Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik élethekyzetet válasszam?

Melyik élethekyzetet válasszam?

Figyelt kérdés

Van két opció,

Megszűnik a szuperolcsó albérletem.


Hazaköltözöm a vidéki családi házba. Tágas, mindenkinek van bőven hely, otthon csak a szülők laknak. Bp-en dolgozom, az utazás napi szinten 4óra lenne összesen.

Vidéki kistelepülés minden hátrányával: kicsi, elöregedő, sok utazás, kaotikus menetrendhez igazodás, szociális meg egyéb életem nem lenne (kertesház, szülők állandóan a földeken vannak)

Előnye a kényelem és a pénz lenne. Munkáltató fizeti a bejárást, haza nem kellene adnom, így a fizetésem 90%-át eltehetném. 3 év alatt nagyon jó önerő gyűlne össze egy lakásvásárláshoz.


2. Bp-i albérlet. Előnye a rövid utazás, valamilyen életem azért lenne, programok stb. Hátrány a saját láb, mindent magamnak kellene csinálni (igaz ezt már 8 éve csinálom), a költség jóval magasabb, a díj, kaja stb.


Szülők az egyest preferálják, sőt ezt akarják.


Én már döntöttem, de kiv. vagyok a ti véleményetekre is. És miért egyiket moért másikat választanátok.


28/f



2018. dec. 9. 14:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%

Nincs az a munkahely amiert napi szinten 4 orat utazgatnek.

Nekem egy ora volt menet-jovet, de ez is csak ugy volt kenyelmes hogy 24/72 programmal dolgoztam.

Bar nekem konnyebb volt vallogatni sajat lakas es alberlettamogatas mellett.

2018. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
72%
Csakis a masodikat. Nekem is jo kapcsolatom van a szuleimmel de 8 ev kuloneles utan mar teljesen kulonbozik az eletritmusunk, igy sokkal tobb konfliktus lenne, ha hazakoltoznek. Masreszt nm utaznek 4 orat naponta, mert nem lenne mellette eletem, es azert 28 ev korul csak vagyik valami szorakozasra az ember. En beleorulnek ha csak munkabol es utazasbol allna az eletem, hetvegen meg nezegetnem a bankszamlamat, mert igaz, tobb penz lenne rajta, de a kimerultsegtol kb csak erre lennek kepes.
2018. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Én is tanácstalan vagyok.


Ami három év alatt összegyűlne, az mai árfolyamon nézve egy lakás ár felére lenne alkalmas, a maradék pedig lenne hitelből. Bár ahogy nézem, 25 milláért egy 25-30m2 lakást kapni, ami nem sok mindenre elég.

Vagy ha nem lakást veszek, hanem csak úgy megmarad a pénz, akkor egy normális hozammal jó kis fizetéskiegészítés lehet.



Otthon annyiból másabb a helyzet, hogy van egy szülői tulajdonú ház, aminek a fenntartási költsége állandó akkor is ha egy ember él benne, és akkor is, ha három. Igaz az emberek számával valamelyest emelkedik a víz meg az áramfogyasztás, de egy fűtés és egyéb költség változatlan. Szóval ha hazaköltöznék, összességében a rezsi nem változna drasztikusan, a kaja fogyasztás sem sokkal mert legfeljebb nem 2 személyre főz anyám, hanem háromra. Így pedig a költség alacsonyabb három főnek, mint 2+1 főnek, külön háztartásban. Nyilván ehhez a szülők jóinduata is szükségeltetik, hogy ne adjak be otthon semmibe, és így a fizetésem minden egyes forintját félretehetem. Ami nem feltétlenül vezet a mentális egészség megtartásához, mert valamilyen szórakozási forma kell, azt meg a vidéki kis község nem adja meg.


És ezért cserébe szinte mindenről lemondok három évig. Ami nem tűnik jó dolognak, mert ilyen körülménnyel szinte lehetetlen munka után bevállalni egy tanfolyamot, nyelvtanulást stb.

Tervben van egy egyetemi levelező képzés megkezdése is.


Amiért az első opció felé húz a szívem az az, hogy jelenleg sem élek semmilyen életet, társaságom nincs, így marad a mókuskerék, ahogyan ez eddig volt. Így ezt az életformát tudnám tovább vinni otthon, cserébe tőkét halmozhatnék fel.


Második opció: Az egyik nagy problémám, hogy bagoly típus vagyok, nekem a reggelek borzalmasak, nem tudom megszokni a korán kelést, otthon pedig legksőbb 5:45-kor kellene kelnem reggel, ami elég durva. Így garantált az egész napos fáradtság. A munka meg felelőségteljes, nem tehetem meg azt a luxust, hogy minimális koncentrációval dolgozok. Így a normális felkelés megmarad. A magánéletemben nem számítok sok jóra, de egy albérletben, Budapesten még mindig több dolog történhet velem, mint vidéken.


Ezért a kettes opciót választottam, egy szobát fogok bérelni.


A pesthez közeli településeken sem sokkal olcsóbb a bérlés, sőt van ahol majdnem annyi, mint Pesten. Amit ezen megspórolok, azt a vidéki bérleten elbukom. PL: Vác: 25.000 ft a máv bérlet Budapestig.

2018. dec. 9. 19:35
 24/36 anonim ***** válasza:
26%
Azért ag kimondottan durva, hogy 28 éves felnőtt ember lettedre egyáltalán felmerül benned, hogy ha háza költöznél ne adj bele semmibe....
2018. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem jól döntöttél. A bérlés legnagyobb előnye, hogy az ember nyilván a munkahelyéhez közel keres így nem megy el egy csomó idő utazgatással. A négy óra rengeteg. Én Debrecenbe ingázok napi szinten. A távolsági+helyi busz kombó kb. 1 óra út oda ugyanannyi délután vissza. Borzalmasan fárasztó nem csak az út miatt, hanem mert sokszor leülni sem lehet, állni kell a tömegben és megpróbálni kapaszkodni, némely sofőr ugyanis elég érdekesen vezet. :( Engem ez is teljesen lefárasztott, a dupláját nem tudom, hogy bírtam volna.

Az egy szoba is jó ötlet, ha úgyis egyedülálló vagy, ezek költsége ugyanis jóval alacsonyabb, van mellette esély takarékoskodni. Ha sikerül jó lakótársakkal összejönni akkor sokkal gazdaságosabb mint egy lakást fenntartani egymagadnak.

2018. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
2dik. Felnőttként élj külön,egy nő se ohajt a gyerekszobába járkálni..
2018. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem jól döntöttél, de sok sikert!
2018. dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
27%
Napi 4 óra utazással milyen szociális életed lenne?
2018. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Biztos nem azt választom ahol kötelező 4 5 kor kelni mivel önnáló lény vagyok..
2018. dec. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

16 írta:

" Nem akarok a zsebedben turkálni, de 3 év alatt kötve hiszem, hogy annyit félre tegyél, hogy egy saját lakást önerőből meg tudj vásárolni, "


Figyelj, szerintem fogalomzavarod van. Azt nem úgy érti, hogy 3 év alatt annyit félretesz, hogy önerőből megvesz egy lakást. Hanem úgy, hogy 3 év alatt félretesz ÖNERŐRE pénzt, ami a megvenni kívánt lakás kb. 20-25%-a, és erre az önerőre tudna felvenni hitelt.

Mondjuk szerintem ha havi 150 ezret pl. félretesz, az 3 év alatt 5,4 milla, tehát ehhez venne még fel hitelt (de akkor már ugye abban lakna).

Így simán érdemes lenne szerintem bevállalni a három évet (bár a bejárás nem lesz kellemes.)

2018. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!