, kaja stb.


Szülők az egyest preferálják, sőt ezt akarják.


Én már döntöttem, de kiv. vagyok a ti véleményetekre is. És miért egyiket moért másikat választanátok.


28/f



2018. dec. 9. 14:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
59%

Valaki itt kategorikusan kijelentette, hogy a napi 4 óra utazást "nem lehet bírni".

Én pl. Komáromból járok be Bp. délibe, és onnan még helyijáratozok (már 4 éve), szóval oda-vissza megvan a 2-2 óra. Jelentem, hogy lehet bírni, jó munka, megfizetnek (családom, beteg szüleim pedig a vidéki városban vannak, férjem is ott melózik, tehát nem ugrálok. Találnék közelebb, pl. Győrben is, de nem ilyen munkát, és nem ennyiért.) De a lényeg nem is ez, lehet bírni fizikailag (még életemben nem olvastam ennyit, mint a vonaton most pár éve.)

2018. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ki lehet birni, csakhogy epp nem akarom kibirni. Ahogy olvasni sincs kedvem, vagy mobilon filmezni, igy azt a 4 orat hasznosabb dologra forditanam.
2018. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
83%

Ha te nem akarod kibírni, a te dolgod, nem is ezt írtam. Hanem azt, hogy volt, aki kijelentette, hogy "nem lehet kibírni".

Különbség az, hogy valaki nem akarja kibírni, vagy hogy fizikai képtelenség kibírni. Ennyi.

2018. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Kérdező, írtad, hogy Vác-Bp. máv bérlet 25 000 Ft, de azt is írtad a kérdésben, ha szüleidhez költöznél, munkáltató fizetné a bejárást. Nem értem, ha máshonnan járnál be, nem fizetné?


Aki meg azon van kiakadva, hogy nem adna bele a szülőknek - van, aki így tudja támogatni a gyerekét, van, aki meg úgy. Akinek lakást vesznek a szülei, azon is ki vagytok akadva? Feltételezem, a szülők ajánlották fel ezt a formát, mert úgy gondolják, ezzel tudják támogatni a fiukat.

2018. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Pont ennyi év alatt, napi 4 órát tanulásra használva, szerezhetnél jobban fizető állást. Vagy másodállással tölthetnéd az időt, ugyanúgy meglenne a pénz és az élet is.
2018. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
34es, nekem felnőtt, dolgozó emberként lesülne a bőr a képemről ha a szüleim tartanának el, akkor is ha ők ajánlották fel.
2018. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!