Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti "hittérítésnek" értelmeznét...

Ti "hittérítésnek" értelmeznétek e, ha a gyereketek a nagyon vallásos féltesóktól többször kapnának kis kiadványokat amiben az Úrról, hitől, stb. írnak?

Figyelt kérdés
A féltesók erősen vallásosak, mi (én és a két gyerek) nem. Illetve nem járunk templomba, én ezt magamban kezelem, de a gyerekeknél úgy voltam, hogy majd eldöntik felnőtt korukban melyik irányba akarnak menni, én semmit se kényszerítek. De már nem ez az első, hogy a nagyobb úgy érzi, meg akarják téríteni, mikor ilyen kiadványt kap.
2018. dec. 29. 09:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%
Pff. Nekem inkább szektásoknak tűnnek mint reformátusoknak. Azok nem szoktak hasonlókkal foglalkozni.
2018. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
33%

#10-es. Senki se mondta,hogy a nem vallásos emberek ostobák. Csak van általában egy-két nem vallásos ember aki folyton szidja a vallást se hülyeségelet beszél róla össze vissza. Támadni te is nagyon könnyen tudsz,de értelmezni már nem

Valóban térítésnek számít,de meglepődtem,hogy reformátusok. Már előttem is mondták,hogy a reformátusok és a katolikusok,nem foglalkoznak hasonlókkal, szóval ez kissé meglepett. Lehet esetleg szektások és csak reformátusnak vallják magukat. A vallás amúgy nem egy rossz dolog,a vallásfanatikusság már az. Én megkérném szépen álljanak le az ilyennel, s ha nem nincs többet mit tárgyalni velük.

2018. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
90%

Ő nem vallásos, hanem valláskárosult..

Itt a pont,mondom ezt ateistaként akinek sok vallásos barátja rokona van,egyik sem akar erőszakkal tériteni és nem mondja a gyereknek hogy pokolra jut mert a szülei válnak,mint egy hasonló nem vallásos hanem válláskárosodott ismerősőm,szerencsére már ő sem beszél velünk...

58N

2018. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
69%
köszi kérdező igy már megértelek hmegirtad részletesen,valoban inkább beszélgess a gyerekeiddel hogy hogy utasitsák el finoman ezt a közeledést
2018. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek, mindenkié hasznos válasz volt! Nehéz velük de megpróbálom finoman de határozottan megkérni őket.

Az én rokonsagomban is van nagyon vallásos személy mégsem próbált soha sem célozni, vagy vhogy ráterelni az ő útjára.

Azért is voltam kivancsi hogy ez még "normalis" és ne lassak bele semmit, vagy mar más is kínosnak érezné.

2018. dec. 29. 17:46
 26/33 anonim ***** válasza:
7%
Azon gondolkodom, hogy mi a fene annyira rémisztő vajon a kereszténységben? A ne ölj? Vagy ne lopj? Ja már tudom, a ne paráználkodj. Ugye? Azt sem tudjátok, hogy mi a különbség a katolikus és protestáns között, a református az utóbbi, de azért jujj de csúnya dolog és védeni kell a gyereket tőle!
2018. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
97%

Akik a kiadványokat terjesztik, adják, nem a normál vallásosak. Azok ilyennel nem is foglalkoznak.

Ezek szekták...hát én elküldeném őket melegebb éghajlatra, és most nagyon szépen fogalmaztam, és soha többet nem engedném oda a gyerekem. Ennél undorítóbb nincs, mikor egy gyereket akarnak behálózni. Egy gyerek még könnyen befolyásolható, ezzel visszaélnek. Úgyhogy akár is harag lenne belőle, oda soha többet nem engedném a gyerekem.

2018. dec. 30. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
97%

Ja, most olvastam a 17-es hozzászólásod.

Hit gyülekezet? No komment...annyit mégis, a gyerekeket tényleg ne engedd közelébe sem.

2018. dec. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
8%

Nem vagyok vallásos.

De te magad írod, hogy majd ők eldöntik. Akkor meg örülj neki, hogy kap infót a különböző vallásokról, legalább lesz mi alapján döntenie. Ugyanis ez lenne a normális, nem?

2018. dec. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
26# azzal semmi gond, alapvetően Európaban kereszteny kultúra van.. De az mar zavar, ha teljesen hetkoznapi problemakat vallási alapra helyezünk, melyik Szent neve fűzödik az adott szituációhoz, es mindenbe beleszőjük.
2018. dec. 30. 08:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!