Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vészeljem át a karácson...

Hogyan vészeljem át a karácsonyi nagy családi pofavizitet?

Figyelt kérdés

Minden évben December 24-én összejön a család nagymamáméknál. De egyszerűen utálom. Általános magyar pofavizit, csak folyamatos veszekedéssel megspékelve, a stressz ünnepe nálunk. Egész nap csak veszekszünk egymással, kész ideg már estére a család, legszívesebben egymást folytogatná mindenki, mert senkinek sem jó soha semmi. Ez az ilyen "a szeretet ünnepe lesz akkor is ha beledöglünk" csak mindenki a saját elképzelése alapján akarja megvalósítani kompromisszumok nélkül. Fadíszítésnél repülnek a tárgyak ide-oda, mert valakinek vagy ez nem tetszik vagy az nem tetszik.

Aztán a gyerekek amik kikészítenek. Az egyik 12 éves kislány még mindig hisz a Jézuskában és a többiekben. Szülei megtiltották nekünk, hogy elmondjuk az igazat, és nem, iskolában sem akarja elhinni hogy nem létezik, emiatt folyton kiröhögik amúgy a kislányt és bántják az osztálytársai, mert még hisz a mesékben. De ő nagyon röghöz kötött. És nagyon nagy hisztit szokott lenyomni, ha nem látja a Jézuskát, ha behozza az ajándékot a fa alá (nem engedik neki, ilyenkor nagymama lefogja a konyhában amíg a többiek behozzák az ajándékokat). Meg akkor is ha nem azt kapja amit kért. A másik 2 kislány is ugyan ilyen csak ők simán visítva sírnak, ők nem csapkodják magukat a földhöz, és nem dobálóznak mint a 12 éves nagyobbik. Komolyan már gyomorgörcsöm van ha meghallom, hogy 24-e van holnap. És igen, holnap is megyünk.

19 éves vagyok tehát megtehetném hogy nem megyek, de ilyenkor ingyen kapok kb 40 ezer forintot, és ha nem megyek, akkor a rokonok kitagadnak örökre, mert megszegem a szent ünnepet. Persze elvonulhatok pár szobával arrébb de a gyerekek folyamatosan nyúznak és a felnőttek is folyamatosan igénylik a segítségemet meg ugráltatnak ide-oda.

Ti mit tennétek a helyembe?



2018. dec. 23. 18:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%
Felveszed a bájmosolyt, és nem várod meg, amíg ugráltatnak, hanem magadtól észreveszed a tennivalókat és segítesz. Vigyél valami társasjátékot vagy kártyát, hátha sikerül lefoglalnod a gyerekeket vele.
2018. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
14%

Senki nem any*zott kedves kérdező ! :)

Boldog karácsonyt !

2018. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre egy segítőkész válasz. Jó, akkor lefoglalom valahogy a gyerekeket.
2018. dec. 23. 19:06
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
De azt már az előbb is mondták, hogy foglald le a gyerekeket, erre azt írtad, hogy játsszanak egymással. Most hirtelen mégis jó tanács lett? Hát rajtad se lehet elmenni, lehet, hogy 24. - én is ez szokott lenni a baj?
2018. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%
Inkább ne menj, senki se szereti az energia vámpírokat. Így te se szenvedsz és a többiek sem.
2018. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes az oldalon mindig azok panaszkodnak ilyenkor a legtöbbet, akik csak leülnek megenni a menüt (amit anyu gondolom napok óta csinál, de neki nem lehet panaszkodni) és tartják a markukat az ajándékért.
2018. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

Szia, én is hasonló helyzetben vagyok, mint te, az egész karácsonyi ünnep, a családi összejövetel egy káosz! Nálunk is mindenki megbolondul ilyenkor, szerintem nem is a "szeretet ünnepe" már ez az egész, hanem a rokonok előtti képmutatás, ablakpucolás, nyolcszáz' féle kaja meg sütemény, minél ragyogóbb legyen a lakás, érdekes módon az év többi napján nincs ekkora felhajtás. Sajnos már rég elveszett az eredeti varázsa a karácsonynak. Én is a pénzért élem túl, minek másnak örüljek? Az összes rokonnal akkor tudnánk találkozni, amikor akarunk, de valójában nem akarunk, csak a "kötelező" ünnep miatt, na meg a rend tisztaság, többfogásos menü miatt :D

Gyerekekre azt tudnám mondani, hogy tényleg, zökkentsd ki az adott hisztiből őket pl hallod a Jézuskát! Elfog menni ha nem maradnak csendben! Osonjatok ki az udvarra "lesni" hátha csendes gyerekekhez vissza jön. Vagy picit játszatok a kapott ajándékokkal, tudom nem a legjobb, de megy az idő és legalább nem nyafognak. Más ötletem nincs :/ remélem hamar eltelik nálad is! Kitartás!

2018. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék. Mikor 18 lettem, beszüntettem ezt, nem töltöttem olyan emberekkel az időmet, akik egész gyerekkoromban csak bántottak.
2018. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
56%

Hát ezen valami hatalmasat nevettem. Külső szemmel ez vicces eléggé.

Kérdező az itt lévő válaszolóktól ne várj semmit.

Szerintük sosincs a kérdezőnek igaza, s aki kérdést ír ki az csak panaszkodhat.

Füles a fülbe és bújj el a szekrényben, az mindig beválik.

Amugy Lolozni nem szoktál?

2018. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Én már évek óta nem megyek, nem fogom tönkretenni a karácsonyomat csak azért mert jujj rokonok meg így illik. Attól még, hogy rokonok vagyunk nem kötelező szeretnünk egymást.
2018. dec. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!