Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti "hittérítésnek" értelmeznét...

Ti "hittérítésnek" értelmeznétek e, ha a gyereketek a nagyon vallásos féltesóktól többször kapnának kis kiadványokat amiben az Úrról, hitől, stb. írnak?

Figyelt kérdés
A féltesók erősen vallásosak, mi (én és a két gyerek) nem. Illetve nem járunk templomba, én ezt magamban kezelem, de a gyerekeknél úgy voltam, hogy majd eldöntik felnőtt korukban melyik irányba akarnak menni, én semmit se kényszerítek. De már nem ez az első, hogy a nagyobb úgy érzi, meg akarják téríteni, mikor ilyen kiadványt kap.
2018. dec. 29. 09:34
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
97%

Nem szeretnék vallási vitát nyitni, ebben a kérdésben igazából nem az a lényeg hogy mi az igazság Istenről és hitről. Viszont beszéljünk az ajándékozásról.

Akár ünnepre, akár csak úgy, ajándékozni azért szokás hogy a megajándékozottnak örömet okozzunk. Jó ajándék az ami hasznos, amire vágyott az aki kapja, ami az ajándékozottért van. Rossz ajándék az ami öncélú, ami az ajándékozó és nem az ajándékozott érdeklődési körét, ízlését tükrözi.

Ha a gyerekek nem vallásosak, nem érdeklődnek ezek iránt a kiadványok iránt, kellemetlenül érinti őket vagy egyszerűen feleslegesnek tartják, azt a féltesóknak jelezni kell, meg kell kérni őket hogy ne hozzanak többet, és ha ennek ellenére hozzák, azt nyugodtan lehet a kezükből a szemetesbe áthelyezni, ugyanis akár hittérítés akár nem, mindenképpen bunkóság olyan dolgot tukmálni amit a másik kifejezetten nem kért.

2018. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
84%
védeni kell a gyereket tőle! Igen védeni kéne a korlátolt gyülölettől amit ez képvisel..
2018. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Időpont tegnapelőtt 22:59

Már Nietzsche is megírta, hogy a kereszténység szolgalelkűségre ösztönöz. Köszönjük, de nem kérünk a további szennyből, ami mérgezi az emberek fejét, és nem engedi őket szabadon gondolkodni - nem mintha egyébként lenne rá igényük, de ettől függetlenül a vallás, és úgy általában az indokolatlan meselényekbe vetett hit, nem éppen serkenti racionális gondolkodásra az embert.

2018. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!