Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vészeljem át a karácson...

Hogyan vészeljem át a karácsonyi nagy családi pofavizitet?

Figyelt kérdés

Minden évben December 24-én összejön a család nagymamáméknál. De egyszerűen utálom. Általános magyar pofavizit, csak folyamatos veszekedéssel megspékelve, a stressz ünnepe nálunk. Egész nap csak veszekszünk egymással, kész ideg már estére a család, legszívesebben egymást folytogatná mindenki, mert senkinek sem jó soha semmi. Ez az ilyen "a szeretet ünnepe lesz akkor is ha beledöglünk" csak mindenki a saját elképzelése alapján akarja megvalósítani kompromisszumok nélkül. Fadíszítésnél repülnek a tárgyak ide-oda, mert valakinek vagy ez nem tetszik vagy az nem tetszik.

Aztán a gyerekek amik kikészítenek. Az egyik 12 éves kislány még mindig hisz a Jézuskában és a többiekben. Szülei megtiltották nekünk, hogy elmondjuk az igazat, és nem, iskolában sem akarja elhinni hogy nem létezik, emiatt folyton kiröhögik amúgy a kislányt és bántják az osztálytársai, mert még hisz a mesékben. De ő nagyon röghöz kötött. És nagyon nagy hisztit szokott lenyomni, ha nem látja a Jézuskát, ha behozza az ajándékot a fa alá (nem engedik neki, ilyenkor nagymama lefogja a konyhában amíg a többiek behozzák az ajándékokat). Meg akkor is ha nem azt kapja amit kért. A másik 2 kislány is ugyan ilyen csak ők simán visítva sírnak, ők nem csapkodják magukat a földhöz, és nem dobálóznak mint a 12 éves nagyobbik. Komolyan már gyomorgörcsöm van ha meghallom, hogy 24-e van holnap. És igen, holnap is megyünk.

19 éves vagyok tehát megtehetném hogy nem megyek, de ilyenkor ingyen kapok kb 40 ezer forintot, és ha nem megyek, akkor a rokonok kitagadnak örökre, mert megszegem a szent ünnepet. Persze elvonulhatok pár szobával arrébb de a gyerekek folyamatosan nyúznak és a felnőttek is folyamatosan igénylik a segítségemet meg ugráltatnak ide-oda.

Ti mit tennétek a helyembe?



2018. dec. 23. 18:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
39%
Nem azért megy, mert rokonok meg karácsony, hanem mert ajándékba kap 40ezret legalább.
2018. dec. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen rokonokhoz én sem mennék, csak úgy.
2018. dec. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
73%

"de ilyenkor ingyen kapok kb 40 ezer forintot"


Nem úgy mint a kuncsaftoknál.

2018. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
67%

Én megértem, hogy nem akarsz ott lenni, az én családom is ilyen. Veszekedés, egy évben egyszer szeretjük egymást, stb. Szóval ezt a részét értem. Azt nem értem, hogy felnőttként miért veszel részt ebben, ha nem tetszik. Én is direkt csak a vacsira megyek már el, mert nem hallgatom az előtte lévő csapkodós hisztit anyámtól, hogy mi minden nem jó (miközben minden tökéletes) és jajj mennyi mindent kell csinálni (de nem hagyja, hogy bárki is segítsen).


Figyu, döntsd el, hogy megéri-e. Elég undorító alapból, hogy pénzért mész meglátogatni őket, de kb minden hostess ügynökség kiemelt órabérben keres ilyenkor embereket. Ha jobban szeretnél dolgozni, akkor a 40 ezret simán össze lehet szedni 2-3 nap alatt mindenféle rendezvényeken.

2018. dec. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
rendben, ez tényleg epikus
2018. dec. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!